Προς το περιεχόμενο

Ήχος στα τομ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω πάρα πολυ για την απάντηση...

θα το δοκιμάσω πάντως σήμερα σπίτι ... να τα κουρδίσω με το χρωματικό της κιθάρας...

όμως ένας μετρονόμος όπως ο  Βοςς DB-60 .. που έχει και ενσωματομένο κουρδιστίρι δε θα έπρεπε λογικά να πιάνει τις συχνότητες των τυμπάνων...??

 

και το δικό σου κουρδιστήρι χρωματικό δεν είναι ??

πως κουρδίζεις με αυτό?... μάλλον κάτι δεν έπιασα στη διαδικασία... ή απλά παίρνεις από αυτό με το αυτί σου τη βασική νότα και κουρδίζεις το τύμπανο ανάλογα όπως με ένα διαπασον...

 

ευχαριστώ.

 

 

.....απλά παίρνεις από αυτό με το αυτί σου τη βασική νότα και κουρδίζεις το τύμπανο ανάλογα όπως με ένα διαπασον...

 

Ω ΝΑΙ!!!

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...γαμώτο...έλα όμως που εγώ ψάχνω για ένα τεμπέλικο και αξιοπιστο τρόπο κουρδισματος....πως κουρδιζω μπαμ - μπαμ την ακουστική και την ηλεκτρικη κιθάρα μου... έτσι θέλω να βρω και κάποιο κουρδιστηρι που να πιάνει αξιοπιστά τη βασική νότα σε κάθε κομμάτι του κιτ....για αυτό το λογο αναφέρθηκα και στο Boss...

 

thanx again...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου