Προς το περιεχόμενο

Μειξάρετε και κερδίστε - Σχολιάζοντας το αποτέλεσμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Έχει ενδιαφέρον πάντως ότι η αναλυτική σκέψη σου δεν βλέπει το λογικό λάθος αυτής της παραγράφου: ότι εκείνοι που κατανοούν περί τίνος πρόκειται, και εκείνοι που ΔΕΝ κατανοούν περί τίνος πρόκειται, περιέργως ψηφίζουν με ομόσημα κριτήρια και αναδεικνύουν ως καλύτερο τον.. όντως καλύτερο.

 

 

Αναφέρομαι στους συμμετέχοντες και το αν μπορούν να καταννοήσουν την αιτία της θέσης που πήραν και όχι σε αυτούς που ψήφισαν (πιθανότατα και οι ίδιοι είναι μέσα σε αυτούς - αλλά μάξιμουμ κατά το 1/3). Γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο και τα αποτελέσματα θα είναι παραπλήσια αν επαναλάβουμε το εγχείρημα αύριο.....γιατί πιστεύω (ελπίζω να λέω βλακείες) πως οι περισσότεροι δεν είναι (ακόμη) σε θέση (ίσως και λόγω εξοπλισμού ;D ;)) να δουν τα κακώς κείμενα.

 

Τώρα σε σχεση με το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας νομίζω ότι σχεδόν όλοι οι συμμετέχοντες αν μη τι άλλο ψήφισαν πρωτίστως τον εαυτό τους άρα δεν ισχύει απαραίτητα αυτό που γράφεις.... 

 

 

για το θέμα της προ-αξιολόγησης συμφωνώ (και το έχω ήδη γράψει πολλές φορές)...αλλά όσο ζεις μαθαίνεις.

Αν και για να πω την αλήθεια εξακολουθώ να πιστεύω ότι θα δημιουργούσε πολλά προβλήματα στην ροή του πράγματος καθώς σίγουρα θα υπήρχαν αντιδράσεις

 

τουλάχιστον τώρα έχουμε όλοι μια εικόνα του πως θα μπορούσε να λειτουργήσει κάτι τέτοιο.

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τώρα σε σχεση με το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας νομίζω ότι σχεδόν όλοι οι συμμετέχοντες αν μη τι άλλο ψήφισαν πρωτίστως τον εαυτό τους άρα δεν ισχύει απαραίτητα αυτό που γράφεις.... 

 

Δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι περισσότερο, αλλά αυτό που γράφεις είναι βόμβα. Πες μου ότι διαβάζω λάθος και ότι δεν υπήρχε η δυνατότητα να ψηφίσει κάποιος τον εαυτό του.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν υπήρχε αυτή η δυνατότητα γιατί δεν μου πέρασε απο το μυαλό να κάνω κάτι τέτοιο... :o ::)

 

Υπήρχε όντως??........και την χρησιμοποίησαν συμμετέχοντες??!!... :o :o

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν ολίγοις συμφωνώ με τον νικοδήμο όσον αφορά τα ράσα και τους παπάδες και κάτι παρόμοιο ήθελα να θίξω κι εγώ.

 

Πάντως η αρχική μου τοποθέτηση είχε πλήρη αντιστοιχία με τον όγκο των μετεχόντων και απλώς είπα ότι θα μπορούσε σε έναν επόμενο διαγωνισμό να γίνει και κάποιος ποιοτικός διαχωρισμός (έναντι του όποιου κοψίματος), όσον αφορά πχ τα όποια μέσα ή και δυνατότητες των μετεχόντων.

 

 

Αυταααα.... 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

.....ειλικρινά δεν ξέρω αν υπήρχε ή όχι η δυνατότητα να ψηφίσει κάποιος τον εαυτό του (λογικά δεν γίνεται να μην υπήρχε αφού οι συμμετοχές ήταν με αριθμούς και όχι ονόματα) αλλά έχω την εντύπωση πως ούτως ή άλλως αναφέρθηκε ευθέως στο κλειδωμένο θέμα από κάποιους από τους συμμετέχοντες.

 

Δεν το θεωρώ και πολύ σπουδαίο πάντως... προσωπικά πιο πολύ με ενοχλεί η αναντιστοιχία σε 1-2 περιπτώσεις ανάμεσα σε αυτό που άκουσα εγώ και στον αριθμό των ψήφων είτε αυτός ήταν μεγάλος είτε μικρός  ;D ;)

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά, επειδή ΔΕΝ παρακολούθησα ΚΑΘΟΛΟΥ την διαδικασία έχω μία ερώτηση και ένα σχόλιο:

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: "Μ(ε)ιξάρετε και ΚΕΡΔΙΣΤΕ". Υπήρχε βραβείο; Και αν ναι, τι βραβείο; Γιατί δεν πήρε κάτι το μάτι μου.

 

Γιατι αν κάποιοι ψήφισαν τον εαυτό τους, και χωρίς κάποιο (αξιόλογο) βραβείο, είναι ολίγον ντροπή τους...

 

ΣΧΟΛΙΟ: Μπράβο σε όλους τους οργανωτές (Yameth και Nikodemo) καθώς και σε ΟΛΟΥΣ τους συμμετέχοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι περισσότερο, αλλά αυτό που γράφεις είναι βόμβα. Πες μου ότι διαβάζω λάθος και ότι δεν υπήρχε η δυνατότητα να ψηφίσει κάποιος τον εαυτό του.

Επειδή ο καθένας θα ψήφιζε τον εαυτό του και φυσικά σαν προγραμματιστής θα γνωρίζεις ότι είναι σχεδόν αδυνατον να το αποτρέψω, έδωσα 2 επιλογές στον καθένα που ψηφιζε. Υποθέτοντας ότι αν είχε λάβει μέρος και ψήφιζε το δικό του, θα ψήφιζε και αυτό που αντικειμενικά του άρεσε. Οι υπόλοιποι είχαν απλά μέχρι 2 αντικειμενικές επιλογές.

Και για να καταλήξω, δεν υπήρξε η παραμικρή διαφωνια ως προς το αποτελεσμα. Τα 2 μέλη της επιτροπής συμφώνησαν ξεχωριστά και κατέληξαν στο ίδιο αποτελεσμα με το κοινό.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ο καθένας θα ψήφιζε τον εαυτό του και φυσικά σαν προγραμματιστής θα γνωρίζεις ότι είναι σχεδόν αδυνατον να το αποτρέψω, έδωσα 2 επιλογές στον καθένα που ψηφιζε. Υποθέτοντας ότι αν είχε λάβει μέρος και ψήφιζε το δικό του, θα ψήφιζε και αυτό που αντικειμενικά του άρεσε. Οι υπόλοιποι είχαν απλά μέχρι 2 αντικειμενικές επιλογές.

 

Δεν γνώριζα αυτή τη λεπτομέρεια και δεν την παρείχε ο νικόδημος. Βέβαια, έτσι όπως το λες, κάποιος θα μπορούσε να ψηφίσει δύο φορές τον εαυτό του;

 

Και για να καταλήξω, δεν υπήρξε η παραμικρή διαφωνια ως προς το αποτελεσμα. Τα 2 μέλη της επιτροπής συμφώνησαν ξεχωριστά και κατέληξαν στο ίδιο αποτελεσμα με το κοινό.

 

Ναι, αυτό το κατάλαβα, αλλά δεν βλέπω καμία απάντηση για το που αποδίδεται. Οι γνώστες και οι μη-γνώστες εφαρμόζουν τα ίδια κριτήρια και καταλήγουν στα ίδια αποτελέσματα; Αυτό ρώτησα.

 

Δεν με ενδιαφέρει να αμφισβητήσω τη διαδικασία, άλλωστε έχει τελειώσει. Αλλά όταν έχουμε πεντασέλιδα ποστ αποφθεγματικού και αποφατικού χαρακτήρα, από τα οποία υποτίθεται ότι πρέπει να εξαχθεί κάποιο συμπέρασμα ή να μάθουμε κάτι, νομίζω ότι είναι απαραίτητο να κατανοούμε τη διαδικασία, είτε συμφωνούμε με αυτήν, είτε όχι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόταση του μπούκα πάντως είναι πολύ καλή.

 

Γιατί μπορεί αυτός ο εντρυ λεβελ πιτσιρικάς να έκανε απίστευτη δουλειά με καλύτερα μηχανήματα.

Μπορεί και όχι φυσικά.

 

Και το εννοώ από την άποψη ότι μπορεί κάποιος για τον εξοπλισμό που έχει να έκανε αψογη δουλειά και αντίστοιχα

κάποιος με ανώτερο εξοπλισμό να έκανε κακή. Αλλά εν τέλει δεν μπορείς να τους βάλεις στην ίδια κατηγορία.

Βασικά είναι σαν να βάζεις στο Moto gp να τρέξουν 125άρες και 250άρες μαζί.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν γνώριζα αυτή τη λεπτομέρεια και δεν την παρείχε ο νικόδημος. Βέβαια, έτσι όπως το λες, κάποιος θα μπορούσε να ψηφίσει δύο φορές τον εαυτό του;

Οχι δεν μπορούσε να επιλέξει 2 φορές την ίδια μείξη.

 

Αλλά εν τέλει δεν μπορείς να τους βάλεις στην ίδια κατηγορία.

Βασικά είναι σαν να βάζεις στο Moto gp να τρέξουν 125άρες και 250άρες μαζί.

 

Αυτό που λέει ο Nikodemos είναι ότι αυτός που οδηγάει τις moto gp πρέπει να είναι και κομμάτι Rossi για να την έχει αλλά και να την πάει όπως πρέπει και να κανει τη διαφορά. Και καταλήγει σε κάτι που συμφωνώ απόλυτα:

...αν κάποιος δεν έχει την γνώση και την εμπειρία για να αντιληφθεί ότι υπάρχει πρόβλημα στην ακρόαση τότε ίσως θα πρέπει να περιμένει λίγο ακόμη πριν ασχοληθεί με την άποψη και την αισθητική του πράγματος.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: "Μ(ε)ιξάρετε και ΚΕΡΔΙΣΤΕ". Υπήρχε βραβείο; Και αν ναι' date=' τι βραβείο; Γιατί δεν πήρε κάτι το μάτι μου.[/quote'] Η μείξη είναι ελληνική λέξη. Δεν προέρχεται από το mix. Αντιθέτως! ;) Σχετικά με το δώρο να σου υπενθυμίσω αν δεν το έβλεπες ένα μηνα στην αρχική σελίδα ότι επρόκειτο για ένα μείκτη Behringer Xenyx.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου