Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ανεβάσεις και φοτο; Τελικά που το κούρδισες; σαν λαουτο ή σαν ούτι;

Τι φωτογραφία να ανεβάσω? Έχει στην αρχή του post.

Δεν το κούρδισα πουθενά, είμαι ακόμα στο γραφείο...πρέπει να πάω σπίτι, να φάω, να διαβάσω λίγο εφημερίδα, να βάλω παντόφλες, να το κατεβάσω να το ξεσκονίσω...και εάν δεν είμαι πολύ κουρασμένος, λέω σαν αρχή να το κουρδίσω σαν λαούτο. Δοκιμές εγγραφής γίνονται το ΣΚ που έχω ησυχία...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι φωτογραφία να ανεβάσω? Έχει στην αρχή του post.

Δεν το κούρδισα πουθενά, είμαι ακόμα στο γραφείο...πρέπει να πάω σπίτι, να φάω, να διαβάσω λίγο εφημερίδα, να βάλω παντόφλες, να το κατεβάσω να το ξεσκονίσω...και εάν δεν είμαι πολύ κουρασμένος, λέω σαν αρχή να το κουρδίσω σαν λαούτο. Δοκιμές εγγραφής γίνονται το ΣΚ που έχω ησυχία...

εννοώ με το καπελάκι απο το μαροκο να ηχογραφεις με το ουτι/λαουτο! Και background ενα βουνο απο μαρσαλ καμπινες!  ;D

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ με το καπελάκι απο το μαροκο να ηχογραφεις με το ουτι/λαουτο!

:D :D :D ;D ;D ;D ;D ;D :) ;D ;D ;D

Kάνε υπομονή μέχρι τις Απόκριες!

 

Και background ενα βουνο απο μαρσαλ καμπινες!  ;D

Αυτό μάλλον δύσκολο, δεν έχω καμμία σχέση με πραγματικούς ενισχυτές

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ήπια...κατέβασα από τη βιτρίνα (μετά από 10-15 χρόνια) το όργανο για να το ξεσκονίσω-κουρδίσω και άρχισαν οι εκπλήξεις...

1) Το ούτι (ούτι είναι τελικά) έχει από τη μαμά του...9 χορδές!!!! Η τελευταία μπάσα είναι μονή

2) Τα κλειδιά που έχει είναι...12!!!! Με λίγα λόγια μπορώ να το κάνω 10χορδο και 12χορδο...

Επίσης, από τη πολυκαιρία κάποια κλειδιά δεν στρίβουν. Θέλει να βγάλω τις χορδές, να περάσω κιμωλία τα κλειδιά και μετά...που θα βρώ χορδές? και πόσες?

Μετά από αυτά βέβαια, δεν ασχολήθηκα με το κούρδισμα

Που είναι ο William να ρίξει καμμιά ιδέα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβα!

πως εχει απο την μανα του 9 χορδες?

 

εγω εχω ενα ουτι που ειχε φτασει στα χερια μου απο μια ακολουθια τρελων συμπτωσεων και αν θυμαμαι καλα ειχε δωδεκα χορφες και ολες πλαστικες!

μπορω να κοιταξω οταν παω σπιτι.~!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβα!

πως εχει απο την μανα του 9 χορδες?

Έτσι το είχε ο Αιγύφτιος...και ως άσχετος τότε δεν το αμφισβήτησα. Το γρατζούνισα καν 2μηνο και από τότε το έβαλα βιτρίνα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα~

φανταζομαι δηλαδη πως ειναι μεσα στις πιθανοτητες απλα να εχουν σπασει μερικες,ε?

και ειναι ολες πλαστικες?

μιας και σε βλεπω φαν, σου χαριζω και το δικο μου, το οποιο απο πισω ειναι ολο με φιλντισι, αλλα εχω σοβαρες αμφιβολιες για το αν ειναι/ηταν ποτε playable...

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα~

φανταζομαι δηλαδη πως ειναι μεσα στις πιθανοτητες απλα να εχουν σπασει μερικες,ε?

και ειναι ολες πλαστικες?

Όχι δνε έχουν σπάσει, έτσι το πήρα...όλες πλαστικές είναι

 

μιας και σε βλεπω φαν, σου χαριζω και το δικο μου, το οποιο απο πισω ειναι ολο με φιλντισι, αλλα εχω σοβαρες αμφιβολιες για το αν ειναι/ηταν ποτε playable...

Μπα, δεν είμαι φανατικός, άσε που έχω πια απίστευτα "oriental" samples για τη midi κιθάρα μου.

Aπλά έλεγα να δοκιμάσω τη κάψα του Σκάντζου σε όργανα που δεν χωράει ο Blend

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ το δεχομαι!

απλα το δικο μου ουτι θα ταιριαζει τελεια με τον μαυρο δερματινο καναπε που εχεις!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ το δεχομαι!

απλα το δικο μου ουτι θα ταιριαζει τελεια με τον μαυρο δερματινο καναπε που εχεις!

Υφασμάτινο, και ναι κάποια στιγμή, εάν βρούμε πως κουρδίζονται αυτά τα εργαλεία του διαβόλου, θα με ενδιέφερε να δοκιμάσω το ούτι σου σε εγγραφές

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου