Προς το περιεχόμενο

Απώλεια ικανότητας ακοής;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγω ανεκαθεν (οσο μπορω να θυμαμαι βεβαια) ακουγα σε χαμηλοτερη ενταση απο το δεξι αυτι αλλα ποτε δεν το θεωρησα αφυσικο. Ειμαι αριστεροχειρας (αν παιζει καποιο ρολο) και γενικα καπως... ανισορροπος με 2 βαθμους μυωπιας διαφορα στα ματια.

Συμβαινει σε πολλους ή να ανησυχησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, μην αντιμετωπίζετε έτσι την υγεία σας (γνώμη μου). Μπορεί mr bihla να έχω και εγώ το ίδιο, αλλά εγώ να έχω πρόβλημα στο αυτί ενώ εσύ στο ακουστικό νεύρο ή στον εγκέφαλο. Μπορεί το δικο μου από την άλλη να μη διορθώνεται ενώ εσένα να είναι μια απλή υπόθεση. Ή να είναι κάτι σοβαρό και να προλάβεις τα χειρότερα. Αφού βρίσκετε ένα πρόβλημα ή κάτι που σας φαίνεται αφύσικο ή έστω περίεργο, μπορείτε να πάτε να το δείτε με έναν γιατρό. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού βρίσκετε ένα πρόβλημα ή κάτι που σας φαίνεται αφύσικο ή έστω περίεργο, μπορείτε να πάτε να το δείτε με έναν γιατρό. :)

Mα το θεμα ειναι οτι δεν μου φαινεται αφυσικο ακριβως επειδη το θυμαμαι απο πολυ παλια. Αν δεν με απατα η μνημη μου, ειχα παει πολυ μικρος σε γιατρο επειδη απο το ενα αυτι ακουγα πραγματικα πολυ σιγα (μπορει να οφειλοταν και στην... μπιχλα). Ισως μου εμεινε 'κουσουρι' απο τοτε, απλα μιας και υπαρχει ανοιχτο θεμα ειπα να ρωτησω μηπως γνωριζει καποιος κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως φταίει το φόρουμ; Δοκίμασε να γραφτείς σε κάποιο αγγλικό και μετά από κάνα μήνα μας λες αν είδες βελτίωση.

 

Sorry, είμαι κομπλεξικός, δεν κρατήθηκα.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι μετά την απάντησή μου στο τέλος της σελίδας 1 που την έδωσα σοβαρά, όλη η δεύτερη σελίδα διακατέχεται από χιούμορ που νομίζω δεν κόλαγε στο θέμα. Εγώ τουλάχιστον το βρίσκω σοβαρό και δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό. Εκτός αν παρεξήγησα τον γραπτό λόγο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα, μάλλον χρειάζονται προσεκτικό καθάρισμα τα αυτιά σου, είτε με χλιαρό νερό και σύριγγα, είτε με κάποιο ειδικό διάλυμα (νομίζω αραιό βορικό οξύ και οινόπνευμα). Αλλά αυτά θα στα πει ο ωριλάς.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ...

εννοειται πας σε ΩΡΛά , για την υγεια σου προκειται, καλο το noiz αλλα οχι και ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ !!!!

.... για δημοσιο: ιπποκρατειο και αττικο, με προσωπικη προτιμηση στην κλινικη του ιπποκρατειου ...αν θες ιδιωτη : πες μου να σου στειλω π.μ. ....

παντως για να σε καθυσηχασω κατα 80% προκειται για αναστρεψιμη βλαβη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλό θα είναι να πας σε ΩΡΛ και να σου κανει τα δέοντα. (καθαρισμούς κλπ)

Πριν όμως κανεις αυτό, δοκίμασε να κανεις το ίδιο τεστ ΜΕ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ. Καλά ακουστικά, αν και δεν είμαι πολύ σίγουρος για την ποιότητα αυτών που χρησιμοποιούν οι γιατροί. (Οταν έκανα εγώ τεστ πριν μια δεκαετία, ήταν τρισάθλιο ακουστικό. Απλά μπορούσε να παίξει δυνατά.)

Τότε θα έχεις πιό σίγουρα δεδομένα. Ασε δε που έτσι θα μπορείς να ελέγξεις αν  το πρόβλημα οφείλεται στην ακουστική αλυσίδα του συστήματος.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Τελκα... ειμαστε πολλοι οι ομοιοπαθεις εδω μεσα  ;D  :D  :(  :'(  ...

 

Εγω ακουω πολλες "ψηλες" με το δεξι αυτι. Σε μεγαλυτερη ενταση. Οχι σαν να εχει παθει κατι το αριστερο, αλλα σαν να εχει βελτιωθει το δεξι, ακουγοντας περισσοτερο τις ψηλες, πιο ευδιακριτα τις αρμονικες κλπ.

Επισης το αριστερο αυτι διακρινει πιο καθαρα τις μεσαιες. Τις "ακουει" οσο και το δεξι σε ενταση, αλλα πιο καθαρα, φαινεται αυτο π.χ. στην ομιλια.

 

2-3 χρονια το εχω παρατηρησει το θεμα και φετος ειπα επιτελους να παω σε ωρυλα, μιας και μολις αυτες τις μερες, μετα το καλοκαιρι, υπηρξε και μετατοπιση του... ακουστικου μεσου προς τα αριστερα, δυστυχως...

 

Παντως παιζουν πολλα. Θεματα ψυχοακουστικης η και αυτο που εχω αναλυσει παλιοτερα εδω  http://www.noiz.gr/index.php?topic=167030.0

 

Επισης (μια νοτα αισιοδοξιας για οποιον την... ακουσει  ;D ;D ;D) η ακοη η σωστοτερα η αντιληψη του ηχου δεν υποβαθμιζεται SONY&ΚΑΛΑ με την παροδο του χρονου, ουκ ολιγες φορες βελτιωνεται κιολας...

 

Επισης ΠΑΝΚ ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ !

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ανεκαθεν (οσο μπορω να θυμαμαι βεβαια) ακουγα σε χαμηλοτερη ενταση απο το δεξι αυτι αλλα ποτε δεν το θεωρησα αφυσικο. Ειμαι αριστεροχειρας (αν παιζει καποιο ρολο) και γενικα καπως... ανισορροπος με 2 βαθμους μυωπιας διαφορα στα ματια.

Συμβαινει σε πολλους ή να ανησυχησω?

 

Τωρα το ειδα το ποστ σου ωρε Μπιχλα!

 

Εγω εχω απο... τοτε που το παρατηρησα (14 χρονων δηλαδη) μυωπια στο ενα ματι και υπερμετρωπια στο αλλο, με συνεπεια να βλεπω καλα μακρια με το ενα και κοντα με το αλλο. Το αστειο ειναι οτι μιας και οταν εχω και τα δυο ματια ανοιχτα το ενα αναπληρωνει την αδυναμια του αλλου, δεν φορεσα ποτε γυαλια.

Το πιο αστειο ειναι οτι τωρα εμφανιστηκε και (μεγαλος) αστιγματισμος στο αριστερο (αυτο που εβλεπε μακρια), λογω του οτι κουραζεται περισσοτερο... Οχι οτι ειναι η χειροτερη παθηση στον κοσμο, ειναι ομως κατι που πολυ ευκολα θα ειχε αποφευχθει.

 

Το οτι ειμαι ανθρωπος απο αυτους που προτιμουν "τα μιροστραβα τους" απο τις θεραπειες τους το εχω πληρωσει καποιες φορες.

 

Χωρις πλακα eye, πηγαινε στον γιατρο, ειπαμε, οχι και τοσο καλο το Νοιζ.  ;)

 

Καλλιο γρηγοροτρεχε, παρα τρεχαρογυρευε.

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου