Προς το περιεχόμενο

Πως να την κανω relic ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω και καιρο προσπαθω να σκεφτω τροπους πως να ρελικαρω ευκολα μονος.. μια κιθαρα ... ;D ξερετε κανενα υλικο για να την ''μαυρισω'' (εκτος απο το να την παω στην παραλια) μεχρι τωρα δεν εχω σκεφτει κατι thanks!

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ενοεις να την ''μαυρησεις'' ?

εδω θα δεις και θα παρεις ιδεες.

απο'κει και περα παρε τα γυαλοχαρτα και τα κατσαβιδια και ξεκηνα το τρυψιμο και τους τσαμπουκαδες πανο στο ''κορμι'' της ;D ;D

 

http://images.google.gr/images?hl=el&client=firefox-a&rls=org.mozilla:el:official&hs=Int&q=relic%20strat&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως μαυριζει το μπρατσο απτην πολυ χρηση.. κατι τετοιο σκεφτομαι αλλα κ καμια ιδεα για γρατζουνισμα δεν θαταν κακο εχετε κανει μονοι σας ρελικ?

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αα επισης η κιθαρα ειναι σε natural χρωμα ... βασικα καθολου βαφη φενονται τα ξυλα μονο λουστρο .. πραμα που δυσκολευει την δουλεια  ::)

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα,το σωμα οτι εχει να δηξει θα το δηξει αλλα το μανικι εχω την εντυπωση οτι το μαυρο ερχεται με την τρυβη που αφηνει το νικελ χρωμα των χορδων πανω στα φαγομενα στρωματα του finish

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καψει το headstock της , επισης εκανα scallop στα 4 πρωτα ταστα(ειμαι σε καλο δρομο) της εσυρα στην κυριολεξια στο μπαλκονι του σπιτιου μου και με το μαχερι εχω κανει βαθουλοματα στο σωμα αλλα ακομα κατι λειπει πως να μαυρισω το μπρατσο... κ γενικως ολο το σωμα γιατι θελω να δωσω χρωμα στην κιθαρα  :) αλλα δεν καταλαβα αυτο που ειπες ... το χρωμα των χορδων δεν αφηνει αυτην την βρομια που λες  :P

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oχι οτι το χω κανει ποτε, αλλα σκεφτηκα οτι μπορεις να ''τσουρουφλησεις'' το σωμα με δυνατη φλογα απο γκαζακι (αυτα που ειναι σαν φλογοβολο) ή να την ακουμπησεις με πυρακτωμενο μεταλο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καψει το headstock της , επισης εκανα scallop στα 4 πρωτα ταστα(ειμαι σε καλο δρομο) της εσυρα στην κυριολεξια στο μπαλκονι του σπιτιου μου και με το μαχερι εχω κανει βαθουλοματα στο σωμα αλλα ακομα κατι λειπει πως να μαυρισω το μπρατσο... κ γενικως ολο το σωμα γιατι θελω να δωσω χρωμα στην κιθαρα  :) αλλα δεν καταλαβα αυτο που ειπες ... το χρωμα των χορδων δεν αφηνει αυτην την βρομια που λες  :P

 

υποθετω οτι το μαυρησμα που λεμε γινεται απο την τρυβη των χορδων πανω στα στρωματα του βερνικιου καθος ενα ενα φθηρονται και η ''βρομια'' βρησκει ξυλο.δεν βρησκω αλλη λογικη.οπως εδω που φενεται οτι η μαυρηλα ειναι ακριβος κατο απο τις χορδες

 

http://www.58525.com/guitars/i/my_guitars/relic/relic_neck.jpg

 

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται με πυρογράφο αυτό;

 

KAPAOFF-TOPIC:

 

Καλή ελευθερία Μάριε..! Καλό καλοκαίρι...! 8)

 

IN TOPIC:

 

Μια καλή μέθοδος είναι αυτή... ;)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου