Προς το περιεχόμενο

Innovation & Localization


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

L'etat c'est moi.

 

Είπεν ο Λουί ο Ξιβ ή κατά κόσμον Λουδοβίκος ο 14ος (μπατζανάκης του Λουδοβίκου των Ανωγείων).

 

Τσκ, τσκ μικρέ μου Μάραθε  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είπεν ο Λουί ο Ξιβ ή κατά κόσμον Λουδοβίκος ο 14ος (μπατζανάκης του Λουδοβίκου των Ανωγείων).

 

Τσκ, τσκ μικρέ μου Μάραθε  ;D

Άλλο ένα post, που με τη βοήθειά μας θα καταλήξει στην ανακύκλωση, παρ όλη τη καλή διάθεση του εκδότη.

Αλήθεια Eye, θέλεις να δουλέψεις στη διαφήμιση? Είσαι χιουμορίστας και γράφεις και καλά κείμενα...και από ισπανικά σκίζεις!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα post, που με τη βοήθειά μας θα καταλήξει στην ανακύκλωση, παρ όλη τη καλή διάθεση του εκδότη.

Αλήθεια Eye, θέλεις να δουλέψεις στη διαφήμιση? Είσαι χιουμορίστας και γράφεις και καλά κείμενα...και από ισπανικά σκίζεις!

 

Δε θα μπορούσαμε χωρίς τη βοήθειά σας  ;D

 

Συνεταίρο πρέπει να τον πάρεις, άμα κερδίσετε και account με τις Τσέχες θα χ3στείτε στο τάλιρο  8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεταίρο πρέπει να τον πάρεις...

Ζητείται συνέταιρος (ομιλών καλά την ισπανικήν) για αγορά και εκτελωνισμό κοντεϊνερ από Κίνα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια Eye, θέλεις να δουλέψεις στη διαφήμιση? Είσαι χιουμορίστας και γράφεις και καλά κείμενα...και από ισπανικά σκίζεις!

 

Το ποστ δε θα καταλήξει στην ανακύκλωση για κανένα άλλο λόγο παρ' εκτός του ότι επιμένεις να ποστάρεις. Όσο για να δουλέψω στη διαφήμιση... δε νομίζω ότι έχετε το απαραίτητο κεφάλαιο για να μου κάνετε πρόταση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομίζω ότι έχετε το απαραίτητο κεφάλαιο για να μου κάνετε πρόταση.

Μην είσαι σίγουρος...για καλό και για κακό στείλε ένα βιογραφικό!

 

 

Το ποστ δε θα καταλήξει στην ανακύκλωση για κανένα άλλο λόγο παρ' εκτός του ότι επιμένεις να ποστάρεις.

 

Δεν βλέπω κανέναν άλλο να ενδιαφέρεται να ποστάρει...εγώ το κρατάω ζωντανό.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είσαι σίγουρος...για καλό και για κακό στείλε ένα βιογραφικό!

 

Honda, τυπάκι...

Είμαι σαφέστερος τώρα ή θέλεις δημόσια διαπόμπευση;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Honda, τυπάκι...

Είμαι σαφέστερος τώρα ή θέλεις δημόσια διαπόμπευση

Να το πάρω σαν χιούμορ ή σαν απειλή...ή θα την πληρώσει (πάλι) το κάρμα μου?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

2006! ;)

 

Προσωπικά βρίσκω οτι η διαφήμιση έχει μέσα διαμάντια, απλά είναι δύσκολο να τα βρεις μέσα στα... (*αχεμ*).

 

Η διαφήμιση εξυπηρετεί όσο τίποτε άλλο το χρήμα. Έλα που όμως κάποιοι (πχ, Honda, που πάντα έκανε ενδιαφέροντα κολπάκια, τουλάχιστον στην Μ.Β.), αποφασίζουν ότι κάτι πιο προσεγμένο ταιριάζει περισσότερο στο προφίλ τους... Έλα που όμως η τέχνη, θέλει και χρήματα για να γίνει. Άλλο ο "Λιάσκος" το σούπερ μάρκετ (δεν ξέρω αν κάνει διαφήμιση) και άλλο η Procter, ή η Coca Cola (που επίσης κυνηγάει κάτι πιο καλά φτιαγμένο).

 

Αν το όραμά μου περιλαμβάνει και ένα installation για να γίνει 100%, τότε πρέπει να βρω τα χρήματα, τον χώρο, κλπ. Δεν το κάνω για να βγάλω λεφτά, αλλά τα χρειάζομαι για να προβάλω και μόνο την τέχνη μου! Ζωντανή φιλαρμονική ορχήστρα δεν έχει παίξει έργο μου (ακόμη!  ;D) Για το 99% του πληθυσμού των μουσικών είναι άπιαστο όνειρο! Έλα που όμως με $750 μπορείς να ηχογραφήσεις ένα λεπτό με μία ορχήστρα (Γερμανία μάλιστα, όχι κουταμάρες). Αλλά τα $750? Πού τα βρίσκω;

 

Τελικά πουλάω την τέχνη μου για να κάνω άλλη τέχνη; Πουλώντας την τέχνη μου (πλήρωσέ με για να συνθέσω) είμαι πόρνη; Αν είμαι πόρνη, και θα ήθελα να το κάνω μόνο για την τέχνη, πώς θα ζήσω; Γιατι ή σύνθεση θα κάνω ή ΙΚΕΑ/ΑΒ! Δε παίζει κάτι ανάμεσα, ούτε για γραμματέα δε θα με θέλουν με τέτοια ορθογραφία που έχω!  ;D

 

Κρίμα ρε... Κάνει ο άνθρωπος ένα ωραίο θέμα, μας δείχνει την πολύ πιθανή προέλευση της (ωραίας) διαφήμισης του Cosmote και το ρίχνουμε στα Ισπανικά...  ;D ;D Άσε που εγώ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ! Ντάξ; (πιο αργά παίδες... μην ποστάρετε τόσο γρήγορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου