Προς το περιεχόμενο

σχετικα με το access virus b...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για χαρα σε ολους κ ολες..

δευτερο μου μυνημα..καταφερα και εχο συνδεσει το access virus b στο cubase εχω μαθει τα πρωτα βηματα να ηχογραφω κτλ..το προβλημα μου ειναι οτι ψιλοαργει εχει δηλαδη μια σχετικη καθυστερηση οταν παιζει..δεν πρεπει να εινα το latency η κατι τετοιο γιατι οταν δινω εντολη απο το controller δεν εχει καθυστερηση.(ειναι ρακ χωρις πληκτρα το συνθ).

τι μπορει να φταιει? π.χ σχεδιαζω καποιες νοτες στο midi και οταν βαζω να παιξει μαζι με μποτα χανεται ειναι ενα κλικ πισω..

μπορει καποιος να με βοηθησει?πιθανον να ειναι μια μικρη ρυθμηση..

ευχαριστω για το χρονο σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia hara shanti,

 

Xairomai pou kataferes na to sundeseis.

Kalo tha itane na sunexizes to thema apo ekei pou to afisame kai na mas egrafes pos ta sunedeses kathos kai ti diadikasia pou akoloutheis gia na grapseis kati apo to virus.

 

Gia na xeperaseis prosorina to provlima sou kata to playback metakinise to audio track pou exeis ixografisei ligo aristerotera gia na katsei sosta.

 

Dose perissoteres plirofories gia ta upoloipa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα και παλι..

κωστα σ ευχαριστω για το ενδιαφερον και την υποσηριξη κατ'αρχην και συνεχιζω...ευτυχως ηρθε ενας γερμανος dj φιλος ενος φιλου που εκανε διακοπες εδω και το συνεδεσε. παντως απ'οτι μου φαινεται η συνδεσμολογια ειναι αυτη οπως μου ειπες εσυ.το θεμα που δεν δουλευε ηταν (μην γελασεις..) το οτι δεν δουλευε το ενα μιντι καλωδιο...χαχαχα που να το φανταστω ηταν καινουργια τελειως. ετσι κατα λαθος το κουνησε αυτος και ειδαμε πως δεν εκανε καλη επαφη..ειχε ψιλοφρικαρει και αυτος γιατι ξερει απ'αυτα..χαχα

τελος καλο ολα καλα..

οσον αφορα την ηχογραφηση ανοιγω δυο audio καναλια αριστ.δεξι και ηχογραφω..

το θεμα με την καθυστερηση με κολλαει ομως γιατι ξενερωνω ακομα και να ανοιξω το virus...θα ηθελα αν ξερεις η φανταζεσαι τι μπορει να φταιει να εχω μια πιο σιγουρη και μονιμη λυση και οχι να μετακινω το audio καναλι δεξια και αριστερα..μπορει να εινα μια απλη ρυθμηση ειτε στο συνθ ειται στο κιουμπεις..

λες να ειναι κατι με το απρετζιειτορ η κατι τετοιο? δυστηχως το manual σου λεει τι ειναι το καθε κουμπι π.χ εφφε η απρετζιειτορ αλλα δεν σου λεει πως θα μπεις σε αυτες τις διαδικασιες μεσα στο συνθ λες και συ ξερεις που ειναι το καθενα..

αν μπορει καποιος ας με βοηθησει με το θεμα της καθυστερησης..

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H proti anafora sto thema einai edo http://www.noiz.gr/postt2399.html&sid=8647b68eab9882a8424e2c711807b895

 

sta settings tis kartas sou leei ASIO/WDM BUFFER SIZE...DOKIMASE SE XAMILOTERO BUFFER SIZE APO AYTO POY EXEIS OTAN GRAFEIS (KALYTERA SE 128) KAI META XANAPIGAINE TO EKEI POY HTANE GIA PLAY BACK.

 

GENIKA ME XAMILO BUFFER SIZE EXEIS AMESI ANTAPOKRISI STA MIDI OTAN GRAFEIS REAL TIME ALLA MPOREI NA SOY KANEI CLICKS KAI POPS STON IXO KATA TO PLAYBACK.....OPOTE TO AYXANEIS AFOY GRAPSEIS.

 

EGO GIA PLAYBACK TO EXO STO 1024 I KAI STO 2048.

 

ME POION APO TOYS DYO TROPOYS EKANESTI SYNDESI?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ..

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΦΕΡ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ..Π.Χ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΑΝ ΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ VST ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΛΟΥΠΑ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΝΟΤΕΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΤΑ. ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑΚΙ ΣΤΟ CUBASE ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΟΤΕΣ ΠΙΑΝΟ ΡΟΛ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ. ΟΠΟΤΕ ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΥΝΘ ΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ..ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ...

ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου