Προς το περιεχόμενο

Chickenfoot


publius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το βρήκα κάπου ως θέμα, οπότε...

 

Τι μπορεί να περιμένει κανείς από 2 πρώην μέλη των Van Halen (Sammy Hagar & Michael Anthony), τον ντράμμερ των Red Hot Chili Peppers (Chad Smith) και τον Joe Satriani.

 

Ο Michael Anthony για ακόμα μια φορά κρατάει τα μπόσικα με ένα υπέροχο γεμάτο ήχο. Ο Sammy Hagar ήταν πάντα φωνάρα για τα δικά μου γούστα. Η έκπληξη ήταν ο Chad Smith που δεν είχε δοθεί η ευκαιρία να τον ακούσουμε σε κάτι πιο βαρύ, δεν κάνει παπάδες αλλά παίζει ξεκάθαρα πράγματα για jamming. Τι να πεις για τον Satriani, αν όχι όλοι οι περισσότεροι γνωρίζουν και αναγνωρίζουν την αξία του πλέον και με διαφορετικό ήχο.

 

Μια λέξη που περιγράφει το δισκάκι και τους μουσικούς του είναι "ελευθερία" και όχι κονσέρβα παίξιμο.

 

 

http://www.myspace.com/thechickenfoot

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θετικό είναι πως πρόκειται για κανονική μπάντα και όχι side project -όπως τουλάχιστον δηλώνουν οι ίδιοι- οπότε θα ακούσουμε κι άλλα στο μέλλον από αυτούς.

Η πρώτη τους προσπάθεια δε θεωρώ πως είναι και τίποτα συγκλονιστικό, αλλά είναι ευχάριστο και πολλά υποσχόμενο για το μέλλον.

Ι like.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση είναι, τίποτα ιδιαίτερο και πρωτότυπο αλλά υπάρχει ωραίο δέσιμο!

 

Chad Smith for president!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρα μια απο τις καλλιτερες δουλειες που εχω ακουσει τωρα τελευταια. Επιτελους λιγο ενδιαφερον και επιτελους ο Satriani να παιζει πιο ουσιαστικα οντας "καλουπωμενος" αλλα να θυμιζει πολυ Eddie του F.U.C.K (καλο ειναι αυτο).

Ο Hagar τι να λεμε, ΦΩΝΑΡΑ (και ειναι και ΠΟΥΡΟ).

 

(Οσοι γουσταρετε vinyl παρτε το, ειναι 2πλο με 3 κομματια η καθε μερια και εχει και ενα bonus track που ΜΑΜΑΕΙ)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 Ioυλίου...για όποιον μπορεί και ενδιαφέρεται

http://www.montreuxjazz.com/?lang=fr&cat=program09&subcat=by_artist&page=C#artistPage_80_0

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση είναι, τίποτα ιδιαίτερο και πρωτότυπο αλλά υπάρχει ωραίο δέσιμο!

για αυτο μου αρεσε! πιξαμε στις πρωτοτυπιες κ στις πιπες κ απο μουσικη 0!

τουλαχιστον απο αυτους ακουσα αυτο που λεμε ROCK N ROLL

 

 

Χαλαρα μια απο τις καλλιτερες δουλειες που εχω ακουσει τωρα τελευταια. Επιτελους λιγο ενδιαφερον και επιτελους ο Satriani να παιζει πιο ουσιαστικα οντας "καλουπωμενος" αλλα να θυμιζει πολυ Eddie του F.U.C.K (καλο ειναι αυτο).

Ο Hagar τι να λεμε, ΦΩΝΑΡΑ (και ειναι και ΠΟΥΡΟ).

 

+2112

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρα μια απο τις καλλιτερες δουλειες που εχω ακουσει τωρα τελευταια. Επιτελους λιγο ενδιαφερον και επιτελους ο Satriani να παιζει πιο ουσιαστικα οντας "καλουπωμενος" αλλα να θυμιζει πολυ Eddie του F.U.C.K (καλο ειναι αυτο).

Ο Hagar τι να λεμε, ΦΩΝΑΡΑ (και ειναι και ΠΟΥΡΟ).

 

(Οσοι γουσταρετε vinyl παρτε το, ειναι 2πλο με 3 κομματια η καθε μερια και εχει και ενα bonus track που ΜΑΜΑΕΙ)

Πως είναι δυνατό να μη συμφωνήσω μαζί σου.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, ο Anthony ειναι "σταθερη αξια" και στο μπασσο (βλ Right Now) αλλα και ΤΡΟΜΕΡΟΣ στα φωνητικα (βλ DVD "Live Without A Net")

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου