Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για ξεκίνημα στο αρμονιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε η αποψή μου λέει, άσε τα βιβλία και τις νότες και μάθε το πιάνο μόνος σου, ψάχνοντάς το.

Έτσι έκανα και εγώ και τώρα (παίζω ένα χρόνο), και βγάζω τραγούδια με το αυτί. Το καλοκαίρι θα κάνω συναυλία με το συγκρότημά μου και θα παίζω όλα τα μέρη των τραγουδιών που έχουν πιάνο, πολύ άνετα. Απλά μάθε τις νότες να συννοήσε με τους άλλους και μάθε από δω και από εκεί!!! ;)

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν επιτρεπετε, ποια η διαφορα αρμονιου και συνθεσαϊζερ?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν επιτρεπετε, ποια η διαφορα αρμονιου και συνθεσαϊζερ?

 

Αρμονιο ειναι αυτο που σου ερχετε πρωτο στο μυαλό. Αυτο το μαυρο πλακε πραγμα που βγαζει ηχο """""πιανο"""" ;D Σγουρα εχεις δει σε πανυγηρια σχολικες γιορτες της ΚΑΚΙΣΤΗΣ ωρας κ.τ.λ....

Το σινθ ειανι αυτο http://en.wikipedia.org/wiki/Synthesizer αμα δεν βαριεσαι να διαβασεις.

 

Συγκενικα εινια ασπουμε και τα δυο απλα το σινθ ειναι αυτο που κανει τα πιουουου φςςς κςς μποινγκ μποινγκ κ.τ.λ.

 

(καλυτερη εξηγηση ας δωσει καποιος ειδικος ;D ;D ;D ;D)

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα! Ηλεκτρικο πιανο?  :P

 

Όμως καμία σχέση  ;)

 

Το ηλεκτρικό πιάνο είναι εμφανισιακά σαν ένα κανονικό πιάνο με τη διαφορά ότι ο ήχος δεν παράγεται από χορδές που τις χτυπούν σφυριά και άλλα τέτοια σατανικά πράγματα  ;D, αλλά ηλεκτρικά.

 

Και ιδού το ηλεκτρικό πιάνο που έχει γράψει ιστορία στους home - warriors επίδοξους μαθητεύοντες πιανίστες

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_clp320_r.htm

 

(είναι και rosewood  ;D  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου