Προς το περιεχόμενο

Με τι παίζουμε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 724
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ένα ..... μικρό update και από μένα μιας και συνέβησαν κάποιες αλλαγές τον τελευταίο ........... ΜΗΝΑ :lol:

 

 

 

 

Guitars

 

Fender stratocaster made in USA του 1994 Η/S/S 40 Aniversary vintage white / rosewood fretboard (Μόλις χθές πειραματίστηκα πρώτη φορά και έβαλα μόνος μου έναν Seymour Dunkan hot rails, η κιθάρα έγινε ΤΕΛΕΙΑ)

 

Fender stratocaster USA sunburst /maple '84 (2 Texas Special neck & middle και JBJR humbucker in single coil Bridge)

 

Fender stratocaster Made in Mexico Floyd Rose I (Pearly Gates Plus humbucker bridge, stock pickup middle, Lil '59 humbucker in single coil neck)

 

Fender stratocaster Ritcie Sampora signature for sale (Floyd rose II, DiMarzio Paf Pro bridge humbucker, 2 x single coils, lockin nut)

 

Fender stratocaster Made in Japan custom shop Ritchie Blackmore signature (2x Seymour Duncan quarter pounders neck& bridge, scalloped rosewood fretboard, Olympic white)

 

Fender stratocaster 70s reisue USA sunburst & rosewood fretboard με όλα τα χαρακτηριστικά τα γνωστά.....

 

Carvin DC 135 (με Original Floyd I, Sperzel Lockin tuners, Lockin nuts, brown sunburst, neck through body, ebony finger board, 24 frets & τους ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥΣ μαγνήτες custom της Carvin. Full humbuckin bridge, & 2 x hot rails) πενταθέσιος διακόπτης no split πουθενά.

 

Gibson Les Paul Standard faded (lightburst with 2x burstbuackers pro alnico 5)

 

 

 

Ενισχυτές

 

Fender twin reverb 135RMS του 1981-83 CBS model (2x12'' silverface κύκλωμα me blackface cosmetics)

 

Peavy Classic 30Watts (1x12'')

 

Vox VR 30 Watts (1x10'' 1x12AX7 tube τελικός, practice at work amp)

 

Εφέ

 

Boss SD - 1 Overdrive

 

Vox bulldog distortion 1x12AU7 λυχνία με vintage gain & high gain

 

Damage control Demonizer (preamp / overdrive & direct recording device with 2x 12AX7 tubes, true bypass, and analog compresor)

 

Dunlop cry baby

 

Tubeman preamp/overdrive with 1x 12AX7 tube (Δωράκι από καλό μου φίλο )

 

Και από μπλι - μπλιξ

 

Guitar Port Line 6

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν νομιζεις οτι θα τη βγαλεις ετσι φτηνα ..αναφεροντας μονο το τελευταιο σου αποκτημα εισαι..γελασμενος!! :lol:

 

φωτο & ΚΡΙΤΙΚΗ σε ξεχωρο ποστ περικαλω!!!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera...san neo melos kai mpasistas, exw na pw apla oti ..

paizw me ena JAZZZZZ bass millennium ekdosi maple,kai me enan

enisxyti tis kakistis wras..8 xronwn kai katholou diatirimenos.-me extra geiwsi gia na me petaei to reyma parakalw!! KAI me fysiko distortion

xaxaxaxa!!

Simasia exei synadelfoi to na paizeis me meraki...

ayta...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εχει γινει πολυ ακριβο χομπυ η μουσικη πλεον -απ οσο μαλλον γνωριζετε ηδη,και προσωπικα νομιζω πως αν εχεις μερακι φαντασια ορεξη και ...λιγες γνωσεις, ολα τα κομφορ δεν εχουν κανενα μα κανενα νοημα...Τωρα,αν εχεις τα παραπανω...Υ ΝΟΤ?!! πιστευω πως συμφωνειτε μαζι μου... :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνω το update μου και γω:

-Gibson LesPaul Standard (αναντικατάστατη για αρκετά κομμάτια που παίζουμε)

-PRS Custom 24 (1992) (πολύ καλή για lead και πιο all around από την Les)

-Tom Anderson Hollow drop Top Classic , ή αλλιώς "flame"(all around, πολύ ευέλικτη και απίστευτα φιλική και ευκολόπαικτη-πλησιάζει αρκετά τους strato ήχους που μου έλειπαν από το rig μου)

-Fender (HM) Strat (εξαιρετικό μπράτσο. Την κρατάω για συναισθηματικούς λόγους και για Practice στο σπίτι)

 

Soldano X-99 midi preamp (από απίστευτο καθαρό κανάλι εως high gain-ήχους, όχι βέβαια και για shredding.Επίσης πάναπλο στην χρήση του)

G-Force (διαθέτει τα κλασσικά εφφέ, πολύ καλής ποιότητας και αρκετά διαφανή)

VHT 2-50-2 (δεν μπορώ να σχολιάσω γιατί δεν έχω εμπειρία από τελικούς-τον είχα βρεί σε καλή τιμή μεταχειρισμένο)

Bad Horsie-1...για wah σε lead ήχους. Για wah σε καθαρά, χρησιμοποιώ το G-frorce

Rivera Cabin 2x12

Furman 2306 Voltage regulator (must)

 

Tech 21 Trademark-10 το ζευγαράκι της fender για practice στο σπίτι

Roland GP-100 (αφου με έβγαλε ασπροπρόσωπο για 2 χρόνια, τώρα έιναι στο κουτί του στο σπίτι και περιμένει αγοραστή)

Το ηλεκτρικό μου rig ολοκληρώθηκε παίδες.

Το μόνο που μου λείπει είναι μια καλή ακουστική (Martin?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου