Προς το περιεχόμενο

Εκνευριστικο προβλημα με τις διαφημισεις...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταλαβαίνω ότι καποια διαφήμιση μπορεί να είναι ενοχλητική. Τετοιες προκύπτουν και στις καλύτερες οικογένειες. Ανοίξτε το ραδιόφωνο ή την τηλεόραση και πεστε μου ότι δεν συμβαίνει.

 

Στο Noiz φροντίζουμε να είναι κόσμιες και όσο το δυνατόν μη παραπλανητικές. "Σερβίρονται" από το Google και πάρα πολλές είναι αποκλεισμένες από εμάς όταν ανηκουν στις παραπάνω.

 

Αν όμως αποκλείσετε όλες τις διαφημίσεις τότε θα πάψουν να υπάρχουν έσοδα στήριξης των αγαπημένων σας χώρων / sites.

Επίσης πολλές από αυτές έχουν σκοπό να σας ενημερώσουν για νέα gadgets και εκδηλώσεις που απλά θα σας διαφύγουν.

 

Οχι δεν είναι κουσραστικές οι διαφημίσεις στα banners του Noiz. Εχουμε φροντίσει να είναι πολύ συγκεκριμμένοι οι χώροι που τοποθετούνται ωστε να μην ενοχλούν.

 

Αυτά που θα έλεγα οτι ενοχλούν εμένα είναι τα flash banners και κυρίως ότι κανει pop up. Τα δεύτερα γιατι μου επιβάλονται πάνω από το περιεχόμενο. Τα flash γιατί μου ισοπεδώνουν την επεξεργαστική ισχύ του απλού και σχεδόν ξεπερασμένου laptop μου. Εκεί αναπόφευκτα χρησιμοποιώ το Flashblock add-on για Firefox. Αλλά ακόμα και σε αυτό μου δίνεται η δυνατότητα να παίξω το συγκεκριμμένο banner αν το θελήσω. Είναι μια πολύ fair λυση για όλους.

 

Σε ότι αφορά την συγκεκριμμένη διαφήμιση για το "πότε θα πεθανεις" τη βρίσκω κακόγουστη σαν ιδέα αλλά με όμορφα γραφικά. Σε εμένα δεν ακούγεται το γελιο... λόγω flashblock. Θα την αποκλείσω όμως εφόσον είναι ενοχλητική για κάποιους.

 

Ναι καταλαβα... Ευχαριστω πάντος... ;D

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι εχουν ξεφυγει εντελως οι διαφημισεις...

 

λεγε τετοια και θα ξαναζησουμε μεγαλες στιγμες... ξερεις, marathon, Wow!, γαντια του μποξ, ημιγυμνες γκομενες με ταμπελακια για το νουμερο του γυρου και τετοια...

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΜΙΞΟΥΝ ΤΑ ΦΡΥΔΙΑ ΜΟΥ, ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΑΥΤΗ ΛΕΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΤΕ. ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΗΚΕ.

 

ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΙΖ ΑΜΕΣΑ. ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου