Προς το περιεχόμενο

satriani "Πολεμος"


kotsadoros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κωστακη μπραβο σου,αντε να ερθεις κερκυρα να τζαμαρουμε,Τασος

 

ελά ρε τασο τι γινεται , θα κατεβω τελος απριλι , ετοιμαστειτε για πολυ τζαμιν.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι wah και να εχω παιξει, κι εχω παιξει ΠΟΛΛΑ, κανενα δεν μου ακουγεται καλυτερα απο αυτο που διαλεξα 15 χρονια πριν, ενα απλο cry baby. Βεβαια, εκεινο το wah το διαλεξα ΑΦΟΥ ειχα παιξει ΟΛΑ τα wah του μαγαζιου (μερικα ιδια ακριβως πχ 3 crybaby, 2 jimi hendrix, 535 κλπ κλπ).

Τα μονα που μπορω να πω οτι ειναι ισαξια ειναι το Crybaby from Hell (μακραν το πιο ευελικτο wah) και ενα πλαστικο (??), παλιο, γκρι wah της Ibanez wh10 το οποιο ηταν το πρωτο που ειχα δει ποτε μου με οπτικη ινα (no hrats hrouts) το οποιο ομως το παιζω σπανια και ΠΟΤΕ live γιατι οπως ειπα ειναι πλαστικο και το πρωτο που ειχα το ....εσπασα. Ευτυχως που ειμαι κωλοφαρδος και βρηκα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο ("τοτε" ομως, τωρα δεν ξερω αν υπαρχουν).

Το να δινεις ομως 300 και, γιουρα για wah (και γενικα για πεταλι) το θεωρω πεταμενο χρημα.

Παντα με τα δικα μου αυτια και την δικη μου κριση

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι wah και να εχω παιξει, κι εχω παιξει ΠΟΛΛΑ, κανενα δεν μου ακουγεται καλυτερα απο αυτο που διαλεξα 15 χρονια πριν, ενα απλο cry baby. Βεβαια, εκεινο το wah το διαλεξα ΑΦΟΥ ειχα παιξει ΟΛΑ τα wah του μαγαζιου (μερικα ιδια ακριβως πχ 3 crybaby, 2 jimi hendrix, 535 κλπ κλπ).

Τα μονα που μπορω να πω οτι ειναι ισαξια ειναι το Crybaby from Hell (μακραν το πιο ευελικτο wah) και ενα πλαστικο (??), παλιο, γκρι wah της Ibanez wh10 το οποιο ηταν το πρωτο που ειχα δει ποτε μου με οπτικη ινα (no hrats hrouts) το οποιο ομως το παιζω σπανια και ΠΟΤΕ live γιατι οπως ειπα ειναι πλαστικο και το πρωτο που ειχα το ....εσπασα. Ευτυχως που ειμαι κωλοφαρδος και βρηκα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο ("τοτε" ομως, τωρα δεν ξερω αν υπαρχουν).

Το να δινεις ομως 300 και, γιουρα για wah (και γενικα για πεταλι) το θεωρω πεταμενο χρημα.

Παντα με τα δικα μου αυτια και την δικη μου κριση

 

Οπως λεει και ο Malmsteen στο παλιο REH video του. This my dunlop wah wah , very old very good.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου