Προς το περιεχόμενο

Ειδικός γιατρός για Τενοντίτιδα;


astraxan19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος γνωριζει καποιον αθλιατρο, ή ορθοπεδικο με εμπειρια-εξειδικευση σε παθησεις μουσικων (και εχει αποκομισει θετικες εμπειριες απο τους παραπνω), ας μου στειλει ενα π.μ

 

Ευχαριστω πολυ!

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν γνωρίζω ειδικό γιατρό για μουσικούς με τενοντίτιδα, όμως θα δοκίμαζα έναν ορθοπεδικό. Ξεκίνα με σοβαρή ξεκούραση, όπως κρέμασμα του χεριού με επίδεσμο.

... ας μου στειλει ενα π.μ

Οταν ζηταμε κατι στο φόρουμ γίνεται δημοσίως και γι αυτό και οι απαντήσεις δεν μπορούν να είναι σε πμ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχουν συστήσει συγκεκριμένα τον Λειβαδίτη Πάνο, έχω πάει και εγώ 2 φορές, και τον βρήκα άψογο σε όλα. 2106848861

 

Ελπίζω να μην έχεις κάποιο πολύ σοβαρό θέμα!

 

Οταν ζηταμε κατι στο φόρουμ γίνεται δημοσίως και γι αυτό και οι απαντήσεις δεν μπορούν να είναι σε πμ.

 

Μάλλον το ζήτησε για να μη φανεί σαν διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

Δεν γνωρίζω ειδικό γιατρό για μουσικούς με τενοντίτιδα, όμως θα δοκίμαζα έναν ορθοπεδικό. Ξεκίνα με σοβαρή ξεκούραση, όπως κρέμασμα του χεριού με επίδεσμο.

 

Το ξεκουραζω ηδη

Πηγα σε ορθοπεδικο και ακολουθω θεραπεια, αλλα θελω και μια δευτερη γνωμη.

 

Μου έχουν συστήσει συγκεκριμένα τον Λειβαδίτη Πάνο, έχω πάει και εγώ 2 φορές, και τον βρήκα άψογο σε όλα. 2106848861

 

Ελπίζω να μην έχεις κάποιο πολύ σοβαρό θέμα!

 

Eυχαριστω πολυ!  :)

 

Μάλλον το ζήτησε για να μη φανεί σαν διαφήμιση.

 

;)

 

Γιαυτο αρχικα δεν ανοιξα καινουργιο θρεντ, αλλα καλυτερα ετσι.

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για Αθήνα έτσι? Μακράν ο καλύτερος που έχω πάει είναι Μπουρλος, είναι χειρούγος ορθοπεδικός. Το ιατρείο του είναι στον Χολαργο.  Επειδή έκανα πολλά χρόνια μπαλέτο πάθαινα συνέχεια κακώσεις και πάντα ήμουν πολύ ευχαριστημένη.

Το τηλ του 210-6541.597

 

Καλή ανάρρωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φιλε,

Λοιπον, ειμαι μουσικος εδω και πολλα χρονια και ειχα αρκετα προβληματα με το χερι μου, ειναι λογικο οταν εισαι μουσικος. Ενα απο τα πολλα που εμαθα απο ειδικους γιατρους (αθλιατρους, φυσιοθεραπευτες, ορθοπεδικους) ειναι οτι πρωτα απο ολα εσυ εισαι αυτος που γνωριζει καλυτερα το προβλημα. Δευτερο: συνηθως οταν μας ποναει το χερι λεμε αμεσως τενοντιτιδα. Προσπαθησε να μην χρησιμοποιεις αυτον τον πολυ-"αγαπημενο" ορο διοτι δεν βοηθαει στην διαγνωση. 80% των περιπτωσεων δεν εχουν σχεση.

Το προβλημα ειναι αρκετα περιπλοκο και εχει να κανει με νευρα, μυς και τη σχεση τους στο σωμα μας. Πχ, ενα προβλημα που ειχα στον δεξι μου καρπο, τελικα προερχοταν απο την πλατη μου, οπου λογω καποιου μπλοκαρισματος δεν αιματωνοταν καλα το δεξι μου χερι. Anyway, ξεκουραση τωρα. Και συμβουλεψου καποιους ειδικους. Τελικως ομως εσυ εισαι αυτος που πρεπει να καταλαβει τι γινετε και να επιλεξει θεραπεια. Ειναι μεγαλο το ζητημα και θα επανελθω αν χρειαστει. Περαστικα!

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις! Νομιζω ειναι χρησιμες σε αρκετους παθοντες.

 

πρωτα απο ολα εσυ εισαι αυτος που γνωριζει καλυτερα το προβλημα.

 

Σιγουρα ξερω καλυτερα απο τον καθε γιατρο, που και ποτε ποναω αλλα επισης σιγουρα ΔΕΝ ξερω πως να το αντιμετωπισω (περαν τις ξεκουρασης).

 

 

Τελικως ομως εσυ εισαι αυτος που πρεπει να καταλαβει τι γινετε και να επιλεξει θεραπεια.

 

Καταλαβαινω περιπου τι θες να πεις.

Ομως πως μπορω να επιλεξω την καταλληλοτερη θεραπεια οταν το μονο που ξερω σχετικα με καρπους-τενοντες-νευρα-ιατρικη κλπ ειναι οτι απλα ποναω?  ::)

 

Η επιλογη θεραπειας ειναι καθαρα αρμοδιοτητα του γιατρου (εφοσον βεβαια κανει με ακριβεια την διαγνωση).

 

Σε ευχαριστω παντως που εκανες τον κοπο να απαντησεις  :)

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας καλα κουραγια φιλε στο ευχομαι ολοψυχα γιατι η τενοντιτιδα δυστυχως ειναι πολυ υπουλη....κατα δευτερον οπως ειπανε κ παραπανω...ξεκουρασε οσο πιο πολυ γινεται το χερι σου...μην το ζοριζεις σε καμια περιπτωση κ δοκιμασε πριν παιζεις ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ να κανεις ζεσταμα...για γιατρους δεν ξερω κατα ποσο μπορουν να σε βοηθησουν...εγω με ολα αυτα που εχω δει κ διαβασει με το που νοιωσω μικροενοχλησεις σε αριστερο ή σε δεξι χερι αφηνω την κιθαρα για το υπολοιπο της ημερας...και παλι καλα κουραγια σου ευχομαι να γινεις γρηγορα καλα

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα αλλα λογο δουλειας ολη μερα με κομπρεσερ κατσαβιδια καλεμια... γαμισετα... ξεκουραση θελει και φυσικοθεραπιες... αν μπορεις καντα... γιατι θα εχεις μεγαλο προβλημα αργοτερα.. δεν ξερω γιατρους ομως... οτι εχει το τεβε... υπομονη φιλος και περαστικα!!

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου