Προς το περιεχόμενο

4 pedals-1 strat (test clip)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μάλλον κλίνω προς το 2. Το 3 μου φάνηκε κάπως scooped ενώ το 1 σχετικά "άδειο". Καλό και το 4, το οποίο πιστεύω ότι θα το κολάκευε περισσότερο αν το ακούγαμε μέσα στη μίξη.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σκάσουμε αν δε μας πεις ποια είναι!

 

εκτός απο το Barber LTD, μυρίζομαι και cool cat transparent overdrive! (το φτηνο που ανεφερες ;D)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..το πρώτο το tubescrem-οειδές δεν μου άρεσε, στις συγκεκριμένες ρυθμίσεις..πολύ "στεγνός" και "στενός" ήχος..

..το δεύτερο πολύ καλό, στις συγκεκριμένες ρυθμίσεις..ωραία μεσαία και πρίμα, τσιρίζει ευχάριστα..

..το τρίτο στις συγκεκριμένες ρυθμίσεις, δεν μου άρεσε..κάπως scooped όπως προείπαν παραπάνω..ξύνει κάπως στα πρίμα..

..το τέταρτο καλό στις συγκεκριμένες ρυθμίσεις..θυμίζει το 2 αλλά με λιγότερα μεσαία..

ψηφίζω 2.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σκάσουμε αν δε μας πεις ποια είναι!

μυρίζομαι και cool cat transparent overdrive! (το φτηνο που ανεφερες ;D)

 

+1 Το έχω και είναι σπουδαίο

 

Και εμένα το 2 μου άρεσε κυρίως και το 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ήθελα και εγώ να ξέρω αν υπάρχει το Cool Cat στην ομάδα, καθώς και ποια έκδοση είναι (1 ή 2) γιατί σκέφτομαι να το προτείνω σε ένα φιλαράκι. Και εδώ που τα λέμε, με την τιμή που έχει, μπορεί να πάρω και ένα για την "αναλογική" μου μικρή πεταλιέρα.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το 4 έχει ένα ωραίο british overdrive ήχο, το 3 είναι λίγο "frequency-eater" ;D, στο 1 μου άρεσε το blend με το καθαρό που ακουγόταν στις όχι και τόσο δυνατά παιγμένες νότες.

Το 2 είναι αυτό που λέμε καλό overdrive, ανοιχτός ήχος με όλες τις συχνότητες να ακούγονται καλά και ένα ωραίο vinateg ξουρισματάκι ;D

 

 

Πάντος θα ήθελα να άκουγα το 1 με λίγο περισσότερο gain. Ίσως είναι καλύτερο απ'ότι ακούγεται.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφίζω κατά σειρά προτίμησης:

2: το πιο καθαρό/ακουστικό clip-άκι)

3: το αμέσως καλύτερο με λίγο περισσότερη βρωμιά αλλά χωρίς να χάνεται ο χαρακτήρας του οργάνου

4: κάπως μουντό για τα γούστα μου

1: αρκετά μουντό για τα γούστα μου

 

Ωραίο παίξιμο και πάλι ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έπρεπε να πάρω κάποιο απ'όλα για να το χρησιμοποιήσω στο δικό μου rig, θα έπαιρνα το 4 για την SG και το 3 για την Tokai. (Αλλά και στα δύο θα ανέβαινε λίγο το gain) ;D

Αν κάποιο απ'αυτά τα δύο είναι το φθηνό...μαγκιά του. ;)

 

Μπορώ να φανταστώ και τα τέσσερα πάντως να λειτουργούν πολύ καλά παρέα με άλλα όργανα.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου