Προς το περιεχόμενο

προτεινετε ενα καλο midi controller keyboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι επαγγελματιας πληκτρας και τωρα τελευταια εκανα μια αγορα Laptop .Αφου αγορασα και εβαλα και τα διαφορα vst ( και καρτα ηχου εξωτερικη ) χρειαζομαι ενα καλο midi controller keyboard για live ( για μαγαζι , συναυλιες ) οχι για stydio .Τι γινεται ομως τωρα , θελω εκτος απο τα βασικα που εχουν ολα ( πανω κατω) να εχει καλο κλαβιε ( επαγελματικο ) .Θελω να εχει πληκτρολογιο synthesiser τυπου ( M1 , triton ) η κατι τετοιο τελοςπαντον. Θελω να αγορασω 61 πληκτρα ( οχι 49 η 25 ) και να το χρησιμοπιοισω και ως βασικο synthesizer .Το σημαντικοτερο να εχει καλα πληκτρα  ( και να συνδιαζει και τα υποληπα ( slider - drowbars κτλ ).Παρακαλω ας απαντησει καποιος που να γνωριζει η να εχει καποιο τετοιο midi controler και να ειναι πληρης καλημενος απο πλευρα κλαβιε ( η τιμη δεν με απασχολει ιδιετερα ) Αρκει να ειναι καλο  . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ AXIOM (25-49-61) ΤΗΣ Μ-AUDIO.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΤΟ 49ΑΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ (ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ) ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΜΟΛΙΣ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ.Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΚΛΑΒΙΕ ΤΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΟΥ PA1X PRO.ΩΡΑΙΟ,ΕΛΑΦΡΥ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ASSIGNING ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΤΙΒΑΡΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ(ΟΠΩΣ TA ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ MIDI KEYBOARDS ΑΛΛΩΣΤΕ).ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΓΕΡΟ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ KONTROL 49 ΤΗΣ KORG.ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΕΛΕΓΧΤΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΠΙΟ ΓΕΡΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ.ΕΓΩ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΑΧΙΟΜ 49 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ PITCH WHEEL ΣΤΟ KORG.ΑΠ' Ο,ΤΙ ΕΙΔΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΛΑΒΙΕ 61 ΠΛΗΚΤΡΩΝ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΔΙΣΤΥΧΩΣ Η KORG.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΟΥ.ΚΑΛΟ ΨΑΞΙΜΟ ΛΟΙΠΟΝ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διαφορα workstation synthesizer που εχω εχουν πολυ καλο κλαβιε αλλα ειναι απλο εινα workstation  . Δεν εχουν ( real time knobs , drawbars και sliders για να με καλυψουν οταν χρησημοποιοω vst απο υπολογιστη . Γι αυτο ψαχνω για ενα καλο midi controller Keyboard . Δεν ψαχνω απλα ενα motherboard με καλα πληκτρα . Γι αυτη την δουλεια εχει ( studio logik , fatar , Roland A70 ) και καποια αλλα τα οποια παιζουν αψογα ( καλβιε πληρες ζυγησμενο ) . Αλλα αυτο ειναι η διαφορα μεταξυ ( Motherbard - synt και midi controller synth .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Εγώ θα σου πρότεινα το cme VX6..

 

Cme VX6, 61Keys Usb/Midi Controller-Keyboard with integrated USB-Audiointerface, Built-in 32bit CPU, semi-weighted keyboard initial and after touch, velocity sensitive, Multi-scale of the key to fit more kinds of ethnic music, 12 x programmable trigger pads, velocity sensitive, 8 x knob controllers (potentiometer) , 9 x knob controllers (endless encoder), 9 x 60mm motor fader controllers, ribbon controller, pitch bend and modulation wheel, 27 x function and number buttons, 6 x SEQ transport buttons, all controllers are programmable, Music software control templates with user bank memories, 2 x 16 characters LCD display, Multi-function expansion slot, 4 x MIDI OUT, 1 x MIDI IN, 2 x universal pedal connectors, full compatible with switch and expression pedal, breath controller connector, full compatible with YAMAHA BC3, 2 x Mic/Line input with gain knob, 1/4" phone jack, 2 x Line output, 1/4" phone jack, 2 x headphone outputs with volume knob, 1/4" phone jack, USB Audio and MIDI, class-compliant with Windows XP and Mac OS X

 

IMG_0325.JPG

 

στα θετικά ειναι τα motorized faders.

 

[flash=200,200]

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η σειρά της Novation, αναμένεται και η νέα σειρά τους (ReMOTE SL MKII).

Επίσης πολύ καλή είναι η νέα σειρά της M-Audio, Axiom Pro (Axiom Pro 61).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω για την ολη ενημερωση αλλα εκτος απο αυτα που συνδιαζουν ολα πανω κατω απο τα παραπανω μοντελα πιο εχει το καλυτερο και αξιοπιστο κλαβιε για live ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για το axiom 61 m-audio δεν το εχω παιξει καθολου αλλα κατα καιρους που επαιζα με διαφορα  m-audio εσπαγα τα χερια μου , καλα ηταν στον χειρισμο με τον υπολογιστη και στην αξιοπιστια αλλα οσο αφορα την αισθηση των πληκτρων τοποτα . Καθαλου μα καθολου επαγγελματικο κλαβιε . Σου εδινε μια αισθηση ερασιτεχνικου η φτηνου keyboard . Γι αυτο ζητω την γνωμη απο επαγγελματιες πληκτραδες η απο πληκτραδες που παιζουν χρονια και εχουν την αισθηση του καλου κλαβιε . Τωρα εσυ μπορει να εχεις δικιο γιατι σε καθε ετερια δεν ειναι ολα τα μοντελα καλα η κακα . Απλος θελω ( περιμενω ) γνωμες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου