Προς το περιεχόμενο

Waldorf blofeld SL upgrade


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω το blo αλλα ειμαι στη mailing list του forum. θα βρεις εκει καποια εμπειρια να σε βοηθησει...παρε τα archives και ψαξε κοντα στην ημερομηνια που εκδοθηκε το upgrade

 

http://waldorf-forum.com/pipermail/user-forum/

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τσιμπησα και εγω προσφατα το blofeld ... χωρις να του φαινεται, ειναι αρκετα κομπλικειτεντ και πολυδαιδαλο  :P ... my point being ... fuck the απγκρειντ και κατσε μαθε να το παιζεις στα δαχτυλα, διαβασε και λιγη θεωρια, και εν καιρω, κανεις και το απγκρειντ ... φιλικα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας  ;) . Το blofeld εχει κάποιο software editor για την σύνθεση νέων ήχων ή όλα πρέπει να γίνουν μέσα από το δικό του interface?

ευχαριστώ

Music is the answer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Software editor δεν παίζει... από την ίδια την waldor για την ώρα. Αναζήτησα μέσω google και βρήκα κάποιους καλούς ανθρώπους που έχουν φτιάξει editors για αυτό το synth αλλά δεν τους έχω δοκιμάσει και ούτε πρόκειται... τα φοβάμαι κάτι τέτοια (όταν δεν είναι της ίδιας της εταιρίας κτλ.).

Το SL upgrade "ξεκλειδώνει" την sample memory του synth και μέσω ενός editor που παρέχεται από την waldorf (μόνο για τα samples όμως) μπορείς να φορτώνεις τους δικούς σου ήχους-samples. Έχει ήδη βγεί στον θωμά και κοστίζει (αν θυμάμαι καλά) γύρω στα 100€. Είναι σε dvd νομίζω και μάλλον το περνάς στο μηχάνημα μέσω usb όπως όλα τα άλλα upgrades που έχουν βγεί μέχρι τώρα... ελπίζω να βοήθησα.

 

ps. Φρόντισε να ενημερωθείς απο το site της εταιρίας για όλα τα upgrades που παίζουν για το μηχάνημα... οι διαφορές ανάμεσα στην αρχική έκδοση και στη τελευταία είναι διόλου ευκαταφρόνητες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου