Προς το περιεχόμενο

Επισκευή Αναλογικού Synth


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

έχω εδώ και καιρό ένα αναλογικό synth του 80 ένα Kawai SX210, το οποίο παρόλο που ανάβει είναι τελείως "νεκρό" εκτός από έναν ήχο που βγάζει συνεχόμενο.

Ξέρετε κανένα service που να ασχολείτε με αναλογικά synth και θα κάνει σωστή δουλειά?

Ευχαριστώ

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το service της Music Productiv(που ειναι αντιπροσωπος της Kawai) ηταν 2106919931. Εαν δεν ειναι σωστο παρε τηλεφωνο στο music Productiv και θα σε πληροφορησουν. Service για αναλογικα παντος τυπου δεν ξερω εαν υπαρχει. :roll:

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καποιος που ειναι πολυ ψαγμενος σε παλια synth!Εγω πηγα το δικο μου το μονωφονικο της Roland Sh-2000 του '73 και μου το εφτιαξε!Παρε τηλ να σου πει αν μπορει να σε βοηθησει! κ.Δημητρης 6932672543-2108823660

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την εμπειρια μου (πιστεψε με έχω πολύ ) πάνω στο θέμα επισκευης αναλογικου synth κανένας δεν θα στο φτιάξει χωρίς το manual πάρε αυτο το Link και αγορασε ένα . Του στελνεις μεσα σε ένα φάκελο 30-40 δολαρια&τυλιγμένα σε αλουμινοχαρτομέσα σε ένα φάκελο και σου στέλνει&φωτοτυπιες ταχυδρομικος .

http://www.markglinsky.com/ManualManor.html&

μήν αφησεις κανένα "ειδικο" να στο πειράξει . Πηγαινε το σε κάποιον που θα έχει ξανασχοληθει με το αντικείμενο "αναλογικα synth"

&κα παρε και εναν στεθεροποιητη τασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καποιος που ειναι πολυ ψαγμενος σε παλια synth!Εγω πηγα το δικο μου το μονωφονικο της Roland Sh-2000 του '73 και μου το εφτιαξε!Παρε τηλ να σου πει αν μπορει να σε βοηθησει! κ.Δημητρης 6932672543-2108823660

 

Τον πήρα τηλ. αλλά λέει δεν μπορεί να ασχοληθεί με το synth αυτό.

Αν είναι δυνατόν να μην υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα να ασχολείται με αναλογικά synth!

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την εμπειρια μου (πιστεψε με έχω πολύ ) πάνω στο θέμα επισκευης αναλογικου synth κανένας δεν θα στο φτιάξει χωρίς το manual πάρε αυτο το Link και αγορασε ένα . Του στελνεις μεσα σε ένα φάκελο 30-40 δολαρια&τυλιγμένα σε αλουμινοχαρτομέσα σε ένα φάκελο και σου στέλνει&φωτοτυπιες ταχυδρομικος .

http://www.markglinsky.com/ManualManor.html&

μήν αφησεις κανένα "ειδικο" να στο πειράξει . Πηγαινε το σε κάποιον που θα έχει ξανασχοληθει με το αντικείμενο "αναλογικα synth"

&κα παρε και εναν στεθεροποιητη τασης

 

Ναι το έχω υπόψιν μου για service manual αλλά πρέπει πρώτα να βρω κάποιον που να ξέρει από αναλογικά.

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου