Προς το περιεχόμενο

Εκνευριστικο προβλημα με τις διαφημισεις...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι μεγαλη @@ ειδικα σε γραφειο με κοσμο τριγυρο να σε κοιτανε καλα καλα οι υπολοιποι.....!!

 

Σκευτειτε τους σκληρα εργαζομενους συμφορουμιτες !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φαντάζομαι ότι δεν περιμένουν από άλλους να τους ενημερώσουν ότι υπάρχει μια μαγική επιλογή που λέγεται mute.

 

Βέβαια δεν υπάρχει θέμα γιατί και όλοι οι υπόλοιποι γύρω τους στο Νοιζ είναι.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παιζει και αυτο να κλεισουμε μουσικη η αλλα προγραμματα που χρησιμοποιουμε και χρειαζονται ηχο για να μην ακουγεται το γελιο απο το μπανερ....χμμμμμμμμ

 

μια χαρα λυση μου κανει...

 

με την ιδια λογικη μπορουν οσοι ενοχλουνται να μην μπαινουν και καθολου και να κοιτανε την δουλεια τους ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλέ αυτό δεν είναι τίποτα... έχει και λίγο χιούμορ... Εγώ εχτές έκανα ένα άρθρο από τη Washington Post PDF και μαζί ενσωματώθηκε και η διαφήμισή του...

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι εχουν ξεφυγει εντελως οι διαφημισεις... Τις προαλλες ημουν σε ενα σαιτ για νταβατζωμα του myspace  και επαιζε μονο του ενα βιντεο που ελεγε για σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα και εκει που ακουγα μουσικη ακουγα και μια τυπισα με βαρετη και φλατ φωνη τυπου μποκοτα να μου λεει οτι αυτος που αγαπας μπορει να ειναι γεματος μικροβια κλπ κλπ ε αμεστοδιαολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πατεντα καινουρια είναι αυτη παντως. Στειλε να δεις αν ταιριαζεις με τη γκομενα που θες, να δεις ποτε θα πεθανεις, να κανεις το κινητο σου νεροπίστολο. Και απο κατω σου κοτσαρει και το 4-5-6-8 ευρω/βδομαδα 8)

 

Δες πατεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάνω πλάκα με τα άτομα που στέλνουν καθημερινά SMS σε ραδιοφωνικές εκπομπές με σχεδόν 1 Ευρώ το καθένα με αποτέλεσμα να πληρώνουν καθημερινά γύρω στα 10-15 Ευρώ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

K για οποιον δεν εχει firefox ή ψαχνει εξισου αποτελεσματικο adblock κατεβαστε αυτο το απλο script(AdSweep, http://www.adsweep.org/) κ αντιο για παντα διαφημισεις! To χω στον Opera κ ειναι απλα τελειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καταλαβαίνω ότι καποια διαφήμιση μπορεί να είναι ενοχλητική. Τετοιες προκύπτουν και στις καλύτερες οικογένειες. Ανοίξτε το ραδιόφωνο ή την τηλεόραση και πεστε μου ότι δεν συμβαίνει.

 

Στο Noiz φροντίζουμε να είναι κόσμιες και όσο το δυνατόν μη παραπλανητικές. "Σερβίρονται" από το Google και πάρα πολλές είναι αποκλεισμένες από εμάς όταν ανηκουν στις παραπάνω.

 

Αν όμως αποκλείσετε όλες τις διαφημίσεις τότε θα πάψουν να υπάρχουν έσοδα στήριξης των αγαπημένων σας χώρων / sites.

Επίσης πολλές από αυτές έχουν σκοπό να σας ενημερώσουν για νέα gadgets και εκδηλώσεις που απλά θα σας διαφύγουν.

 

Οχι δεν είναι κουσραστικές οι διαφημίσεις στα banners του Noiz. Εχουμε φροντίσει να είναι πολύ συγκεκριμμένοι οι χώροι που τοποθετούνται ωστε να μην ενοχλούν.

 

Αυτά που θα έλεγα οτι ενοχλούν εμένα είναι τα flash banners και κυρίως ότι κανει pop up. Τα δεύτερα γιατι μου επιβάλονται πάνω από το περιεχόμενο. Τα flash γιατί μου ισοπεδώνουν την επεξεργαστική ισχύ του απλού και σχεδόν ξεπερασμένου laptop μου. Εκεί αναπόφευκτα χρησιμοποιώ το Flashblock add-on για Firefox. Αλλά ακόμα και σε αυτό μου δίνεται η δυνατότητα να παίξω το συγκεκριμμένο banner αν το θελήσω. Είναι μια πολύ fair λυση για όλους.

 

Σε ότι αφορά την συγκεκριμμένη διαφήμιση για το "πότε θα πεθανεις" τη βρίσκω κακόγουστη σαν ιδέα αλλά με όμορφα γραφικά. Σε εμένα δεν ακούγεται το γελιο... λόγω flashblock. Θα την αποκλείσω όμως εφόσον είναι ενοχλητική για κάποιους.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου