Προς το περιεχόμενο

Προβάδικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τυχερε !!!

Τυχερέ που είσαστε σε τέτοια περιοχή.

 

Εχω όμως μία απορία. Γιατί προτιμίσατε τον υαλοβάμβακα απο τον πετροβάμβακα;

 

Διαρροές υπάρχουν;

 

Αυτά.

 

Φιλικά

 

Asrael

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

¶ρτα το ένα και μοναδικό στούντιο. Τυπικός άθλιος εξοπλισμός, όργανα;τα δικά σου αγόρι μου βέβαια(εκτός απο τύμπανα-πςςςς-).10 ευρώ/ώρα,άθλια κονσόλα διακοσμητική μιας και δεν κατεβαίνει κανείς στην υπόγα που είναι το "control room". Μια φορά είχα πάει,ξαναπήγα και θυμήθηκα..Βέβαια περαστικός είμαι απο'δώ οπότε...Αν ποτέ περάσετε απο άρτα πάντως πιείτε 10 ευρώ μπύρες ,σίγουρα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κάποιο προβάδικο προς τα βόρεια της Αθήνας δεν υπάρχει?

Μήπως ξέρει κανείς?

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυο εχω να προτεινω.

στην ηλιουπολη το active studio γεια σου σπυρο he is a pure rock

δεν θα πω απο εξοπλισμο γιατι δεν ξερω αλλα καλος ηχος και καλος ηχοληπτης το εψαξε και μας εφτιαξε ηχο.α και πολλες μπυρες αμαν.

το αλλο ειναι στον αγ.δημητριο πρεπει να ειναι καινουργιο με 3 αιθουσες

με νεα μηχανηματα τυμπανα gabriel κτλ.αν θυμαμαι λεγετε profi studio αλλα πηγα μια φορα μονο για τυμπανα και παρολο δεν ειχε cd player στο μεσαιο δωματιο πληρωσα τα ιδια και επαιξα στο μεγαλο αφου οπως ειπε το παλικαρι εκεινος εφταιγε που δεν το ανεφερε.καλη ξηγα man.

δικο μας studiaki στο νησι(αιγινα)μεσα στα χωραφια το καλοκαιρι παιζουμε με ανοιχτα παραθυρα τοσο καλα.ομως τα εκτιμουσα μια βοηθεια στην μονωση του χωρου(κατι μπλε οικοδομικα φυλλα κανουν?οικονομικα παντα.ο χωρος ειναι 30τμ.βγηκα απο το θεμα αλλα τι να κανεις. :P

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Κάποιο προβάδικο προς τα βόρεια της Αθήνας δεν υπάρχει?

Μήπως ξέρει κανείς?

 

Όντως ρε παιδιά, κανένα στουντιάκι προς τον βορρά δεν παίζει; Υπήρχε ένα στην Αγ. Παρασκευή, το Names, ξέρει κανείς τί απέγινε;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Όχι, απλά δεν είναι προβάδικο πλέον, κάνει μόνο παραγωγές! :wink:

+1 για ηχορύπανση, έχει γίνει πολύ καλό πλέον (παλιά ήταν χάλι). Πάντως έγω εξακολουθώ να δίνω τα ρέστα μου στο pnp στα Γλυκά Νερά. Από εξοπλισμό δεν λεει και τίποτα σπουδαίο, αλλά έχει πολύ ζεστό περιβάλλον, και αυτός που το έχει, πέρα από ότι είναι απίστευτος τύπος, σου φτιάχνει πάρα πολύ καλό ήχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα προβάδικα στα βόρεια (τουλάχιστον όσα ξέρω και αναφέρθηκαν παραπάνω) απευθύνονται σε πιτσιρικάδες που τα σπάνε μέχρι τις πανελλήνιες και δεν έχουν αυτοκίνητο να πάνε κάπου πιο σοβαρά. :roll:

 

Πλήρως ακατάλληλοι χώροι με μηδενική διάχυση του ήχου (τα περισσότερα δεν έχουν καν αυγοθήκες).Κατά κύριο λόγο παίζεις σε καμμένους mesa ή marshall που προορίζονται και για τις ομιλίες των τοπικών πολιτικών 8O και αν θες έχουν και twin που τους χρησιμοποιείς με το (επιπλέον) αζημίωτο... 8O

 

Η ηχορρύπανση ήταν πάντα χάλια.Ετσι τη βρήκα όταν πήγα και φέτος σε μία από τις καινούριες "αίθουσες" που έχουν ανοίξει.Τα εισαγωγικα έχουν μεγάλη σημασία... :wink:

 

Πάντως να συμπληρώσω οτι έχει και ο Βαβούρας χώρο εκεί κοντά για τον οποίο δεν έχω πρόσφατη άποψη και υπάρχει και ένα καινούριο στη Μεσογείων 381 (Τribal Studios) που είναι μακράν πιο αξιοπρεπές για τα τοπικά δεδομένα.

 

Δοκιμάστε όσοι μένετε κοντά στην κυψέλη και το ηχουργείο.Βρίσκεται επί της οδο κυψέλης' date=' το νούμερο δεν το θυμάμαι,έχει καλές τιμές και καλή 'διεύθυνση'[/quote']

Τρελό στούντιο...το είχα χτίσει γύρω στο 99...τι μου θύμισες...πολύ τελος κ πολύ ροκ :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε όσοι μένετε κοντά στην κυψέλη και το ηχουργείο.Βρίσκεται επί της οδο κυψέλης' date=' το νούμερο δεν το θυμάμαι,έχει καλές τιμές και καλή 'διεύθυνση'[/quote']

Τρελό στούντιο...το είχα χτίσει γύρω στο 99...τι μου θύμισες...πολύ τελος κ πολύ ροκ :lol: :lol:

 

και πολύ για πέταμα

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλύτερες πρόβες γίνονται σε σπιτικά στούντιο...(ίσως κι υποτπώδη)...

 

Παίζουμε στο σπίτι του κιθαρίστα όπου υπάρχουν 3 ενισχυτάκια...και drum set MAPEX αξιοπρεπέστατη έως καλή...

 

Όχι σιγά μην κάθομαι να μου λένε "Παληκάρια αφηστε τα κλαμπατζίπελα γιατί ήρθε το όνόμα να παίξει.." την ώρα που ξεστείναμε στην ώρα μας...Επισης κορυφαία ατάκα σε στούντιο στην Ν.Ιονια....Παιδιά μην κοπανατε με δύναμη τα drums γιατί τα πήρα φέτος...Ημαρτον....Η' το άλλο....12 ευρώ η πρόβα....10 ευρώ το διπέταλο...

 

Τεσπα....στην ηχορύπανση που έχω πάει 2-3 φορές έχει (στις μεγάλες αίθουσες) αρκετό χώρο....Βεβαια είναι άθλιο σαν χώρος και τα μηχανηματα έτσι και ετσι....

 

Gnc στην Ν Ιονια....Πολύ ωράιος χώρος...Σχετικά καλά μηχανήματα...και πάνω απ'όλα ΚΑΛΟΣ ΕΞΑΕΡΙΣΜΟΣ.....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου