Προς το περιεχόμενο

Καλύπτουν οι εξωτερικές κάρτες ήχου-mixers όλες τις δυνατότητες μίας κά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους!Ετοιμάζομαι να αγοράσω εξωτερική κάρτα ήχου εδώ και μέρες και ξαφνικά μου δημιουργήθηκε η εξής κουφή απορία και επειδή ναι μεν είναι κουφή αλλά από την άλλη θέλω να είμαι σίγουρος την παραθέτω: Οι εξωτερικές κάρτες ήχου, οι οποίες είναι και καλές για ηχογράφιση είναι επαρκείς και καλύπτουν όσα καλύπτει μία εσωτερική, σωστά;Δείτε πχ αυτή την κάρτα-mixer http://www.amazon.com/ALESIS-MultiMix-8USB-Audio-Mixer/dp/B00076SCXE .Είναι μείκτης και κάρτα ήχου μέσω Usb και επειδή δεν είμαι καλός σε αυτά είπα να ρωτήσω μήπως θα έχω τέτοιο πρόβλημα και θα χρειάζομαι και 2η κάρτα για να καλύπτομαι στις συνηθισμένες λειτουργείες του Pc που απαιτούν ήχο, αν και δε νομίζω. Να είστε καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει pc την σήμερον εποχή που να μην έχει ήχο. Όλα έχουν μια στοιχειώδη κάρτα multimedia είτε σε PCI είτε ενσωματωμένη πάνω στην μητρική. Οπότε μην ανησυχείς, απλά θα έχεις δύο, αν αγοράσεις και μια πιο επαγγελματική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση, σε αυτό που λες είσαι σωστός.Το pc μου έχει onboard κάρτα ήχου επάνω στη μητρική η οποία όμως κάηκε πριν λίγες ημέρες (είναι σίγουρο ότι κάηκε, δεν είναι θέμα software).Θα ήθελα λοιπόν να ξέρω αν έχοντας μόνο την κάρτα-mixer που ανέφερα πιο πριν είμαι καλυμμένος από όλες τις πλευρές.Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κανείς?Νόμιζα ότι δε θα ήταν και τόσο δύσκολο να πάρω απάντηση σε μια ερώτηση σαν κι αυτή.Ας στείλει κάποιος αν ξέρει παρακαλώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.alesis.com/multimix8usb

 

Απλά τα πράγματα αν ψάχνεις και λίγο εκεί που πρέπει. Δεν λέει πουθενά τίποτα για κάρτα ήχου. Απλά το μιξεράκι έχει USB audio streaming (stereo) για να μήν τραβάς καλώδια στην κάρτα ήχου (που πρέπει να έχεις). Τίποτα παραπάνω...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ!Φιλαράκι μη τσιτώνεις όμως! Εγώ ζήτησα βοήθεια γιατί βρήκα αυτό το Mixer ψάχνοντας για κάρτα ήχου, και κοιτάζοντας σε σελίδες σαν αυτή που έστειλες δεν είδα ξεκάθαρα τι παίζει.Αμα είναι και σου προκαλεί πρόβλημα αυτό καλύτερα μην μπαίνεις στον κόπο και χαλιέσαι κιόλας!Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.alesis.com/multimix8usb

 

Απλά τα πράγματα αν ψάχνεις και λίγο εκεί που πρέπει. Δεν λέει πουθενά τίποτα για κάρτα ήχου. Απλά το μιξεράκι έχει USB audio streaming (stereo) για να μήν τραβάς καλώδια στην κάρτα ήχου (που πρέπει να έχεις). Τίποτα παραπάνω...

 

 

 

Η φράση Integrated USB audio interface στα Key features σου λεει τίποτα; Αν δεν ήταν και κάρτα ήχου δεν θα είχε νόημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάνο, σε ευχαριστώ ρε μάγκα!Μα είχα μπερδευτεί κι εγώ, γιατί βρήκα το συγκεκριμένο προϊόν ψάχνοντας για κάρτα ήχου κι επειδή δεν είμαι και τόοοοοοοοσο σχετικός είπα να το ξεκαθαρίσω. Η αλήθεια είναι ότι πίστευα ότι είναι κάρτα ήχου και ξενέρωσα με την απάντηση του παιδιού πιο πάνω, αλλά τώρα ίσιωσα λιγάκι!Να 'σαι καλά!Και πάλι σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου