Προς το περιεχόμενο

axiom pro 49 midi + blofeld waldorf synth= πως τα συνδεω???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω τα παραπανω και ενω τα εχω συνδεσει με τον κλασσικο τροπο ενος μιντι καλωδιου απο την εξοδο του μιντι στιν εισοδο του σινθ. το σινθ διχνει οτι δεν λαμβανει σημα και εγω βεβαια δεν ακουω τιποτα.

 

ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δομικασε αυτο

τσεκαρε αν το midi keyboard στελνει στον υπολογιστη

δες αν τον συνθ παιζει απο τον υπολογιστη με το midi cable που εχεις

και απαντησε να βγαλουμε ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικό, τσέκαρε τα midi channels, transmit (axiom) και receive (synth). Δές απο το blofeld τι midi channel κάνει receive. Και αν το axiom στέλνει στον υπολογιστή midi σήμα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

το axiom pro το έχεις με τροφοδοσία η με usb ?, γιατί εμένα το oxygen 49 πρώτη φορά που το συνδεσα  με το access virus έπρεπε να το έχω με τροφοδοσία και όχι με το usb για να παίξει .

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τροφοδοσια το εχω. Δλδ αν δεν το συνδεσω στο  PC δεν υπαρχει τροπος να το λυσω το θεμα.Αληθεια χωρις pc δλδ δε θ λειτουργει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια χωρις pc δλδ δε θ λειτουργει?

φυσικά και λειτουργεί.

βαλε για αρχή το blofeld σε OMNI MODE να δείς εαν λαμβάνει midi σήμα γενικά.

Μετά απλά τσέκαρε τι midi channel στέλνει το Axiom και μετα βαλε το Blofeld να λαμβανει midi στο ιδιο channel με το axiom. Να θυμάσε Axiom midi out - Blofeld midi in και στο ιδιο midi channel...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το προβλημα λυθηκε. ηταν προεπιλεγμενη η θυρα usb ως εξοδος και οχι η midi και γιαυτο δεν εδινε καν σημα. σας ευχαριστω πολυ παντος για το ενδιαφερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου