Προς το περιεχόμενο

Τα αγγλοφωνα γκρουπ απο την Ελλαδα μπορουν να πανε Νο.1 στο UK!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι ρε chief αλλα αυτος ΔΕΝ παιζει ροκ (ευτυχως δηλαδη).... ;D & εγω πιστευω πως αν τις πολιτιστικες τυχες της ..πατριδος μας δεν τις διαχειριζονταν ΗΛΙΘΙΟΙ η ελληνικη μουσικη θα ειχε πολυ μεγαλυτερη αποδοχη στο δυτικο (και οχι μονο) κοσμο.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 265
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω πιστευω πως αν τις πολιτιστικες τυχες της ..πατριδος μας δεν τις διαχειριζονταν ΗΛΙΘΙΟΙ η ελληνικη μουσικη θα ειχε πολυ μεγαλυτερη αποδοχη στο δυτικο (και οχι μονο) κοσμο.....

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ναι ρε chief αλλα αυτος ΔΕΝ παιζει ροκ (ευτυχως δηλαδη).... ;D & εγω πιστευω πως αν τις πολιτιστικες τυχες της ..πατριδος μας δεν τις διαχειριζονταν ΗΛΙΘΙΟΙ η ελληνικη μουσικη θα ειχε πολυ μεγαλυτερη αποδοχη στο δυτικο (και οχι μονο) κοσμο.....

 

Τι θεωρείς "ελληνική μουσική". Γιατί για μένα ας πούμε η έντεχνη σκηνή αποτελεί oriental αντιδάνειο και η δημοτική μουσική είναι καταδικασμένη να έχει την τύχη όλων των ethnik ιδιωμάτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και, δυστυχώς, απ'όσο μπορώ να κρίνω, δεν υπάρχει κάποια μπάντα (άντε ίσως μία, δύο - που βασίζονται κυρίως σε εξαιρετικά χαρισματικές front - women ) που να το έχει.

 

 

Επίσης, επειδή δεν είδα κανεναν να σχολιάζει το παραπάνω θα πω οτι αυτη τη στιγμή τα πιο ενδιαφέροντα ημεδαπά πράγματα που έχω ακούσει σε συντριπτική πλειοψηφία στηρίζονται σε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ γυναικειες παρουσιες, που συχνά είναι και δημιουργοί. Όσο κύριοι μετράμε τα μανίκια μας, οι κυρίες κάνουν πράγματα που ΜΕΤΡΑΝΕ.

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σωβινισμός των Άγγλων δεν επιτρέπει εύκολα σε καλλιτέχνες που, τουλαχιστον, δεν διαμένουν μόνιμα στο νησί να ξεφύγουν από τα δόγκανα των κυνικά φλεγματικών κριτικών και παρατρεχαμένων. Όχι όμως και ότι γκρουπάκια σαν και αυτά που αναφέρθηκαν έχουν και κάτι να πουν στους Άγγλους  ;D

 

Όσο για τις κυρίες, ποιά είναι αυτή η Ελληνίδα ρε παιδιά που θα σταθεί δίπλα π.χ. στην Amy? Και μην ακούσω πάλι για Λένα Πλάτωνος και την άλλη την περίεργη τη βλαχο- φολκ (πως τη λέγανε αυτή ρε παιδιά?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε chief αλλα αυτος ΔΕΝ παιζει ροκ (ευτυχως δηλαδη).... ;D & εγω πιστευω πως αν τις πολιτιστικες τυχες της ..πατριδος μας δεν τις διαχειριζονταν ΗΛΙΘΙΟΙ η ελληνικη μουσικη θα ειχε πολυ μεγαλυτερη αποδοχη στο δυτικο (και οχι μονο) κοσμο.....

 

Μα.. έχει μεγάλη αποδοχή. Ο Ξενάκης, ο Χρήστου, ο Σκαλκώτας, ο Χατζιδάκις, ο Vangelis, ο Θεοδωράκης κλπ είναι γνωστοί σε όλους τους ξένους με τους οποίους μιλώ (ιντερνετικώς) για μουσικά θέματα.

 

Χωρίς καμία εξαίρεση.

 

Το ότι οι νεοέλληνες έχουν κολήσει να παρασταίνουν τους ροκάδες είναι πρόβλημα των ξένων; Οι μισοί παρασταίνουν τους ροκάδες και οι άλλοι μισοί παρασταίνουν τους εκμοντερνισμένους ρεμπέτες... ε.. τι να κάνουμε...;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι Thread Κι αυτό! Πάντως έχω την εντύπωση οτι στην Αγγλία π.χ. η μουσική βιομηχανία έχει ολόκληρες αποθήκες (ή αλλιώς Live Club) με stock βρετανικά συγκροτήματα. Μεσα απο αυτα θα διαλέξει όσα χρειαστεί, όποτε τα χρειαστεί. Οι πιθανότητες να ενδιαφερθούν για μπάντα εξωτερικού θεωρώ πως ειναι μηδαμινές. Δεν τους λείπει το ταλέντο. Απο την άλλη, η βιομηχανία προωθεί τα μουσικά ρεύματα όπως αυτά διαμορφώνονται απο την νεολαία. Την βρετανική νεολαία ας πούμε. Όταν οι Βρετανοί μάνατζερ μυρισαν Kaiser Chiefs στην ατμόσφαιρα ή Franz Ferdinand, ήταν γιατι αυτο προωθούσαν οι νεαροί φανατικοί στα liveάδικα. Ε λοιπον εκεινη την εποχή στην Ελλάδα δεν πιστεύω οτι υπήρχε τέτοιο κίνημα. Κοινώς είμαστε 'πίσω' σαν εμπορική αγορά.

Εαν βέβαια κάποιος Έλληνας ζεί στο εξωτερικό και παρακολουθεί τις εξελίξεις, τότε ναι, εχει πιθανότητες. Νομίζω πως οι Franz Ferdinand έχουν ένα ελληνόπουλο στα μέλη τους. Και μήν ξεχνάμε τον George Michael! Yeah!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως οι Franz Ferdinand έχουν ένα ελληνόπουλο στα μέλη τους. Και μήν ξεχνάμε τον George Michael! Yeah!

 

ναι οσο ελληνας ειναι ο..Ζαππα και ο Keidis... ;D ;D

 

ουτε ΛΕΞΗ ελληνικα δεν μιλανε.. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου