Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση μικροφώνου σε laptop


fuZZed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου ανέφεραν ήδη τη λύση. Αν η κάρτα ήχου σου είναι κάποια κανονική sb ή realtek κτλ, τότε μπορείς να πας στο

 

Πίνακα Ελέγχου -> Sounds And Audio Devices -> (Audio) Sound Playback - Volume

 

Options -> Properties -> Θα πατήσεις σε κάποιο κουτάκι σχετικό με την αναπαραγωγή μικροφώνου, Microphone Playback πχ (είναι πολλές φορές διαφορετικό από κάρτα ήχου σε κάρτα ήχου και δεν έχω τέτοια κάρτα ούτε τέτοιο μικρόφωνο).

 

Μόλις εμφανιστεί το κοντρολ του πεδίου, θα απενεργοποιήσεις το mute.

 

Όλα αυτά εφόσον έχεις πάει options/properties/recording και έχεις ενεργοποιήσει το microphone με αξιοπρεπή ένταση.

 

Αν έχεις κάποια επαγγελματική κάρτα ήχου, τα πράγματα αλλάζουν και το φτιάχνεις από το control panel της κάρτας ήχου. 2 δευτέρων ηλίθια δουλειά που δε χρειάζεται να σου αναφέρω.

Kairos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα επαναλαβω τη διαδικασια οπως λετε για αν σιγουρευτω... δεν ειμαι στο δικο μου pc τωρα που γραφω.

Παντως ξαναλεω οτι το mic λειτουργει μεσω του cu base, επιμενω να το λεω αυτο διοτι νομιζω οτι αναφερεστε στη διαδικασια του να αναγνωριστει το mic...

 

Ειναι απ τα θεματα που περιγραφονται δυσκολα, και ειναι αναμενομενη η ασυννεοησια.. :-*

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπα εγώ για αναγνώριση του μικροφώνου ;

 

Σου λεω για το control panel, είτε των windows είτε της κάρτας ήχου σου, στο οποίο επιλέγεις αν θα "αναπαράγεται" (playback) το input.

 

Πίνακα Ελέγχου -> Sounds And Audio Devices -> (Audio) Sound Playback - Volume

Όχι recording

 

Ποιά κάρτα ήχου έχεις τέλοσπαντων ;

 

 

Kairos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου