Προς το περιεχόμενο

Bugera V22 Guitar Amplifier Combo γνώμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι λέτε για τον combo αυτον της bugera,λαμπάτος με 22 βατ ( μπορείς να τον ανοίξεις και στο σπίτι σε σχέση με τους 50 βατ).αν κάποιος τον έχει ακούσει ας μας πεί την άποψή του και να μας πληροφορήσει για το gain του και αν έχει γκάζια  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βασικά μπορείς να τον ανοίξεις όπου έχει ρεύμα :P :P :P ;D ;D ;D

 

Νομίζω όμως οτι απο ένταση κάτι θα γίνεται για σπίτι

Έχει και βρώμικο κανάλι οπότε κάτι θα γίνεται

Δεν νομίζω να είναι δυνατότερος απο ένα blues junior (2xEL84)

 

Όταν λέμε θα τον ανοίγεις .... το πολύ μέχρι το 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να τον ανοίξεις και στο σπίτι σε σχέση με τους 50 βατ

 

Αλήθεια τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ένας ενισχυτής 22 βατ θα είναι ΠΟΛΥ πιο ήσυχος από έναν στα 50?  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω γω... ελπίζω xD

 

Να μην ελπίζεις.  ;D

 

Για τα διπλάσια watt (αν μιλάμε για το ΙΔΙΟ μεγάφωνο/καμπίνα πάντα), η αύξηση στην ένταση θα είναι περίπου 3db. Δεν είναι και λίγο αλλά μιλάμε για μέγιστη ένταση.... που αν την φτάσεις και στις δύο περιπτώσεις αντιμετωπίζεις έξωση.

 

Γενικά επειδή πολυσυζητιέται το θέμα "ενισχυτής στο σπίτι", οτιδήποτε πάνω από 4-5 βατ (και με μικρό μεγάφωνο/ηχείο) δεν μπορείς να το "ανοίξεις" πάρα πολύ. Αν τώρα ο ενισχυτής έχει master volume και δεν σε ενδιαφέρει να "φορτώνεις" το τελικό στάδιο της ενίσχυσης, μπορείς να παίζεις και με 200W ενισχυτή... Στην αντίθετη περίπτωση, πρέπει να εξεταστούν λύσεις όπως attenuator, isolation box, κλπ.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

κανένα νεο για τον v22? τον πήρε κανείς?

 

ενδιαφέρομαι κυρίως για να τον χρησιμοποιήσω με 4CM με την καινούρια μου rp1000.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

ξέρω γω... ελπίζω xD

χαχα παντος εγω εχω πολυ ανεκτικους γειτονες ανοιγω τον marshall (100 βατ) στην μεση περιπου τριζουνε τζαμια κτλ και τιποτα απο κανεναν!!! λετε να ξεκινησω drums??  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα παντος εγω εχω πολυ ανεκτικους γειτονες ανοιγω τον marshall (100 βατ) στην μεση περιπου τριζουνε τζαμια κτλ και τιποτα απο κανεναν!!! λετε να ξεκινησω drums??  ;D  ;D

Όχι φίλε μου, δεν έχεις ανεκτικούς γείτονες, απλά αν ανοίγεις τον 100αρι Marshall στη μέση μέσα στο διαμέρισμα μάλλον εσύ έχεις κουφαθεί και δεν τους ακούς να σου βαράνε! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου