Προς το περιεχόμενο

Ελληνικα Συγκροτηματα Που αξιζουν..


tasosSG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ λέω να φτιάξουμε ένα thread με τίτλο "Ελληνικά Συγκροτήματα που ΔΕΝ αξίζουν".

 

Κόλαση...

 

 

Όχι τίποτε άλλο δηλαδή, αλλά είναι σαφές ότι εδώ μέσα γράφει ο καθένας όποιο συγκρότημα θυμάται, οπότε νομίζω ότι δεν έχει μείνει και κανένα. Οπότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι ΟΛΑ τα ελληνικά συγκροτήματα αξίζουν.

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μιλώντας, θυμάμαι απείρως περισσότερα από αυτά τα λίγα που έγραψα, τα οποία σε διαβεβαιώ ότι τα ανέφερα μονάχα επειδή ήταν τα μοναδικά που διάλεξα εν είδει ανθολογίας.

 

Κατά τη γνώμη μου, οι αναφορές στο παρόν θρεντ πέρασαν από το στάδιο του "ότι-να'ναι" (γνωστό και ως "ότι-θυμάμαι-χαίρομαι" ή "καλά-βαράνε-τα-παιδιά-τη-ΛΑ") αλλά η γνώμη αυτή είναι σαφώς και αφόρητα υποκειμενική. Επίσης, δεν αναφέρεται και σε ορισμένα συγκροτήματα που δεν γνωρίζω καν & που αναφέρθηκαν από άτομα που γνωρίζω προσωπικά ότι έχουν μια άποψη που φέρει ειδικό βάρος (όπως φερ'ειπείν του φίλου Silot) και που θα τσεκάρω σίγουρα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου, οι αναφορές στο παρόν θρεντ πέρασαν από το στάδιο του "ότι-να'ναι" (γνωστό και ως "ότι-θυμάμαι-χαίρομαι" ή "καλά-βαράνε-τα-παιδιά-τη-ΛΑ") αλλά η γνώμη αυτή είναι σαφώς και αφόρητα υποκειμενική. Επίσης, δεν αναφέρεται και σε ορισμένα συγκροτήματα που δεν γνωρίζω καν & που αναφέρθηκαν από άτομα που γνωρίζω προσωπικά ότι έχουν μια άποψη που φέρει ειδικό βάρος (όπως φερ'ειπείν του φίλου Silot) και που θα τσεκάρω σίγουρα.

+1000

 

Σίγουρα κάποιοι από μας θυμούνται ένα σκασμό αδιάφορων (ή κακών) συγκροτημάτων, άλλωστε τα 90's και μέχρι στιγμής η νέα χιλιετία, μας έχουν δώσει πάααααρα πολλά παραδείγματα τέτοιων μπαντών.

Και όπως σωστά σημειώνει ο bloody, η γνώμη επί του θέματος είναι αναμφίβολα υποκειμενική. Π.χ. αναφέρθηκαν πιο πίσω οι De Facto και οι Εξόριστοι, μπάντες που για μένα είναι μέτριες στην καλύτερη περίπτωση. Ειδικά σε αυτό το θέμα, πώς μπορεί κανείς να κρίνει αντικειμενικά αν σωστά ή λάθος αναφέρθηκαν ως συγκροτήματα που αξίζουν; ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Ντε Φακτο, παρα τις πολυ μετριες δουλειες τους, είναι πολυ εξαιρετικοι και ανοιχτομυαλοι μουσικοι. Δεν ξερω γιατι δεν το βγαζουν αυτο προς τα εξω ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι δεν το βγαζουν αυτο προς τα εξω

 

Μηπως γιατι δεν αρκει να εισαι ..απλα .....εξαιρετικος μουσικος για να γραψεις καλη μουσικη?Μηπως χρειαζεται & ...κατι παραπανω απο αυτο? ;)

 

Ελαχιστα ελληνικα γκρουπ μου αρεσουν & μου προκαλουν το ενδιαφερον....κατσε να τα μαζεψω.... ;D

 

1.ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ (το μεγαλυτερο ever greek group IMHO)

2.TΡΥΠΕΣ (στα τελευταια τους)

3.ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ

4.ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΙΡΜΙΤΖΗ (αυτη δεν ειναι...γκρουπ αλλα ειναι θεα...& ειναι απο τους λιγους συμπατριωτες μου που κανει μουσικη που δεν μου προκαλει υπνηλια... ;D)

5.ΠΑΥΛΙΔΗΣ (μονος του οχι με τα Ξ.Σ ,ειδικα τωρα τελευταια)

6.Mode Plagal

7.C:REAL (γραφουν καλα εμπορικα ποπ τραγουδια χωρις "εκπτωσεις" πραγμα σπανιοτατο στη χωρα μας)

8.TABAKO TRIO

9.HAPPY DOG PROJECT

 

 

.....δυστυχως μονο αυτα.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' εμέ, οι ΜΙΚΡΟ είναι φοβεροί! Αξίζουν.-

 

Και οι GAD είναι ό,τι να 'ναι. Μέτριοι και παρωχημένοι. Άμα γράψουν κάτι αντικειμενικά καλό όμως θα πάρω πίσω ό,τι είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γιατι δεν αρκει να εισαι ..απλα .....εξαιρετικος μουσικος για να γραψεις καλη μουσικη?Μηπως χρειαζεται & ...κατι παραπανω απο αυτο? ;)

 

1.ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ (το μεγαλυτερο ever greek group IMHO)

 

9.HAPPY DOG PROJECT

 

 

Μαλλον ναι, αλλα σε μια ελαφρια παραλλαγη. Τα παιδια εχουν πολυ καλες, φρεσκιες και εξυπνες ιδεες. Οποτε ισως δε φτανει να εχεις καλες ιδεες, αλλα να μπορεσεις και να τις δείξεις. Δεν ξερω ακριβως.

 

Μουσικες Ταξιαρχίες είναι φυσικα το τοπ απο όλα τα ελληνικα συγκροτηματα. Ασυλληπτα πραματα.

 

Οι Happy Dog Project απλά τα σπάνε. Οταν μου ειχε δωσει ο Γιαννης (που παιζει hammond κα) to link τους στο myspace, απλα δε μπορουσα να ξεκολλησω. Αξιοζηλευτη δουλεια, με την καλη την εννοια 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου