Προς το περιεχόμενο

Συμφέρει να αγοράσω iMac αντί MacBook.....?


Twistakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αχ βρε marathon με ανησύχησες άδικα.

Μα γιατί νομίζεις ότι ο harilatron τον αφήνει ανοικτό? Απλά τον ξεχνάει? ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Βασικά... δεν κάνει defrag (optimize λέγεται το αντίστοιχο του defrag) αλλά πετάει διάφορα άχρηστα log και temporary files.

 

http://support.apple.com/kb/HT2319

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά... δεν κάνει defrag (optimize λέγεται το αντίστοιχο του defrag)...

Σωστά, μου έχει μείνει από τη παλιά καλή εποχή...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε ο 1ος Η/Υ ήταν desktop και ο 2ος -αν υπήρχε- θα ήταν laptop.

Νομίζω ότι σήμερα ένα laptop είναι εξίσου ισχυρό και η ευκολία της μετακίνησης είναι ένα μεγάλο σύν.

 

ΥΓ. Την στιγμή που πήρα ένα MacBook, αισθάνθηκα απίστευτα βλάκας που τόσα χρόνια αγόραζα Windows Η/Υ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε ο 1ος Η/Υ ήταν desktop και ο 2ος -αν υπήρχε- θα ήταν laptop.

Νομίζω ότι σήμερα ένα laptop είναι εξίσου ισχυρό και η ευκολία της μετακίνησης είναι ένα μεγάλο σύν.

Πάντα θα έχουν λιγότερες πόρτες, χειρότερες οθόνες (κάτσε μπροστά σε μια Apple 24 ή 30 και τα λέμε)...συν του ότι στο destop απλά ανοίγεις το κουμπί και δουλεύεις.

Εγώ ας πούμε έχω συνδεδεμένα επάνω κάρτα ήχου, ηχεία, προενισχυτή, πένα, εξτρα πόρτες USb, δίσκους, όλα μου τα midia...στο laptop δεν θέλω να σκέφτομαι την ξανακαλωδίωση...προφανώς και η ευκολία μετακίνησεις είναι λόγος αγοράς ΕΑΝ τη χρειάζεσαι.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα θα έχουν λιγότερες πόρτες, χειρότερες οθόνες (κάτσε μπροστά σε μια Apple 24 ή 30 και τα λέμε)...συν του ότι στο destop απλά ανοίγεις το κουμπί και δουλεύεις.

Εγώ ας πούμε έχω συνδεδεμένα επάνω κάρτα ήχου, ηχεία, προενισχυτή, πένα, εξτρα πόρτες USb, δίσκους, όλα μου τα midia...στο laptop δεν θέλω να σκέφτομαι την ξανακαλωδίωση...προφανώς και η ευκολία μετακίνησεις είναι λόγος αγοράς ΕΑΝ τη χρειάζεσαι.

 

Ασε, οι οθόνες τους είναι μεγάλη ζημιά ...

 

και αφού πήρα το iPhone -και χάζεψα- πήρα καπάκι το MacBook ... τώρα θέλω και ένα iMac.

 

Αη στην ευχή, πιο φτηνά μου ερχόταν όταν είχα κόλλημα να αγοράζω κιθάρες  :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να υπερθερμανθεί έτσι...?Συγγνώμη που είμαι λίγο επιφυλακτικός αλλά δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ mac και έχοντας συνηθίσει στα windows και στα pc γενικά για μένα είναι λίγο πρωτόγνωρα αυτά τα πράγματα...:P Ξέρετε,Αυτόματο defrag,optimization και τα λοιπά...Αυτά έχω συνηθίσει να τα κάνω με προγράμματα και μου φάνηκε πολύ περίεργο να γίνεται μόνο του στα mac... ;D

Ή ταν, ή δεν ήταν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά έχω συνηθίσει να τα κάνω με προγράμματα και μου φάνηκε πολύ περίεργο να γίνεται μόνο του στα mac... ;D

Και μουσική παίζει μόνο του, γιατί νομίζεις τα χρησιμοποιούμε? ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου