Προς το περιεχόμενο

Κρυφτούλι με μια Τσέχα και άλλες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ώρε μπούφλα με alpine white γόβα που σού'ρχεται...

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

 

ΥΓ: Λες να ανοίξω λίστα γάμου στον Thomann?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

 

 

Νομιζω οτι το εχετε ξεσκισει το θεμα

 

Και η Τσεχα τι θα ειναι ρε elavd? Το bachelor party girl?

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι το εχετε ξεσκισει το θεμα

 

Έχεις δίκιο. Sorry... ::)

 

Και η Τσεχα τι θα ειναι ρε elavd? Το bachelor party girl?

 

Why not!!! ? ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπεράσματα μου από το ακουστικό τεστ.

ΟΛΕΣ μου άρεσαν. Αλήθεια λέω, όλες είχαν κάτι να μου πούν.

Αυτό τι σημαίνει?

1) Ότι μια κιθάρα 2000 ευρώ είναι ίδια με την των 200?

Είμαι από από αυτούς που υποστηρίζουν ότι με τη σημερινή τεχνολογία δεν καταλαβαίνεις διαφορές (σαν ακροατής όχι σαν παίχτης)...μην ξεχνάτε και το κλίπ μου με τη midi slide κιθάρα-πιάνο...

2) Ότι αυτά τα (ηχητικά) τεστ και ακόμα περισσότερο δείγματα μέσω youtube δεν βγάζουν άκρη

3) Ότι τη σήμερον ημέρα, επειδή οι τεχνολογίες κατασκευής (και η συγκέντρωση της παραγωγής στους κοντούς σκιστομάτηδες) "ομογενοποιεί" τον ήχο

4) Ότι η διαφορά κόστους υπάρχει και λόγω λογοτύπου

Άρα?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Sorry... ::)

 

 

... δεν ειναι οτι παρεξηγηθηκα, απλα δε νομιζω οτι η συζητηση αυτη οπως εξελισσεται βοηθαει καποια παιδια να αποκτησουν μια ολοκληρωμενη αποψη για το οργανο. Φιλοι?

Ποτε με το καλο?

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι?

Εννοείται ;)

 

Πάντως (η αλήθεια να λέγεται), τα headstock τους, είναι κάπως χοντροκομμένα για "κλώνους" Gibson...

Από την άλλη, τόσο που κοστίζουν, δεν αξίζει να ψάχνει κανείς "ψύλλους στα άχυρα" ;)

 

22/08!!!

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως παρηγγειλα μια τελε για εμενα και μια στρατ για εναν φιλο,για να την κανω κιθαρα... σαλονιου.

Δηλαδη καλα εχω μαζεμενες τις παλιες μου στρατ και τη νεα μου bfg στις θηκες τους, αλλα για να γρατζουνισω λιγο οποτε μου ερχεται ορεξη χρειαζεται διαδικασια. Οποτε ειπα δεν παιρνω μια απ αυτες τις μυστηριες,να ειναι παντα ετοιμοπολεμη,να μη με νοιαζει αν την βαραει ο ηλιος,η σκονη,ηυγρασια,το καλοριφερ,η γυναικα μου που σφουγγαριζει κλπ κλπ και να λυσω και την περιεργεια μου ως προς το τι φτιαχνει τελικα αυτος ο μπαχ?

Σε λιγες μερες η συνεχεια,αν και ταβασικα συμπερασματα απο εμενα θα βγουν πανω στη στρατ του φιλου,μιας και απο στρατ εχω ολοκληρωμενη αποψη ενω για τελε δεν εχω ιδεα (συγκριτικα με το αυθεντικο προιον)  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως (η αλήθεια να λέγεται), τα headstock τους, είναι κάπως χοντροκομμένα για "κλώνους" Gibson...

Ειναι πληθωρικα αλλα σιγουρα πιο ομορφα απο των epiphone.

 

Να ευχηθω βιον ανθοσπαρτον :), η αληθεια ειναι πως σε εκοβα για 4-5 χρονια μικροτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα?

 

Άρα ξαναγράφω πως από τα audio test δεν καταλαβαίνεις πολλά, και πως πρέπει κάποιος να την περιεργαστεί και να αντιληφθεί την αίσθησή της παίζοντας για να αποφανθεί αν είναι πράγματι "φτηνιάρα" ή όχι. Ξαναδιατυπώνω και την άποψη πως η διαφορά μιας ακριβής (και με ΑΑ υλικά κιθάρας) και μιας φτηνής καραφτιαγμένης έγκειται πολύ περισσότερο στην αίσθηση που δίνει σε αυτόν που την παίζει, και πολύ μα πολύ λιγότερο στο ηχητικό αποτέλεσμα σε μια ηχογράφηση, πόσο μάλλον σε ένα live που απλά θες ένα άνετο workhorse κι όχι ένα μη-μου-άπτου μουσειακό κομμάτι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει κάποιος να την περιεργαστεί και να αντιληφθεί την αίσθησή της παίζοντας για να αποφανθεί αν είναι πράγματι "φτηνιάρα" ή όχι. Ξαναδιατυπώνω και την άποψη πως η διαφορά μιας ακριβής (και με ΑΑ υλικά κιθάρας) και μιας φτηνής καραφτιαγμένης έγκειται πολύ περισσότερο στην αίσθηση που δίνει σε αυτόν που την παίζει, και πολύ μα πολύ λιγότερο στο ηχητικό αποτέλεσμα σε μια ηχογράφηση, πόσο μάλλον σε ένα live που απλά θες ένα άνετο workhorse κι όχι ένα μη-μου-άπτου μουσειακό κομμάτι.

+1000

και να κάνω και μια μαντεψιά..εκεί που θα υστερεί σε αίσθηση, θα είναι στη ταστιέρα και στα τάστα της..

(μαγνήτες, ηλεκτρικά κατευθείαν άλλαγμα υποθέτω..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου