Προς το περιεχόμενο

χορδες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μιλάμε για έναν άνθρωπο που μένει στην ίδια νότα ενώ η υπόλοιπη μπάντα έχει προχωρήσει επειδή βαριέται να σηκώσει το χέρι του να πάει σε άλλο τάστο!

  Άρχοντας.... 8)                       

      Edit:    Jazz παίζετε....;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ με το T-40 και έχει θέμα να κρατάει τόνο,

Το Peavey? :o :o :o

 

Η πρώτη μου κιθάρα (που την έχω ακόμα) είναι μια Peavey T-15 (καμιά 35αριά χρόνια πριν την αγόρασα). ::)

Έρωτας!

 

Είναι short scale και φοράει 11άρες flat.

 

 

Δεν πήρα τότε το T-40, γιατί είχε λιγότερες χορδές. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αλλιως ακούγονται

 

Το οτι τις φτιαχνει η Dadarrio δεν σημαινει οτι ειναι ιδιες με τις Dadarrio,ετσι κι αλλοιως 4-5 κατασκευαστες υπαρχουν στις ΗΠΑ που φτιαχνουν χορδες ,ολες οι μαρκες στα εργοστασια τους φτιαχνονται .Η Fender δινει τις προδιαγραφες που θελει και αυτοι κατασκευαζουν αναλογα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω σκαλώσει με το ότι το '03 έπαιρνες χορδές μπάσου με 15 €. Αν ίσχυε αυτό και τώρα ο μπασίστας μας ίσως άλλαζε μια φορά κάθε 10 μήνες  >:D :police:

 

Εμείς πάντως όταν θέλουμε πιο φρέσκο ήχο στο μπάσο, αλλάζουμε μπασίστα..

 

;D ;D ;D ;D

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι τις φτιαχνει η Dadarrio δεν σημαινει οτι ειναι ιδιες με τις Dadarrio,ετσι κι αλλοιως 4-5 κατασκευαστες υπαρχουν στις ΗΠΑ που φτιαχνουν χορδες ,ολες οι μαρκες στα εργοστασια τους φτιαχνονται .Η Fender δινει τις προδιαγραφες που θελει και αυτοι κατασκευαζουν αναλογα.

Ρε σεις τι αυτιά είν' αυτά που έχετε. Ακούτε και τις μάρκες των χορδών;

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

;D ;D ;D ;D ;D

 

 

tumblr_n8ktpgQPBk1qarfvso1_1280.jpg

 

Φίλος, την κατσαρόλα μη βαρυγκωμάς...  ;D

 

Αν οι μπασίστες τώρα επί κρίσης, δεν έβραζαν, θα είχαν καταστραφεί οικονομικά  ;)

 

Με 25, 30, 40 ευρώ το σετ  :o θα πάμε φυλακή φίλος. Βράσε όρυζα δηλαδή  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι τις φτιαχνει η Dadarrio δεν σημαινει οτι ειναι ιδιες με τις Dadarrio,ετσι κι αλλοιως 4-5 κατασκευαστες υπαρχουν στις ΗΠΑ που φτιαχνουν χορδες ,ολες οι μαρκες στα εργοστασια τους φτιαχνονται .Η Fender δινει τις προδιαγραφες που θελει και αυτοι κατασκευαζουν αναλογα.

 

το λεω με τη λογική ότι δυό squier που πήρα σχετικά πρόσφατα (πάντως 10 ώρες παιξίματος μάλλον...γράψανε  ;D να δικαιολογηθώ βέβαια τις εναλλάσσω στο παίξιμο με τις άλλες δυό) έχουν πολύ πιό ευχάριστο ήχο στο αυτί μου, από τις κανονικές daddario που έβαλα επίσης πρόσφατα στην γριά τελε και στην dot. Αυτές τις μέρες ίσως βάλω daddario και στις squier (ήδη είχα αγοράσει αρκετά σετ), αλλά νομίζω θα μου λείψει ο πιό ...ξερός ζεστός ήχος των άλλων - fender..

Τέλος πάντων δεν είναι για πάντα....ένα σετ, οπότε πολλή συζήτηση.

 

Πάντως για τον φίλο...που ρώτησε. Ναι τις ακούμε τις διαφορές. Παλιά δεν έδινα καμία σημασία. Τώρα και τις ακούω και τις αισθάνομαι στο παίξιμο. Μιλάμε πάντα για ίδια νούμερα...

 

 

Ρε σεις η κατσαρόλα παίζει όντως? δεν ήταν πλάκα?

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου