Προς το περιεχόμενο

Κώστας Βρετός - επαθα πλακα...


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ταινιάρα... Το προηγούμενο βράδι είχε γίνει 'άντρας' και όταν τον άφησε η γκόμενα είχε πλέον πράγμα να βγάλει... Πολύ πόνος... Και μετά σου λέει Νέα Ορλεάνη.... τρίχες.. Αθήνα ρε, η φέτα πάει για 15 ευρώ το κιλό... Α ρε Αθήνα μπλουζομάνα....

 

Αστείο το'χεις; Πως νομίζεις ο Τσιαμτσίκας μας το γύρισε στο μπλουζ;  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Jasemeister το μόνο σίγουρο είναι ότι οι εποχές μας, μας δίνουν άφθονα ερεθίσματα για δημιουργία... Αρκεί να τα αξιοποιήσουμε... Νομίζω ότι νομοτελειακά θα γίνει και μουσικά η επανάστασή μας...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθήνα μεγάλη μπλουζομάνα lol αχαχαχα,

αληθεύει ότι ο Τσιαμτσίκας κάνει live στις λαϊκές; Τον είχα δει σε ένα πρωϊνάδικο ντυμένο αλά blues brothers, καπελάκι γυαλί και όλα τα σχετικά. Αφού το νιώθει [όπως το νιώθει], μαγκιά του.

 

@playloud, Zaeko είναι κανονικά το nick, απλά όταν έκανα το λογαριασμό με είχε πιάσει το computerάδικο μου.

Δεν λες το Cut its loose, από το εκπαιδευτικό του στην REH video;

http://www.youtube.com/watch?v=p8q0Mb_uOG8

DVD των Winger δεν έχω δει από όσο θυμάμαι, θα το ψάξω.  Μεγάλη ταινία το Crossroads - τουλάχιστον για τους κιθαρίστες;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Psycho Killer μου είχε έρθει η ιδέα  8) Zaeko Killer [να χει και λίγο αιματάκι η ιστορία haha] \m/

 

Αυτό λες έτσι;

 

Πρωϊνιάτικα να βλέπουμε παικταράδες, που όρεξη για δουλειά μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει διαφορά, νομίζω ότι οφείλεται κυρίως ότι διατηρεί στην βάση του γενικότερα rock licks [βαρέως τροποποιημένα βέβαια]. Το tapping του βέβαια είναι πολύ ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..εγώ θα συμφωνίσω με τον playloud..η ηλεκτρική με overdrive ήχο τουλάχιστον, θέλει αλητεία πώς να το κάνουμε...επίσης καλό είναι, όταν διαθέτουμε τέτοια τεχνική, να χρησιμοποιούμε και τις παύσεις λίγο (κι αυτό μουσική είναι) γιατί αλλιώς καταντούμε φλύαροι και βαρετοί..

φιλικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......να χρησιμοποιούμε και τις παύσεις λίγο (κι αυτό μουσική είναι) γιατί αλλιώς καταντούμε φλύαροι και βαρετοί..

 

+1000

 

(αν και δεν το υιοθετησα ΚΑΘΟΛΟΥ στο Hard rock jam καθοτι ειπαμε, ηταν κυριως "ξεκ@υλωμα jam" ;D)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου