Προς το περιεχόμενο

Όλοι αγαπούν τους Killers ?


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να απαντήσω στον τίτλο...μάλλον μου είναι αδιάφοροι..

 

Ο τίτλος πάντως, αναφερόταν στη διαπίστωση ότι έχουν ένα τεράστιο κοινό, διάφορα βραβεία grammy, εκ/ρια επισκέψεις των βίντεο στο youtube κλπ. Φαίνεται ότι είναι τα αγαπημένα παιδιά του "συστήματος" αυτή τη περίοδο.

 

καλοί για να παίζουν στο ράδιο, καμμία θέση στην δισκοθήκη μου.

 

The famous "pantofla syndrome"? Χαχαχα...  Εκπλήσσομαι πάντως κάθε φορά που κάποιος μου το λέει αυτό (για οποιοδήποτε κομάτι μουσικής), διότι εγώ δεν μπορώ να ανεχτώ ούτε για λίγα δευτερόλεπτα κάτι που να μη μου αρέσει όταν οδηγώ.

 

Και επειδή, τυχαία, τους είχα δεί πριν κανα 2 χρόνια στο Hude Park, εξίσου αδιάφοροι και στη σκηνή.

 

Περιέργο, διότι δείχνουν ικανότατοι μουσικοί.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγώ δεν μπορώ να ανεχτώ ούτε για λίγα δευτερόλεπτα κάτι που να μη μου αρέσει όταν οδηγώ.

 

++

 

Εγώ τείνω να συνοδεύω την αλλαγή του σταθμού με άναρθρες κραυγές όταν παίζουν τραγούδια των προαναφερθέντων.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The famous "pantofla syndrome"? Χαχαχα...  Εκπλήσσομαι πάντως κάθε φορά που κάποιος μου το λέει αυτό (για οποιοδήποτε κομάτι μουσικής), διότι εγώ δεν μπορώ να ανεχτώ ούτε για λίγα δευτερόλεπτα κάτι που να μη μου αρέσει όταν οδηγώ.

Δεν το είπα για μένα...οδηγώ (κυρίως) μηχανή

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά βγήκε ο Peter Gabriel ;D ;D ;D

 

Χμμμ.. αυτό κάνει την κουβέντα ακόμη πιο ενδιαφέρουσα, διότι ο Gabriel επιλέγει προσωπικά αυτούς που εμφανίζονται πριν από αυτόν. Μήπως τελικά είναι καλοί;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ακουσα το Human,

ειπα να ακομα μια κοπια των απαισιων Pet shop boys...

 

Πως λεγονται ειπες??..Κillers??..

 

Με τι σκοτωνουν?? Με φτερο??... ;D ;D ;D

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπάρχει μόνο ένας τρόπος για να μπερδεύεις τον ήχο των Killers με τον ήχο των Pet Shop Boys.

 

 

Που ειναι....?

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ.. αυτό κάνει την κουβέντα ακόμη πιο ενδιαφέρουσα, διότι ο Gabriel επιλέγει προσωπικά αυτούς που εμφανίζονται πριν από αυτόν.

Πριν κανα 2-3 χρόνια ίσως δεν ήταν και τόσο φίρμες.

Ήταν μια συναυλία, με πολλά συγκροτήματα, που ξεκίνησε στις 2 το μεσημέρι και ο (τελευταίος-Gabriel) βγήκε στις 9.30. Εάν κρίνουμε από τη σειρά εμφάνισης, δεν ήταν ακριβώς πριν τον Gabriel (πριν τον Peter βγήκαν κάτι Αυστραλοί που δεν θυμάμαι πως λέγονται)...

 

Μήπως τελικά είναι καλοί;

Μπορεί...ίσως όντως είναι οι επόμενοι Κολπλευ...εμένα δεν μου αρέσουν και δεν έχουν να μου προσφέρουν τίποτα, όπως και οι Κολπλέυ (ως "μουσικό" εννοώ) εκτός από ανέμελη οδήγηση (Ξέρεις τι είναι να σε πρήζει η γυναίκα σου επειδή έβαλες Metheny ή Hankock...?)

Το ότι δεν μου αρέσουν δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλοί.

 

Τώρα που το θυμάμαι, έπαιξαν και μια διασκευή του "Video killed the radio stars"...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου