Προς το περιεχόμενο

προτεινετε ενα καλο midi controller keyboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω για την ενημερωση . Τελικα το Nobation Rrmote 61 μου φαινεται και εμενα καλυτερο και πιο σταθερο απο αποψης Live δουλειας . Η τιμη του απο οτι διαβαζω ειναι για να πεσει γιατι στην Ελλαδα θα κυκλοφορισει το ηδη υπαρχων στο εξωτερικο Novation SL MKII 35.jpg  το οποιο βγαινει και σε 61 πληκτρα .Στην Ελλαδα θα ερθει αρχες με μεσα Μα'ι'ου και απο οτι λενε οι κατασκευαστες θα κανει παταγο γενικα . Τωρα η τιμη του ειναι αλλο θεμα . Θα αργισει πολυ να πεσει .31.jpg . Υποστιριζουν ακομα οτι το κλαβιε του ειναι Fatar , κια γενικα οτι ειναι πολυ καλη κατασκευη που απευθηνετε μονο σε επαγγελματιες μουσικους και DJ . Παντως γνωμη μου και με το Novation Remote 61 η δουλεια γινεται και με το παραπανω . Σωστος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σίγουρα αποτελεί την καλύτερη επιλογή. Σου προτείνω να πάρεις το Remote SL 61 αλλά όχι τώρα. Να το πάρεις όταν βγει η έκδοση SL 61 MkII έτσι ώστε να πέσει κι άλλο η τιμή του (για αγορά από Ελλάδα να μη βιαστείς γιατί θα δεις τρελές διαφορές σε τιμή από κατάστημα σε κατάστημα). Προσωπικά θεωρώ ότι για τη δουλειά που το χρειάζεσαι είναι άσκοπο να πάρεις το SL 61 MkII γιατί πέραν από το καλύτερο design, δεν θα σου προσφέρει κάτι περισσότερο από το SL 61 και αν θα το πρόσεξες, στο SL 61 MkII λείπει η δεξιά οθόνη, κάτι που για εμένα είναι σημαντικό μειονέκτημα σε live γιατί χάνεις την άμεση πληροφόρηση για τους controllers στο δεξί panel...

A.E.T.E.R.N.I.T.A.S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο που λες δεν το ειχα προσεξει οπως και δεν το εχω τσεκαρει ακομα καλα το ΜΚII . Θα κανω αυτο τελικα και θα περιμενω ακομα 1-2 βδομαδες πριν παρω την τελικη αποφαση . Ευχαριστω παντως για την γενικη ενημερωση και το ενδιαφερον που δειχνετε ολοι στο φορουμ για την γνωμη που ζητησα ωστε να κανω μια καλη αγορα midi controller . Και για την ολη ενημερωση απ οτι να τρεχω στις οποιοες μουσικες ετεριες οι οποιοες κακα τα ψεματα αν θελουν να πουλησουν και το ποιο μαπα οργανο θα στο βγαλουν κορυφη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Απο ότι πρόσεξα το Mk IΙ έχει κλάβιε της Fatar. Κάτι που δεν είδα να αναφέρεται για το προηγούμενο μοντέλο.Επομένως μήπως έχει καλύτερο κλαβιε το καινούργιο γιατι το προηγούμενο δεν ήταν οτι καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως δοκίμασες το ΜκΙ και το κλαβιέ δεν σου φάνηκε καλό, τότε σίγουρα στη νέα σειρά το κλαβιέ θα σου φανεί καλύτερο. Πάντως όλα εξαρτώνται από το τι θέλεις εσύ από τα πλήκτρα. Η αλήθεια είναι πως δεν είδα πουθενά τόσον καιρό να διαμαρτύρονται για την αίσθηση του κλαβιέ στα ΜκΙ. Ίσα ίσα που θεωρούνται πολύ καλής ποιότητας κατά γενική ομολογία. Εγώ που λίγα μπορώ να διακρίνω σε κλαβιέ, πχ τα πλήκτρα του ΜΡΚ49 μου φάνηκαν πολύ σκληρά και με ασυνήθιστα γρήγορη επαναφορά σε σχέση με αυτό που ήθελα.

A.E.T.E.R.N.I.T.A.S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To NOVATION REMOTE 61 MK II . λετε οτι θα εχει καλυτερο κλαβιε απο το NOVATION REMOTE 61 SL ; Γιατι λεει καπου διαβασα οτι η FATAR εχει αναλαβει το κλαβιε του MK II . Και κατι ακομα , δεν εχει κυκλοφορισει στην Ελλαδα εως τωρα η κανω λαθος ρε παιδια ; Ξερει κανεις ποτε θα ερθει και που μπορουμε να το δουμε και να το δοκιμασουμε η και να το αγορασουμε και σε τι τιμη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου