Προς το περιεχόμενο

Korg M1 VST Oriental Sounds


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα Παιδιά,

 

Έχω το Κorg M1 σε μορφή VST. Ψάχνω λαϊκούς ήχους. Αν γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ ας κάνει κάποιο post.

 

Φιλικά Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου θα το πω κ ας γινω κακος, κ ας φαω κραξιμο.    Εχω κ εγω το Μ1 το κανονικο ( θωρηκτο) . Εχω απευθυνθει κ εδω αλλα κ σε αλλα φορουμ κ σε ατομα γνωστους γνωστων για οριενταλ ηχους. Κ φυσικα εισεπραξα ειτε γραψιμο ειτε απροθυμια να μου δωσουν η να ανταλλαξουν ηχους λες κ οτι αν μου τους εδιναν, θα τους ετρωγα τη δουλεια στα σκυλαδικα. Εγω παιζω ροκ βεβαια, αν θες σου δινω τη μπανκα μου , δε φοβαμαι να μοιραστω τα μυστικα μου , γιατι φυσικα δεν εχω στη κατοχη μου ουτε τη φιλοσοφικη λιθο oυτε το holy grail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Παιδιά,

 

Έχω το Κorg M1 σε μορφή VST. Ψάχνω λαϊκούς ήχους. Αν γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ ας κάνει κάποιο post.

 

Φιλικά Δημήτρης

 

Φιλε μου θα το πω κ ας γινω κακος, κ ας φαω κραξιμο.    Εχω κ εγω το Μ1 το κανονικο ( θωρηκτο) . Εχω απευθυνθει κ εδω αλλα κ σε αλλα φορουμ κ σε ατομα γνωστους γνωστων για οριενταλ ηχους. Κ φυσικα εισεπραξα ειτε γραψιμο ειτε απροθυμια να μου δωσουν η να ανταλλαξουν ηχους λες κ οτι αν μου τους εδιναν, θα τους ετρωγα τη δουλεια στα σκυλαδικα. Εγω παιζω ροκ βεβαια, αν θες σου δινω τη μπανκα μου , δε φοβαμαι να μοιραστω τα μυστικα μου , γιατι φυσικα δεν εχω στη κατοχη μου ουτε τη φιλοσοφικη λιθο oυτε το holy grail.

 

3619648536_a306679b88_o.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...

Έτσι είναι η φάρα των σκυλάδων... Κοντοκομπλεξικοί. Δεν φτάνει που δεν έχουν ιδέα, επάνω στο όργανο, μόλις βρουν κανέναν ήχο, τον κλειδώνουν στην τράπεζα μην τους τον κλέψεις και τους φας την δουλειά. Καυχιούνται για κάτι που δεν είναι δικό τους και δεν έκαναν τίποτα για αυτό....

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Παιδια ισως ειμαι λιγο ασχετος αλλα θα το πω...Αυτους τους ηχους μπορεις να τους βαλεις στα m3? μολις αγορασα ενα korg m3 και ψαχνω ηχους...Αν καποιος μπορει να βοηθησει καλως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι η φάρα των σκυλάδων... Κοντοκομπλεξικοί. Δεν φτάνει που δεν έχουν ιδέα, επάνω στο όργανο, μόλις βρουν κανέναν ήχο, τον κλειδώνουν στην τράπεζα μην τους τον κλέψεις και τους φας την δουλειά. Καυχιούνται για κάτι που δεν είναι δικό τους και δεν έκαναν τίποτα για αυτό....

Φίλε μου έχω να σου πω ότι έχεις απόλυτο άδικο να βάζεις όλους του σκυλάδες στο ίδιο τσουβάλι.Δεν λέω φυσικά πως δεν υπάρχουν άνθρωποι που περιμένουν στο πιάτο ετοιματζίδικη δουλειά άλλων πληκτράδων,αλλά δεν είναι όλοι το ίδιο.Εγώ προσωπικά έχω αυτή τη στιγμή τα KORG (PA2 X pro) - (TRITON extreme + moss) στα οποία έχω συμπληρώσει ατελείωτα 24ωρα πάνω τους για να τα φέρω στα γούστα μου ώστε να ακούγονται αξιοπρεπώς σε σκυλάδικα(κυρίως) και όχι μόνο.Σε αυτήν την περίπτωση λοιπόν δεν δέχομαι να δώσω το παραμικρό από τη δουλειά τόσων χρόνων(γιατί πριν από αυτά είχα τα TRITON classic και PA1 X pro) σε οποιδήποτε βαριέται να ασχοληθεί με το όργανο και τη δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Έτσι είναι η φάρα των σκυλάδων... Κοντοκομπλεξικοί. Δεν φτάνει που δεν έχουν ιδέα, επάνω στο όργανο, μόλις βρουν κανέναν ήχο, τον κλειδώνουν στην τράπεζα μην τους τον κλέψεις και τους φας την δουλειά. Καυχιούνται για κάτι που δεν είναι δικό τους και δεν έκαναν τίποτα για αυτό....

Φίλε μου έχω να σου πω ότι έχεις απόλυτο άδικο να βάζεις όλους του σκυλάδες στο ίδιο τσουβάλι.Δεν λέω φυσικά πως δεν υπάρχουν άνθρωποι που περιμένουν στο πιάτο ετοιματζίδικη δουλειά άλλων πληκτράδων,αλλά δεν είναι όλοι το ίδιο.Εγώ προσωπικά έχω αυτή τη στιγμή τα KORG (PA2 X pro) - (TRITON extreme + moss) στα οποία έχω συμπληρώσει ατελείωτα 24ωρα πάνω τους για να τα φέρω στα γούστα μου ώστε να ακούγονται αξιοπρεπώς σε σκυλάδικα(κυρίως) και όχι μόνο.Σε αυτήν την περίπτωση λοιπόν δεν δέχομαι να δώσω το παραμικρό από τη δουλειά τόσων χρόνων(γιατί πριν από αυτά είχα τα TRITON classic και PA1 X pro) σε οποιδήποτε βαριέται να ασχοληθεί με το όργανο και τη δουλειά του.

 

Ετσι,και γω μετά από 3.000.678 ρυθμίσεις ατελείωτα ξενύχτια και πολύ επιμονή έχω βρει μετά απο χρόνια 3-4 τέλειους ήχους πάνω στην κιθάρα δεν θα δώσω στον άλλον έτοιμη την συνταγή.. αν είναι δυνατόν.... Συμφωνώ με τον απο πάνω 100%.

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ζητατε λεφτά για να δωσετε αυτους τους ήχους, αυτο ειναι όλο.

 

Μ'αυτη τη λογική η ουσια του συγκεκριμενου φορουμ παει περιπατο.

Δε γραφει πουθενα κουραστολόγιο για να ξερουμε ποιες γνωσεις θα μοιραζομαστε και ποιες οχι.

 

Ή μηπως νομίζετε οτι ο Σουπερφανκ που ρωτατε για το καθε πεταλακι-βαψιμο-τριψιμο, ο Χναράκης που ρωτατε πως σωζουμε εναν ηχο και ολοι οι αλλοι που βοηθανε τοσο κοσμο απέκτησαν τις γνώσεις τους σε 5'?

 

...αν είναι δυνατον λοιπον....να θεωρείται αυτονόητο το να μη μοιραζομαστε τις γνωσεις μας. Τουλαχιστον αν δε σας ενδιαφερει η μεταδοση της γνωσης περι μουσικης, μη συμμετεχετε σε ενα φορουμ, κερδιζοντας απο την ανιδιοτελη επιθυμια των αλλων να σας βοηθησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου