Προς το περιεχόμενο

Κλασσική Κιθάρα : Τα αγαπημενα μου κομματια...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετω σας ολους.

το δευτερο κομματι που εχεις ηχογραφηση λεγεται Sons de carilhoes(maxixe-choro).Ο συνθετης λεγεται joao Pernambuco , βραζιλιανος στην καταγωγη ο οποιος εγραφε αλλα επαιζε κι ολας τα κομματια του. ;)

αν καταλαβα σου λειπουν καποιες νοτες σε κατι αλλαγες οπως ειπες και εσυ αλλα δεν αλλαζει ο χαρακτηρας του κομματιου οποτε μια χαρα... :)

Η ηχογραφηση σου μου αρεσει παρα πολυ και η εκτελεση ειναι πολυ καλη. μπραβο

(αμα θες , πες τι περιπου χρησιμοποιησες για την ηχογραφηση) ευχαριστω και παλι μπραβο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ωπ...

τωρα ειδα οτι αναφερεις τι χρησιμοποιησες :o

Ο villa lobos εχει γραψει πολλα κοματια για κιθαρα απλως τα πιο γνωστα ειναι τα πρελουδια, οι σπουδες κλ.... Παντος αμα θες  πολυ ωραια κομματια για κλασικη ειναι απο tarega-capricho arabe, reuerdos de la alhabra.

Antonio lauro φυσικα

bach αμα σου αρεσουν και τον αντεχεις

και δεσ του sanz το canarios

ειναι πολυ καλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α γεια σου και εσπαγα το κεφαλι μου...

 

Ο villa lobos απ οσο ξερω εχει γραψει το Choros 1, τη βραζιλιανικη σουιτα , τα 5 πρελουδια, 12 σπουδες και το κονσέρτο, right ? Δεν πρεπει να υπαρχει τιποτα αλλο original γραμμενο για κιθαρα

 

 

 

Ακριβώς,

βέβαια έχει γράψει και μουσική δωματίου που περιλαμβάνει κιθάρα (πχ. φλάουτο και  κιθάρα "Distribution of Flowers") αλλά για solo όργανο μόνο αυτά.

 

ttp://www.myspace.com/trioaynan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος αμα θες  πολυ ωραια κομματια για κλασικη ειναι απο tarega-capricho arabe, reuerdos de la alhabra.

 

thanx φιλε alex,

 

ναι , τα χω παιξει τα 2 κομματια αυτα.

"εβαλα μπρος" και το Aραβικο Καπριτσιο. κομματαρα ειναι.

 

οι αναμνησεις απο την Αλάμπρα -και το tango en skai- θα αργησουν να παιχτουν διοτι το τρεμολο μου , μετα απο καμποσα χρονια απραξιας ειναι εξαιρετικα αρρυθμο  και αδυναμο... :'( :'(

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έπιασα και πάλι κλασσική κιθάρα μετά από 1μιση χρόνο κι έπαθα σοκ άσε... Άρχισα τις σπουδές του Sor από την αρχή γιατί νομίζω κουλάθηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έπιασα και πάλι κλασσική κιθάρα μετά από 1μιση χρόνο κι έπαθα σοκ άσε... Άρχισα τις σπουδές του Sor από την αρχή γιατί νομίζω κουλάθηκα...

 

ασε , αυτα εχω παθει κι εγω....

εχω να πιασω δικη μου κιθαρα στο σπιτι με ησυχια και να παιξω απο παρτιτουρα , σωστα , -χωρις υπερβολη- απο την ανοιξη του '99.

 

μονο κατι λεπτα στην ταξη παιζω κλασσικη ολον αυτο το καιρο.

ανοησια μου... ::) ::)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

χεχε.... 8)

 

για να μην ξεχνιομαστε ,

ερχονται τα

 

- ASTURIAS-

&

-VALS VENEZOLANO No2-

 

απλα δεν εχω που να τα ηχογραφησω γμτ.....σπιτι φασαρια , σχολειο επισης , στο χωριο θα ακουγονται κοτες - σκυλια κλπ....

 

(μηπως να νοικιασω ενα δωματιο ξενοδοχειου?)

;D ;D

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

- ASTURIAS-

 

 

καλη δουλεια σπυρακο. περιμενω πως και πως να το κανουμε ντουετο που ειναι και απο τα αγαπημενα μου κλασσικα ( asturias ). 9 χρονια στα ωδεια φυλακισμενος, 5 χρονια μετα που απελευθερωθηκα καταληξα πως ειναι απο τα κλασσικα που με τρελαινουν. αν βγαλεις και το koyumbaba θα κατεβω με την μια ζακυνθο. χιχι. ειναι το αγαπημενο μου. για αυτο ξεκινησα την κιθαρα. χαχα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(μηπως να νοικιασω ενα δωματιο ξενοδοχειου?)

 

Γιατί όχι; Εξάλλου μπορεί να ακουστεί και κανα βογκητό από τους δίπλα και να γίνει πιο ... αισθησιακή η μιξη!!! ;D ;D ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 'μπριζωσες' και μενα να ηχογραφησω κατι... προς το παρον ειμαι στο διαβασμα ακομη...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου