Προς το περιεχόμενο

Προγραμμα αυτοματου mastering στα κομματια σας!!!


stratigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Υπαρχει ενα πολυ καλο προγραμμα για αυτοματο mastering στα κομματια σας και πιστευω πως θα βοηθησει πολυ και πολλους!

 

Λεγεται: Αuto Audio Mastering Suite(AAMS) και κανει mastering αναλογα με το ειδος της μουσικης που παιζεται!

 

Δηλαδη μπορειτε να επιλεξεται να κανει mastering σε κομματι rock , hiphop , electronic κτλ.

 

Κοβει της παραπανησιες συχνοτητες και ενισχυει εκεινες που χρειαζονται αναλογα με το ειδος που επιλεγετε!

 

Εγω ειδα μεγαλη διαφορα στα κομματια που φτιαχνω.Παιζω house και κανοντας τους mastering τα κομματια μου γινονται πιο καθαρα , δυναμωνουν και αποκτουν την ενταση που χρειαζονται!! ;D

 

 

πηγη:www.curioza.com

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κατά την γνώμη μου tool, που να δίνει μαγικά αποτελέσματα, σε οποιοδήποτε στάδιο παραγωγής μουσικής. Από την σύλληψη μιας ιδέας μέχρι την ακρόαση στο τελικό μέσο.

 

Το Α.Ι. δεν έχει φτάσει ακόμα σε τέτοιο επίπεδο.

 

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο υπάρχει αγαπητέ Ghen, αλλά μπορείς να αγοράσεις το upgrade για την φουλ έκδοση που λέγεται Grand Suite of Automatic Career in the Music Business. Περιέχει την πρωτοποριακή και υπερσύγχρονη τεχνολογία αιχμής "Total Integrated Virtual Logic Acknowledged Electronic Intelligent Empirical System" (T.I. V.L.ACK.E.I.E.S.) που επιτρέπει με το πάτημα ενός κουμπιού και από την άνεση του σπιτιού σου να γίνει αυτόματη σύνθεση των κομματιών από το πρόγραμμα, ενορχήστρωση, εκτέλεσή τους με όσα και όποια όργανα επιθυμείς, ηχογράφηση, παραγωγή (μαζί με το μάστερινγκ της βασικής έκδοσης που αναφέρθηκε παραπάνω), προώθηση, υπογραφή συμβολαίου με την εταιρία, πρόσληψη και εκπαίδευση μουσικών για την τουρνέ, κλείσιμο εμφανίσεων σε πρωινάδικα - MAD awards κλπ., αγορά πολυτελούς σπιτιού στην Εκάλη εξοπλισμένου με υπερσύγχρονο στούντιο κι άλλα πολλά.

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις μόλις το αγοράσεις είναι να κάνεις κλικ στο File --> New --> Build My Music Career Now!, όπου θα σε βγάλει σε ένα μενού που απλά διαλέγεις σε ποιο στυλ θες να διαπρέψεις, και αν η καριέρα θες να συμπεριλαμβάνει και εξωτερικό. Σημειωτέον ότι μπορείς να έχεις δυο ή και τρεις καριέρες να τρέχουν ταυτόχρονα (αναλόγως με την ισχύ του υπολογιστή σου), όπως πχ. τραγουδιστής, remixer-παραγωγός και mastering engineer. Πρέπει όμως να θυμηθείς πριν ξεκινήσεις να πας στο Tools --> Options --> Deactivate "Ω Θεέ Μου Τι Άλλο Θα Ακούσω Στο Νόιζ" Warnings. Kατά τα άλλα, το έχω και δουλεύει μια χαρά. :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωώς!!!!? :) ;D

Πάντως ένα είναι σίγουρο. Πολλοί θα σπεύσουνε να το κατεβάσουνε. Άλλοι από περιέργεια, και άλλοι πεισμένοι ότι κάνει αυτή ακριβώς την δουλειά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο υπάρχει αγαπητέ Ghen, αλλά μπορείς να αγοράσεις το upgrade για την φουλ έκδοση που λέγεται Grand Suite of Automatic Career in the Music Business. Περιέχει την πρωτοποριακή και υπερσύγχρονη τεχνολογία αιχμής "Total Integrated Virtual Logic Acknowledged Electronic Intelligent Empirical System" (T.I. V.L.ACK.E.I.E.S.) που επιτρέπει με το πάτημα ενός κουμπιού και από την άνεση του σπιτιού σου να γίνει αυτόματη σύνθεση των κομματιών από το πρόγραμμα, ενορχήστρωση, εκτέλεσή τους με όσα και όποια όργανα επιθυμείς, ηχογράφηση, παραγωγή (μαζί με το μάστερινγκ της βασικής έκδοσης που αναφέρθηκε παραπάνω), προώθηση, υπογραφή συμβολαίου με την εταιρία, πρόσληψη και εκπαίδευση μουσικών για την τουρνέ, κλείσιμο εμφανίσεων σε πρωινάδικα - MAD awards κλπ., αγορά πολυτελούς σπιτιού στην Εκάλη εξοπλισμένου με υπερσύγχρονο στούντιο κι άλλα πολλά.

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις μόλις το αγοράσεις είναι να κάνεις κλικ στο File --> New --> Build My Music Career Now!, όπου θα σε βγάλει σε ένα μενού που απλά διαλέγεις σε ποιο στυλ θες να διαπρέψεις, και αν η καριέρα θες να συμπεριλαμβάνει και εξωτερικό. Σημειωτέον ότι μπορείς να έχεις δυο ή και τρεις καριέρες να τρέχουν ταυτόχρονα (αναλόγως με την ισχύ του υπολογιστή σου), όπως πχ. τραγουδιστής, remixer-παραγωγός και mastering engineer. Πρέπει όμως να θυμηθείς πριν ξεκινήσεις να πας στο Tools --> Options --> Deactivate "Ω Θεέ Μου Τι Άλλο Θα Ακούσω Στο Νόιζ" Warnings. Kατά τα άλλα, το έχω και δουλεύει μια χαρά. :)

 

Προσκυνω!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωώς!!!!? :) ;D

Πάντως ένα είναι σίγουρο. Πολλοί θα σπεύσουνε να το κατεβάσουνε. Άλλοι από περιέργεια, και άλλοι πεισμένοι ότι κάνει αυτή ακριβώς την δουλειά. :)

 

Για ξεπέτες καλό φαίνεται.

 

Όντως έχω την περιέργεια να το σκαλίσω, αλλά είμαι προκατηλημένος εναντίον προγραμμάτων του είδους.

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για μενα που ειμαι 80% ασχετος απο αυτην την διαδικασια , μου φαινεται οτι ειναι πολυ καλο για πειραματισμο τουλαχιστον.

 

θαααα.....το "κατεβασω"!

8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Total Integrated Virtual Logic Acknowledged Electronic Intelligent Empirical System" (T.I. V.L.ACK.E.I.E.S.)

 

:o

 

Δηλαδή τι να πω! Πρέπει να βρεις ένα τρόπο να το κατοχυρώσεις!!!!!!  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόγραμμα αυτό είναι πασίγνωστο. Φυσικά αυτό που κάνει είναι ουσιαστικα ενσωματώνοντας plugins επεξεργαστες στα ενδότερά του (eq , analyzers...) να αναλύει το κομμάτι σου σε βάθος (δυναμικές, eq, rms, compressing) και στην συνέχεια να το ταιριάζει συχνοτικά και σε συμπεριφορά με πρότυπα κομμάτια της βιομηχανίας.

Φυσικά και δεν θεωρώ ότι έχει ερθει να αλλαξει τον κόσμο αλλά αν μη τι άλλο σε ανθρώπους που δεν ασχολουνται τόσο με μίξη πόσο μάλλον με μάστερινγκ τους λύνει χέρια ως προς δυνάμωμα και εξισορρόπηση συχνωτήτων και άλλα ωραία και τρανά.

 

Όχι μόνο υπάρχει αγαπητέ Ghen, αλλά μπορείς να αγοράσεις το upgrade για την φουλ έκδοση που λέγεται Grand Suite of Automatic Career in the Music Business. Περιέχει την πρωτοποριακή και υπερσύγχρονη τεχνολογία αιχμής "Total Integrated Virtual Logic Acknowledged Electronic Intelligent Empirical System" (T.I. V.L.ACK.E.I.E.S.) που επιτρέπει με το πάτημα ενός κουμπιού και από την άνεση του σπιτιού σου να γίνει αυτόματη σύνθεση των κομματιών από το πρόγραμμα, ενορχήστρωση, εκτέλεσή τους με όσα και όποια όργανα επιθυμείς, ηχογράφηση, παραγωγή (μαζί με το μάστερινγκ της βασικής έκδοσης που αναφέρθηκε παραπάνω), προώθηση, υπογραφή συμβολαίου με την εταιρία, πρόσληψη και εκπαίδευση μουσικών για την τουρνέ, κλείσιμο εμφανίσεων σε πρωινάδικα - MAD awards κλπ., αγορά πολυτελούς σπιτιού στην Εκάλη εξοπλισμένου με υπερσύγχρονο στούντιο κι άλλα πολλά.

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις μόλις το αγοράσεις είναι να κάνεις κλικ στο File --> New --> Build My Music Career Now!, όπου θα σε βγάλει σε ένα μενού που απλά διαλέγεις σε ποιο στυλ θες να διαπρέψεις, και αν η καριέρα θες να συμπεριλαμβάνει και εξωτερικό. Σημειωτέον ότι μπορείς να έχεις δυο ή και τρεις καριέρες να τρέχουν ταυτόχρονα (αναλόγως με την ισχύ του υπολογιστή σου), όπως πχ. τραγουδιστής, remixer-παραγωγός και mastering engineer. Πρέπει όμως να θυμηθείς πριν ξεκινήσεις να πας στο Tools --> Options --> Deactivate "Ω Θεέ Μου Τι Άλλο Θα Ακούσω Στο Νόιζ" Warnings. Kατά τα άλλα, το έχω και δουλεύει μια χαρά.

 

Εφαγα το ιντερνετ ,δεν το βρισκω!  ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου