Προς το περιεχόμενο

S.O.S. Πρόβλημα (μάλλον) one spot


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...Χρειάζομαι άμεσα τη βοήθεια σας...Όταν βάζω το onespot στο πολύμπριζο κάνει ένα ενοχλητικό τζζζζζζζζ αδιάκοπα...Άνοιξα τον ενισχυτή και αυτός ο θόρυβος μεταφέρεται και "ενισχύεται" κατά πολυ με αποτέλεσμα να μην ακούγεται η κιθάρα, αλλά περισσότερο αυτό το τζζζζ!!!Μέχρι χθες δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα...Σήμερα ξαφνικά εγινε...Το έβγαλα και το δοκίμασα σε άλλες πρίζες και πάλι ακούγεται το ίδιο πράγμα από το onespot...Ελπίζω να είναι μόνο πρόβλημα του τροφοδοτικου και να μην έχει επηρε'ασει τπτ άλλο...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...Χρειάζομαι άμεσα τη βοήθεια σας...Όταν βάζω το onespot στο πολύμπριζο κάνει ένα ενοχλητικό τζζζζζζζζ αδιάκοπα...Άνοιξα τον ενισχυτή και αυτός ο θόρυβος μεταφέρεται και "ενισχύεται" κατά πολυ με αποτέλεσμα να μην ακούγεται η κιθάρα, αλλά περισσότερο αυτό το τζζζζ!!!Μέχρι χθες δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα...Σήμερα ξαφνικά εγινε...Το έβγαλα και το δοκίμασα σε άλλες πρίζες και πάλι ακούγεται το ίδιο πράγμα από το onespot...Ελπίζω να είναι μόνο πρόβλημα του τροφοδοτικου και να μην έχει επηρε'ασει τπτ άλλο...

Έτσι έκανε απο την αρχη..?

Επέστρεψε το για να μη γίνει και τίποτα άλλο...πόσο καιρό το έχεις...?

δεν παίζουν με αυτά,

έχω δεί ατυχηματάκι (μικροηλεκτροπληξία) μπρός στα μάτια μου,

δεν έφταιγε το one spot,έφταιγε ο βλάκας που ήξερε ότι έχει σπάσει και το χρησιμοποίησε... 8)

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fritz...Το έχω 2 χρόνια και χθες έγινε το κακό...Ελπίζω να φταίει μονο το onespot...Δεν παίζω με τα ρεύματα(Ηλ. Μηχ είμαι και εχουν δει πολλά τα ματάκια μου στα εργαστήρια)

@solega...Το καλώδιο που χρησιμοποιώ είναι το χταπόδι που είχε το pack του onespot...Τα πετάλια δεν φταίνε, τα δοκίμασα ένα ένα...Πληροφορίες όπως???

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

delay συνηθως προκαλουν το προβλημα με το 1σποτ. αλλιως μηπως ειναι κανενα καλωδιο απο αυτα που ενωνουν τα πεταλια μεταξυ τους η και τα δυο που χρησιμοποιεις για τη κιθαρα η τον ενισχυτη.αλλη κιθαρα δοκιμασες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για διλευ έχω το Tech21 Boost D.L.A. ...Το έβγαλα από την αλυσίδα αλλά πάλι τα ίδια...To rig συνδέεται με planet waves και τα 2 που ενώνουν κιθάρες και ενισχυτη είναι George L...To θέμα είναι ότι το tzzzz το κάνει μόνο το one spot και μόνο του χωρις τπτ συνδεδεμένο στην άκρη του!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεξε τις καλωδιωσεις! Μην εχεις και κανενα ατυχημα...  :o

 

θυμασε που μου πες τι να προσεξω οταν ηθελα τροφοδοτικο, και τι μου ειπες για το one spot?(καλος ο Beck αλλα επαθα ζημια με το πιπινι στο μπασσο. Στο χω ξαναπει :-[ :'( :-X >:( ???)

ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου