Προς το περιεχόμενο

απορια για καμπινα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια θα μπορουσε καποιος να μου πει διαφορες μεταξυ mono-stereo λειτουργιας στις καμπινες...αν υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες η αν εχει να κανει μονο με το wattage...ειμαι στο τσακ να χτυπισω epiphone so cal 4x12 η laney  gs212 παιζουν στα ιδια λεφτα...

επισης με ενδιαφερει modern metal ηχος και η κεφαλη μου ειναι η crate gt-3500h..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτον τα watt που μπορει να αποδωσει μια καμπινα να ειναι αρκετα παραπανω απο τα watt της κεφαλης για να τα αντεχει και να μην αρχιζουν τα κλανιδια !  ;D

δευτερον να υπαρχει συμβατοτητα στο ohm impedance .

τριτον αν παιζει μονο η κιθαρα σου και να πηγαινει κατευθειαν στον ενισχυτη , χωρις λουπες που να εχει δευτερο ηχο , τοτε δεν εχει διαφορα mono ή στερεο . παλι μονο θα  βγει ο ηχος.

και τεταρτον η ποιοτητα των ηχειων των καμπινων που λες δεν ειναι και η καλυτερη . χαλαρα μπασα , οτι να ναι στα ψηλα . δωσε κατι παραπανω και παρε μια πιο καλη καμπινα ακομα και με μονο ηχειο

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλαχιστον για τα eminence  δε νομιζω να ναι τοσο χαλια...στη χειροτερη τα αλλαζω με τα legend καποια στιγμη...τελως παντων υπαρχει καποια δοκιμασμενη λυση για σφιχτα μπασσα και οχι τσιρικτες ψηλες που να μη ξεφευγει τελειως απο χρηματα...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω ρε παιδες το ονομα αυτο με τρομαζει...δε θελω να κολλισω στο θεμα ηχεια γιατι αυτα αλλαζουν...τουλαχιστον κατι ποιοτικο σαν βαση θα το ηθελα...και κατι εμφανισιμο χεχεχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το να αλλάξεις μεγάφωνα σημαίνει περισσότερα φράγκα απ ότι κοστίζει η καμπίνα άρα ή μάζεψε κ άλλα λεφτά ή πάρε την harley benton

ή ακόμη καλύτερα την Framus FR212 CB (το μόνο που μου τη σπάει είναι ότι

είναι 2x12)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα ηχεια celestion Seventy 80's τι ρολο βαρανε? γενικα παντου εχω την αισθηση οτι τα v30 παρουσιαζονται σαν μονοδρομος στο rock/metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου