Προς το περιεχόμενο

Όλοι αγαπούν τους Killers ?


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ρε παιδιά, τι είναι αυτοί οι άνθρωποι;

 

Άκουγα το γνωστό χιτ τους και σκεπτόμουν "ωραίοι οι κερατάδες, αλλά πάνε αυτά... γεράσαμε...".

 

Μετά, έπεσε στα χέρια μου το Spaceman (σε λίγες μέρες περισσότερα), και ρίχνοντας μία ματιά τριγύρω, έπεσα πάνω σε αυτό το τραγούδι, γραμμένο ειδικά για τύπους που θυμούνται ότι γεράσανε...

 

Τι ζημιά είναι αυτή;

 

http://www.youtube.com/watch?v=YxdrHbp6FzA

 

Τι λέτε και εσείς; Είναι καλύτεροι από τους Coldplay;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μονο 400 Levels πιο πανω..λυπαμαι για τους φανς των coldplay..αλλα εχουν καταντησει ο χατζιγιαννης της αγγλιας...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο 400 Levels πιο πανω..λυπαμαι για τους φανς των coldplay..αλλα εχουν καταντησει ο χατζιγιαννης της αγγλιας...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο 400 Levels πιο πανω..λυπαμαι για τους φανς των coldplay..αλλα εχουν καταντησει ο χατζιγιαννης της αγγλιας...

 

++++ Αξιοπρόσεκτοι....και πολυυυυυυυ δυνατοί.....

 

όσο για τους άλλους, παντού υπάρχει και ένας Χ"Γιάννης.....

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...or are we dancer?(!)

 

Kαι κατι αλλο, το ονομα τους βρε παιδια. Σκεπτεστε οτι σκεπτομαι? Στην ελλαδα ενα συγκροτημα με το ονομα 'Φονιαδες' να εκανε επιτυχια! Ουτε με σφαιρες!

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι κατι αλλο, το ονομα τους βρε παιδια. Σκεπτεστε οτι σκεπτομαι? Στην ελλαδα ενα συγκροτημα με το ονομα 'Φονιαδες' να εκανε επιτυχια! Ουτε με σφαιρες!

 

Καλά.. άστο αυτό.. το 1981 ούτε στο εξωτερικό θα έκανε επιτυχία με αυτό το όνομα.

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα προτιμω τους..Κολπλέις ;D αλλα και οι Killers ειναι πολυ ωραια μπαντα.

 

 

Καλά.. άστο αυτό.. το 1981 ούτε στο εξωτερικό θα έκανε επιτυχία με αυτό το όνομα.

 

βλεπω οτι συμφωνουμε απολυτα σχετικα με την ημ/νια στην οποια εχουν σταματησει τα μουσικα πράγματα στην Ελλαδα! ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω τα επισυναπτόμενα του Eye αλλά παρακολουθώ τους Killers από την αρχή σχεδόν (Hot Fuss). Δεν το κρύβω ότι κάπου με ιντρίγκαρε αρχικά το "Somebody told me". Ωραίο κομμάτι και ακολουθως Jenny & Brightside και πάει λέγοντας. Αντίθετα με τη σύζυγο, δεν ξετρελλάθηκα αλλά επιφυλάχθηκα καθότι δεν με χάλαγαν καθόλου.

Αυτό που με χαλάει λίγο είναι ότι έχω την εντύπωση ότι μάλλον παίρνουν πολύ σοβαρά τον εαυτό τους. Θα μου πεις κακό είναι αυτό; Οχι απαραίτητα αλλά εμένα με χαλάει. Τώρα για τους στίχοι............

 

Πάντως τα σποραδικά κομμάτια του Day & Age που άκουσα μου φέρνουν κάπως 80's αλλά δεν το έχω ακούσε όλο. Ειδικά αυτό το Human βρε παιδιά, δεν ξέρω γιατί, αλλά μου θυμίζει πολύ Midge Ure.

 

Θα επανέλθω...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να απαντήσω στον τίτλο...μάλλον μου είναι αδιάφοροι..

καλοί για να παίζουν στο ράδιο, καμμία θέση στην δισκοθήκη μου.

 

Και επειδή, τυχαία, τους είχα δεί πριν κανα 2 χρόνια στο Hude Park, εξίσου αδιάφοροι και στη σκηνή.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να απαντήσω στον τίτλο...μάλλον μου είναι αδιάφοροι..

καλοί για να παίζουν στο ράδιο, καμμία θέση στην δισκοθήκη μου.

 

Και εγω συμφωνω με τον φιλο, απλα διαφωνω με το ράδιο που εχει γκανιαξει να τους παιζει λες και δεν υπαρχει τπτ αλλο.

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου