Προς το περιεχόμενο

Επιχειρηματολογία στο φόρουμ και προσωπικές αντιπαραθέσεις


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Έχω δει απο κάποιους να μην δέχονται τη μουσική απο τη δεκαετία του 90 και μετά, πως είναι δυνατόν κάτι τέτοιο;

 

 

ε οσο μεγαλωνει ο ανθρωπος, ολο και πιο δυσκολα μπορει να παρακολουθησει τις εξελιξεις!!!

οπως και να το κανουμε ειναι δυσκολο να κρατας ανοικτα τα αυτια σου για παντα!

δεν το λεω ειρωνικα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βλέπω συνεχώς να υπάρχει τάση προς την παλαιολατρεία,όχι μόνο στη μουσική αλλά και στον κινηματογράφο και σε άλλες μορφές τέχνης πολλές φορές. Αυτό εν μέρει ίσως να μην είναι προβληματικό.

 

Στα πάντα ισχύει αυτό. Όλοι οι άνθρωποι προτιμούν το γνώριμο το κοινώς αποδεκτό και ακόμα περισσότερο θέλουν να νιώθουν κοινώς αποδεκτοί οπότε και κάνουν πάντα τις ασφαλείς επιλογές.

Ανάλογα και τον άνθρωπο μετά μπορεί να γίνει πιο απόλυτος στις απόψεις του και ακόμα και πιο επιθετικός στο να τις υποστηρίξει.

Από εκεί και πέρα ένας ήχος, ένα είδος το οποίο περιθωριοποιείται, έχει την τάση να δημιουργεί και πιο σκληρό πυρήνα υποστηρικτών, όπως πχ το μέταλ (αλλά θέλω να πιστεύω πως αντιλαμβανόμαστε οι περισσότεροι τα μεγέθη στα οποία πουλάει το μεταλ)

Έτσι λίγο μαζί με το προφίλ της αντίδρασης, λίγο με το στρατευμένο του όλου αυτού ήχου θα έχεις και επιθετικές αντιδράσεις αν σου προσβάλουν τα ακούσματα (λες και σου προσέβαλαν τη μάνα)

Πιστεύω πως σε όλα τα πράγματα, ακούσματα ενδιαφέροντα ο καθένας πρέπει να ναι πρώτα ειλικρινής στον εαυτό του και από εκεί και πέρα θα μπορεί να ευχαριστιέται τα πάντα ανεξαρτήτως είδους κτλ κτλ.

 

Επί του θέματος πάντως, η διαφωνία σε απόψεις με ένα άνθρωπο δεν θα έπρεπε να είναι λόγος καυγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επί του θέματος πάντως, η διαφωνία σε απόψεις με ένα άνθρωπο δεν θα έπρεπε να είναι λόγος καυγά.

+1 στην αγαπητή Εύη!

 

Απλά να προσθέσω ότι δεν αποτελεί προσωπική επίθεσει ο σχολιασμός μερικών μυρίων ανθρώπων (πχ 'ροκάδων'), αλλά αποτελεί προσωπική επίθεση το 'ρε συ Eye..." κλπ!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απλά να προσθέσω ότι δεν αποτελεί προσωπική επίθεσει ο σχολιασμός μερικών μυρίων ανθρώπων (πχ 'ροκάδων'), αλλά αποτελεί προσωπική επίθεση το 'ρε συ Eye..." κλπ!

 

 

Αποχωρόντας απο το φόρουμ θα θέλα απλά να πω:

 

α) Ο σχολιασμός μυρίων ανθρώπων ΑΠΟΤΕΛΕΙ προσωπική επίθεση όταν είναι μέρος ενός διαλόγου και με τον συνομιλητή σου να ανήκει σε έναν απο αυτούς. Οι γενικεύεσεις είναι ωραιοποιησεις για να θολώνουν τα νερά.

 

β) Μερικοί μείνατε στο "κομπλεξικός" κ διαγράψατε το "αληταριό" κ το "you are fucking with the wrong guy" (κ καλα ο eye ειναι χιουμορίστας θα μου πείτε)

 

γ) Την κοροιδία μεσα στα μούτρα μου δεν την ανέχομαι.Εδώ θα πρέπε να είναι forum μουσικών όχι τραμπούκων, ξερόλων.

 

δ) Το quote "καλύτερα να διαβάσεις ένα βίβλιο μπλα μπλα" αποτελεί ύμνο στην έπαρση κ στην ψευτοκουλτουριάκη νεοελληνιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

β) Μερικοί μείνατε στο "κομπλεξικός" κ διαγράψατε το "αληταριό" κ το "you are fucking with the wrong guy" (κ καλα ο eye ειναι χιουμορίστας θα μου πείτε)

 

 

δεν νομιζω να διαγραφηκε τιποτα!!

νομιζω πως ειναι στο παλιο θεμα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ στο μυαλό σας....

 

χαχα!

 

ε οπως και να το κανουμε, το ''κομπλεξικοι'' ηρθε πρωτο!

τα αλλα ηταν νομιζω απλα απαντησεις!

αλλα ας απαντησει ο eye!

εδω καπου θα ναι!

θα δυναμιτιζει καποιο αλλο θεμα...!!! ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Ο σχολιασμός μυρίων ανθρώπων ΑΠΟΤΕΛΕΙ προσωπική επίθεση όταν είναι μέρος ενός διαλόγου και με τον συνομιλητή σου να ανήκει σε έναν απο αυτούς. Οι γενικεύεσεις είναι ωραιοποιησεις για να θολώνουν τα νερά.

 

Και αυτό προσπαθούσα ευγενικά να του εξηγήσω, ότι γίνετε το ίδιο γραφικός με εσένα αυτή τη στιγμή, θα ήταν πολύ πιο απλό να γράψω και εγώ κομπλεξάρα και να τελειώσει το θέμα εκεί. Ένα φόρουμ επίσης πρέπει να είναι ένα μέρος στο οποίο πας και γράφεις απόψεις και όχι μόνο ατάκες. Έχεις άδικο επειδή δεν έκανες αυτό το πράγμα.

 

β) Μερικοί μείνατε στο "κομπλεξικός" κ διαγράψατε το "αληταριό" κ το "you are fucking with the wrong guy" (κ καλα ο eye ειναι χιουμορίστας θα μου πείτε)

Φυσικά γιατί αυτά επακολούθησαν της δικής σου επίθεσης. Αν και διαφώνω με τη μαγκιά του "you are fucking with the wrong person" τουλάχιστον αυτός προσπαθησε να στηρίξει το λόγο του με επιχειρήματα στις προηγούμενες συνομιλίες του όσο κ αν έχει κόλλημα.

Πάντως πάω και στοίχημα πως αν συνέχιζα την κουβέντα απερίσπαστα θα παραδεχόταν πως τις νύχτες ακούει high gain riffακια και δακρύζει. Αλλά βιάζεστε. Κάφροι.

 

γ) Την κοροιδία μεσα στα μούτρα μου δεν την ανέχομαι.Εδώ θα πρέπε να είναι forum μουσικών όχι τραμπούκων, ξερόλων.

Πάντως αποδεικνύεις αυτή τη γραφικότητα που κράζει ο eye. Έκραξε μια νοοτροπία και το πήρες πατριωτικά λες και σε είπαν καμπούρη. Πολλοί έχουν αυτή την άποψη. Και τι θα κάνεις δηλαδή; Κ εγώ ακούω μέταλ αλλά δεν κάθομαι να βρίζομαι με όποιον τον χαλάει. Χαλάρωσε και μίλα και αν ο άλλος παραμένει κολλημένος άστον να σκάσει.

Wimps and posers leave the hall έλεος...

 

δ) Το quote "καλύτερα να διαβάσεις ένα βίβλιο μπλα μπλα" αποτελεί ύμνο στην έπαρση κ στην ψευτοκουλτουριάκη νεοελληνιά!

Κ αυτό πάντως το βλέπω σαν προσωπική επίθεση. Κ εγώ πιστεύω πως παρά να πεις μια σαχλαμάρα πήγαινε να διαβάσεις τίποτα. Πρέπει να σε βρίσω τώρα που με χαρακτήρισες ψευτοκουλτουριάρη νεοέλληνα;

 

Internet drama έλεος παιδιά κρίμα. Έχετε περάσει τις ηλικίες που είναι αποδεκτό αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοχο κορμί ... please.

Βαρέθηκα την γκρίνια.  :)

+1

 

Κακώς φεύγεις φίλε αλλά αν είσαι αποφασισμένος να το κάνεις, άσε τις απόπειρες για ηρωική έξοδο. Βλέπεις κι εσύ ότι δεν τραβάει... ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου