Προς το περιεχόμενο

Επιχειρηματολογία στο φόρουμ και προσωπικές αντιπαραθέσεις


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ένοχος, μέσα στη βιασύνη του, παρέβλεψε ότι εγώ όπου χρησιμοποίησα τη λέξη ροκάς, την έβαλα σε εισαγωγικά. Ένας βασικός λόγος γι' αυτή την επιλογή, ήταν ακριβώς για να γίνει κατανοητό από όποιον υποψήφιο θιγόμενο, ότι η τοποθέτησή μου αφορούσε περισσότερο μία πόζα και όχι έναν ακροατή.

 

Ο "ροκάς" δεν είναι ακροατής, με την ίδια έννοια που ο "γαύρος" ή ο "βάζελος" δεν είναι φίλαθλοι: και οι τρεις τους είναι οπαδοί της κακιάς ώρας που δεν απασχολούνται να καταλάβουν τα επιχειρήματα κάποιου άλλου διότι (όπως μας θυμίζει τακτικότατα και ο playloud) "γουστάρουν" πολύ αυτό που ακούνε και παίζουν.

 

Μπράβο στα παιδιά και εις ανώτερα... αλλά τη συμμετοχή σε συζητήσεις τι τη θέλουν τη ρημάδα; Προσφέρεται το οπαδιλίκι για συζήτηση; Όχι, δεν προσφέρεται και το ξέρουμε όλοι πολύ καλά.

 

Εγώ έχω ακούσει πολύ-πολύ ροκ αλλά τίποτε στην όψη μου, την ομιλία μου ή τα φερσίματά μου δεν προδίδει ότι ακούω Husker Du και Meat Puppets. Και ποτέ δε μετάνιωσα γι' αυτή την επιλογή, καθώς οτιδήποτε άλλο (από καμένες κιθάρες μέχρι χρυσοκόκκινες πλεξούδες) τα θεωρώ ποζεριές επ' αμοιβήν και τίποτε περισσότερο.

 

Λυπάμαι φίλε (λέμε τώρα) αλλά εσύ καταδίκασες τον εαυτό σου στον απομονωτισμό, όχι επειδή έβρισες εμένα (άλλωστε έχω αρκετές αντιπάθειες από διάφορους), αλλά επειδή μπήκες σε μία ωραία συζήτηση, όπου άνθρωποι διαφωνούσαν ΧΩΡΙΣ να βρίζονται, και πέταξες μία ηλιθιότητα.

 

Ελπίζω ότι άλλοι πρόθυμοι να σε μιμηθούν, έχουν πάρει το μήνυμα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Wow!:

 

''Μπράβο στα παιδιά και εις ανώτερα... αλλά τη συμμετοχή σε συζητήσεις τι τη θέλουν τη ρημάδα; Προσφέρεται το οπαδιλίκι για συζήτηση; Όχι, δεν προσφέρεται και το ξέρουμε όλοι πολύ καλά.''

 

χαχαχαχα...φιλε μου παντα ετσι ηταν...σπαρτιατες - αθηναιοι, δεξιοι - αριστεροι , καρεκλαδες - ροκαδες, ολυμπιακοι - παναθηναικοι ...δεν εχει αλλαξει κατι...εχει πολυ πλακα ομως... ;D

" Όταν θα'στε ευτυχισμένοι... "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμώτο έχεις ένα κακό.Είσαι κάπως κολλημένος και κλειστόμυαλος....Δηλαδή εγώ που εμφανισιακά φαίνομαι κάπως "ροκ" πρέπει να νοιώθω άσχημα γιατι είμαι "ποζεράς" επι πληρωμή και τίποτα περισσότερο.Είσαι αρκετα συντηρητικός και νομίζεις οτι και καλά είσαι γνώστης της "αλήθειας" και της "μουσικής ηθικής"....Ε και το ροκ έχει την πόζα του κακό είναι;

 

Τώρα αυτά περι ακροατή κτλ. καλά τα λές,το ίδιο ισχύει και για τους "τζαζιστες","Γκοθάδες" κτλ. αλλά δεν έλεγες αυτά.Τώρα το πως ντύνονται κάποιοι τι κιθάρες έχουν κτλ και να τα κατακρίνεις κτλ όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.Αντι η μουσική να σε κάνει δεκτικο και ανοιχτόμυαλο ακούγεσαι σαν κανας γέρος.

 

Δεν είναι κακό να υπάρχει έστω και έντονη αντιπαράθεση απτη στιγμη που είμαστε σε άλλα άκρα.Οι χαρακτηρισμοί μου πιστεύω είναι στο όριο.ο λόγος που ποστάρω είναι ειλικρινά πιστεύεις οτι έχεις κάπου δίκιο.

 

Πάντως ωραίες οι μπάντες που αναφέρεις.Το οτι μοιάζουν με ροκάδες δεν σε χαλάει;

 

Εμένα πάντως η αντιπαράθεση μου ήταν σε μουσικό επίπεδο.Μετά άρχισες τα υπόλοιπα περί ροκ και ροκάδων και που ειλικρινά δειχνει κάποιο κόμπλεξ απέναντι στη φάση.

 

Πάντως ρε παιδιά εσεις οι παλιοι(κάποιοι) μη φαίνεστε τόσο κλίκα.Δεν είναι ωραίο.Αναρωτηθείτε λίγο γιατί κάποιοι έχουν καιρό να εμφανιστουν.Εγω προσωπικά δεν θα την κάνω(ακόμα...) απ το φόρουμ γιατί έχει κάποια ωραία θεματάκια και κάποιων η γνώμη εδώ μου μετράει.και κάποιων όχι.Και ο φίλος δεν είναι στον απομονωτισμό να σαι σίγουρος...

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά εσεις οι παλιοι(κάποιοι) μη φαίνεστε τόσο κλίκα.Δεν είναι ωραίο.Αναρωτηθείτε λίγο γιατί κάποιοι έχουν καιρό να εμφανιστουν.Εγω προσωπικά δεν θα την κάνω(ακόμα...) απ το φόρουμ γιατί έχει κάποια ωραία θεματάκια και κάποιων η γνώμη εδώ μου μετράει.και κάποιων όχι.Και ο φίλος δεν είναι στον απομονωτισμό να σαι σίγουρος...

 

Έχει δίκιο σ αυτό το παιδί. Έχουν τρομοκρατηθεί οι καινούριοι και δε μιλάνε. Ξεκινάνε νέα ποστ με 100 συγγνώμες προκαταβολικά.

 

ΥΓ. ισαστε ρε κολλιμενι με τους μεταλλαδες, τους κυπριους κ τους μΠΑΟΚτσιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να θυμηθω.. χμμ χμμμ αα ναι ο Κυριος Eyeprtocol  ειναι αυτος που οταν ανοιξα ενα θεμα με το διασημο πλεον ''μυγακι'' με μεγαλη αισθηση του χιουμορος(!) ανοιξε αλλα τρια κοροιδευοντας εμενα και προσβαλοντας οσους απαντησαν σοβαρα στο θεμα μου. Επισης του ειπα να στειλει πμ σε οτι διαφορα ειχε μαζι μου αλλα δεν το εκανε ποτε!!!

 

Και τωρα ανοιξε ενα θεμα για να κανουμε λαικο δικαστηριο στον Enoxos body??? Ημαρτον ρεεεε !!!!!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι καινουριο θεμα αυτο. Διαχωριστηκε απο το "καλυτεροι δισκοι για το 2009" απο καποιον mod/GK.  ::)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι νέος και ζήτω 100 συγγνώμες προκαταβολικά  ;)

 

starmod.gifstarmod.gifstarmod.gifstarmod.gifstarmod.gif :P

 

staradmin.gifstaradmin.gifstaradmin.gifstaradmin.gifstaradmin.gifstaradmin.gif ::)

 

stargmod.gifstargmod.gifstargmod.gifstargmod.gifstargmod.gifstargmod.gifstargmod.gif ;D

 

σε ροζ δεν βγαίνει ?

κομπλεξαρες απο χορο  (am I metal)

I am chasomeritus and Goal Keeper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου