Προς το περιεχόμενο

Κιθαριστας Ρακιντζή? Τα σπαει..


nakis87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ομολογώ ότι δεν τον γνώριζα τον Μανουσέλη. Διαβάζοντας το θέμα είδα το παρακάτω βίντεο και μου έπεσαν τα σαγόνια... :o :o :o

 

;D ;D ;D

 

Λοιπόν άκου μια αστεία ιστορία...

πάμε στο studio του Μιχάλη και ο Μάνος γράφει την πρώτη κιθάρα στο κάτωθι άσμα... Τον κοιτάει ο Μιχάλης επιφυλακτικά και του λέει, «μπορείς να γράψεις και την δεύτερη;»

 

Γυρνάει ο Μάνος και λέει «μα φυσικά»  ;D ;D ;D ;D  Οι υπόλοιποι απλά γελάσαμε  ;D  8)

 

 

Πάντως τα κομμάτια που ακούσαμε στο σπίτι μου εκείνο το βράδυ ήταν εντελώς «φεύγα» σε σχέση με αυτό που ανέβασες. Ήταν εντελώς αλλού ... 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τον είχα δει τον Μάνο και στην Αρχιτεκτονική (μετά την Γλυφάδα).

Πολλές οι ώρες, τεράστιο το ρεπερτόριο, και αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι ότι έπαιζε με τόση άνεση (τόσες ώρες) από soul, μέχρι Van Halen, δίνοντας την αίσθηση ότι έπαιζε playback.

 

Terry αν δεις αυτόν τον μπασίστα του video που ανέβασε ο geodimitri (που κάνει "βαθιά καθίσματα" με τόση άνεση), πες του να πάρει κανένα παντελόνι της προκοπής (θα συνδράμει και το noiz). ;D ;D ;D

Αυτό που φοράει είναι παλιό και σκισμένο! Κρίμα το παλικάρι.;D ;D ;D ;D

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@Τερρυ,

 

Άσχετο-σχετικό.

 

Επειδή σήμερα είμαι στο κρεβάτι (έχω το πόδι μου-εμείς οι αθληταί τα έχομεν αυτά  :P), έβαλα tv και έπεσα πάνω σε επανάληψη Σεφερλή....και ναι, στο S.A.G.A.P.O.

 

Ο Μπασίστας , γνωστή μούρη-δεν θυμάμαι όνομα-, σε έκανε ΤΕΛΕΙΑ . ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Terry αν δεις αυτόν τον μπασίστα του video που ανέβασε ο geodimitri (που κάνει "βαθιά καθίσματα" με τόση άνεση), πες του να πάρει κανένα παντελόνι της προκοπής (θα συνδράμει και το noiz). ;D ;D ;D

Αυτό που φοράει είναι παλιό και σκισμένο! Κρίμα το παλικάρι.;D ;D ;D ;D

 

Τι να κάνει και αυτός ο έρημος... πτωχός πλην τίμιος μουσικός  ;D ;D ;D

 

Ευτυχώς τώρα στα γεράματα, κουρεύτηκε, έμπλεξε με κάτι άλλους γέροντες, παίζει funk/ soul και σοβαρεύτηκε  ;D ;D ;D (ούτε κατά διάνοια)  ;)  

 

ΥΓ: Μα καλά κύριε συνήγορε, που στην ευχή το πέτυχες;  ;D Πραγματικά, το είχαμε σχολιάσει και τότε, ήταν πολύ... αντιπροσωπευτικός  ;D

 

ΥΓ 1: Περαστικά και κόψε τον αθλητισμό γιατί βλάπτει  ;D

 

ΥΓ 2: Ελπίζω κάποια καλή κοπέλα εκεί από τα βόρεια να σε περιθάλψει   ;) ;D ;D ;D 8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

 

ΥΓ: Μα καλά κύριε συνήγορε, που στην ευχή το πέτυχες;  ;D Πραγματικά, το είχαμε σχολιάσει και τότε, ήταν πολύ... αντιπροσωπευτικός  ;D

 

 

Εγώ δεν το χα ξαναδει, έπαιζε επανάληψη στον ΑΝΤ1.....ξέχασα το πόδι...και με έπιασε η κοιλιά!!! Θεος!.-

 

Σε ευχαριστώ δια τας ευχάς...σόρρυ για το οφ -τοπικ  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα κομμάτια που ακούσαμε στο σπίτι μου εκείνο το βράδυ ήταν εντελώς «φεύγα» σε σχέση με αυτό που ανέβασες. Ήταν εντελώς αλλού ... 

Μακάρι να μας δοθεί η ευκαιρία να τα ακούσουμε.

 

Terry αν δεις αυτόν τον μπασίστα του video που ανέβασε ο geodimitri (που κάνει "βαθιά καθίσματα" με τόση άνεση), πες του να πάρει κανένα παντελόνι της προκοπής (θα συνδράμει και το noiz). ;D ;D ;D

Αυτό που φοράει είναι παλιό και σκισμένο! Κρίμα το παλικάρι.;D ;D ;D ;D

;D ;D ;D

Είσαι πραγματικά μορφή Τέρρυ! Πολύ ενέργεια.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέχασα το πόδι...και με έπιασε η κοιλιά!!!

Και στο είπα βρε, μην κάνεις τους κοιλιακούς σου "φέτες", στην αρχή πονάει. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και στο είπα βρε, μην κάνεις τους κοιλιακούς σου "φέτες", στην αρχή πονάει. ;D ;D ;D ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και στο είπα βρε, μην κάνεις τους κοιλιακούς σου "φέτες", στην αρχή πονάει. ;D ;D ;D ;D

Εσύ και ο από πάνω (geodimitri) κόφτε το πουρουπουπού  ;D με τους γέροντες  ;D

 

Όχι τίποτα άλλο γιατί θα μας διαβάζει ο ο άλλος ο γερούνδιος (ονόματα δεν λέω αλλά είναι ο admin)  ;D μπορεί ζηλέψει και να το ρίξει στην γυμναστική.

 

Τέλος πάντων ήταν ωραίες εποχές, φανταστική παρέα- με drummer τον Mark (Cross)  8) 8) 8)- που γινόταν της κακομοίρας  ;D Καλώς ή κακώς αυτές οι ημέρες έφυγαν και έμειναν οι ιστορίες. Το γαμώτο είναι ότι χαθήκαμε και δεν βλεπόμαστε.  

 

 

ΥΓ: Α, και παρακαλώ να κοπούν τα περί των κοιλιακών σχόλια  ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Α, και παρακαλώ να κοπούν τα περί των κοιλιακών σχόλια  ;D ;D ;D ;D ;D

Εγώ που έχω έναν και καλό, καλά είμαι;  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου