Προς το περιεχόμενο

Cyanna..λάικ φάιαρ


kpeyos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

καλα...επειδη τυχαινει να γνωριζω προσωπικα τον κιθαριστα τους, θα σε ενημερωσω οτι μια ζωη ασχολειται με τη μουσικη και ξερει συγκροτηματα που ραδιοφωνικοι παραγωγοι της ιδιας μουσικης σκηνης δεν τα εχουν ακουστα.

Οταν τον δω θα τον ρωτησω αν ξερει και ο τραγουδιστης κατα που πεφτει η Αυστραλια :)

 

ΥΓ. κακως απανταω σαν να τον δικαιολογώ σε σενα που ιδεα δεν εχω για τη μουσικη σου "κατασταση" ;D

 

...και μπράβο σου που έχεις διάσημους φίλους... ;D ;D

 

Όταν τον δείς πες του ότι αφού είναι μουσικάρα με ακούσματα δεν χρειάζεται να σκίζει τα κομμάτια των άλλων, που για κάποιους άφησαν ιστορία.

 

Δεν πιάνουμε το αυστραλέζικο πάνκ, χώνουμε μια γκομενίτσα, ένα beat, κι έναν τύπον με μπλούζα motorhead και φωνητικές γραμμές britney spears για να κάνουμε hitάκι στο μου του βου. Αν είχες ασχοληθεί με το είδος και την αισθητική του, θα καταλάβαινες τι σου λέω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα... καλό είναι το κομματάκι, και με ωραία παραγωγή. Πλήρως ευθυγραμμισμένο με το πρωτότυπο. Λίγο πιο "γυαλισμένο", αλλά και το πρωτότυπο με τη σειρά του είναι απλούστατο σε δομή και πολύ πιασάρικο. Πανκ είναι, κλασσική και τετριμμένη αισθητική έχει - δεν διασκεύασε πχ. Μπίλι Χάλιντεϊ η Βίσση... Αν έχουν επιτυχία τα παιδιά, ας τους πούμε ένα μπράβο και ας παραδεχτούμε ότι κατά βάθος θα θέλαμε να ήμασταν στη θέση τους.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχουν επιτυχία τα παιδιά... ας παραδεχτούμε ότι κατά βάθος θα θέλαμε να ήμασταν στη θέση τους.

Πες τα χρυσοστομε ;). Και αφηστε τα περι αυθεντικοτητας και σεβασμου στην ιστορια για το προβαδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ καμία σχέση με alternative, indie, punk εδώ και καμιά 15 ετία. Τους dubrovniks τους γουστάρω, εφηβικά κολλήματα. Από την άλλη πάλι, ούτε η διασκευή των Cyanna με χάλασε, ούτε γενικότερα το όλο στυλ τους. Ίσα - ίσα που συμμερίζομαι την άποψη των παραπάνω, ότι είναι από τις καλύτερες μπάντες στην ελληνική σκηνή. Και για να το δώσω σε ένα άλλο prespective, μακάρι το μέτριο εγχώριο προϊόν που ακούμε καθημερινά να κυμαινόταν στα επίπεδά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά η διασκευή δε μου αρέσει, αλλά είναι κατά τη γνώμη μου απλά η μόνη παραφωνία σε έναν κατα τ'άλλα εξαιρετικό δίσκο. Μακάρι να έβγαιναν περισότερα albums σαν το "just a crash" απ'την εγχώρια παραγωγή.

Τώρα, για το αν είναι "βέβηλη" προς το original των dubrovniks και για συγκρίσεις με Άντζελα Δημητρίου κτλπ, προτιμώ να μη σχολιάσω καν ... έλεος.

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου