Προς το περιεχόμενο

Καινουργιος Πληκτρας ετων 15 ψάχνει (ή ψαχνεται)....


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα ....

Ειμαι πληρως καινουργιο μέλος ( μολις έκανα την εγγραφή) και ήθελα να σας συμβουλευτώ για μια αγορα που θέλω να κάνω....

 

Λοιπων παιζω πιανο 6 χρόνια και πριν 2 χρόνια άρχιζα να παίζω πλήκτρα συνοδεία σε ένα groupaki.... Μέχρι πριν λίγο καιρό έπαιζα με μια αηδία

αρμόνιο που μου είχαν πάρει οι γόνείς μου πριν 7 χρόνια....

Μετα σκέφτικά να παίζω με το πιάνο αλλά οι ηλεκτρονικοί ήχοι είναι ασύγγριτοί(όχι ότι έχω κάτι με το καημένο young chang μου)... Έτσι θέλω να με συμβουλεύσετε..........................

>>>>Να πάρω αρμόνιο ή synt???

Θελω να χαλάσω κάπου στα 650 - 700 ευρο. Καμια ιδέα???? :? :?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι τα χρήματα που διαθέτεις είναι πολύ λίγα, τόσο για αρμόνιο όσο και για συνθ.

 

Όσον αφορά το τι είναι καλύτερο, δεν νομίζω ότι μπορεί κανένας άλλος να το αποφασίσει για σένα. Εγώ θα έπαιρνα συνθ, αλλά ίσως θα ήθελες να το βάλεις σε μία προοπτική που να σχετίζεται και με τη μουσική που παίζεις με το γκρουπάκι σου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Depends on music!

 

Οι επιλογές σου πιστεύω οτι είναι οι ακόλουθες:

 

1. Αρμόνιο της σειράς PSR της Yamaha

2. Synth:

 

a. Korg X5D... Καλο συνθάκι.. πλάκα πρέπει να χει.. κοίταξε το... πάντα στα low end synths.

b. Roland Juno-D... ROLAND XP RIPOFF! Beware... Lowest end synth... για την μισή τιμή θα έπερνα ένα Roland XP-30 χρησιμοποιημένο που είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα... απλά με κάτι ωραία add-ons (expansion board SRJV80 :lol: )

 

Πάντα μιλάω εμπειρικά και με τις γνώσεις μου.. κοίτα για κανένα Korg Triton χρησιμοποιημένο στα 600-700 Euro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου