Προς το περιεχόμενο

Χρειάζομαι monitor και καλύτερη κάρτα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα δεν είναι πόσα Vsti θα ανοίξεις ταυτόχρονα,αλλά το πόσο βαριά είναι και πως τα δουλεύεις.

Είναι καθαρά θέμα πολυφωνίας.

Μπορεί νά βάλεις 2 Vsti βαριά και να τα παίξει ο σκληρός δίσκος ιδιάιτερα στα λαπ-τοπ

πού τρέχει στις 5200 στροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά θέλω να ξέρω αν ένα κομμάτι στην τελική μου μορφή,δηλαδή μέχρι να το κάνω cd αφου το περάσω απο mastering έχει καλύτερο ήχο αν έχω βάλει κάρτα ήχου σε σχέση με αυτή της μητρικής,ή αν ένα εφφέ  έχει μεγαλύτερη απόδοση με μια άλλη κάρτα ήχου.Aπλά η τεχνολογία μπήκε στη ζωή μας και παιδιά όπως εγώ που ξεκίνησα απο μια φιλαρμονική-ωδείο τα κοιτάω και απορώ και ψάχνομαι για αυτό και ρωτάω.ευχαριστώ πολύ λεβεντόπαιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρεις την κάρτα ήχου που επέλεξες.

Καλή είναι και με καλούς asio drivers.

Σίγουρα θα βελτιωθεί ο ήχος σου.

Εαν παίζεις πλήκτρα θα δείς μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα και απόδοση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βγάλεις ήχο καλό στην τελική του μορφή και πριν το μαστεράρισμα θες πολλά περισσότερα από μια καλή κάρτα. Άντε και την παίρνεις σου λέω τώρα, από που ακούς τι παίζεις; Με τι ηχεία; Σε τι χώρο, ποια η ποιότητα των plugs που χρησιμοποιείς;

 

Αν θες εμφανή αναβάθμιση στον ήχο δώσε για ταυτόχρονη αγορά κάρτας και μονιτορ ηχείων. Για αργότερα βλέπεις

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δουλεύεις με vsti και που και που με κανά audio, άποψή μου είναι καλύτερα να περιμένεις να μαζέψεις κανά 400€ σύνολο και να πάρεις μια τίμα καρτα μαζί με συμπαθητικά ηχειάκια.

Μια καλή κάρτα με τα ηχεία που μόλις είπες, είναι μια τρύπα στο νερό.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

έχεις να μου προτείνεις κάτι ?

 

Εγώ έχω να σου προτείνω να ρίχνεις μια δεύτερη ματια πριν ανοίγεις θέματα με άκυρους τίτλους. (Τον αλλάζω)

Επίσης, σε σχέση με την αγορά monitor και recording interface.. πρέπει να είναι τα πλέον συζητημένα θέματα στο noiz.

Do your homework.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου