Προς το περιεχόμενο

Γράψε ελληνικά...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως και στα γκρίκλις μπορούν να ισχύουν οι κανόνες ορθογραφίας όταν κάποιος μην έχοντας διαθέσιμα ελληνικά στοιχεία στον υπολογιστή του θέλει να γράψει ελληνικά. Παραθέτω το αλφάβητο εκγκρικλισμένο:

 

A B G D E Z Hn 8 I K L M Nv 3 O 7 P Sc T U F X Y Qw

 

Oxi oti eivai a7odekto, alla a7o to 7ws gpafovtai cuvn8ws (kai me oles autes tis cuvtomeuceis kai ta akpwvumia) to 8ewpw 7potimotepo. Icws e7eidn etsi eivai 7ali h ellnvikn gpafn, a7lws metamfiecmevn...  ;)

 

Πάντως θέλει κάποια εξάσκηση γιά να γράψεις και να διαβάσεις έτσι!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxi oti eivai a7odekto, alla a7o to 7ws gpafovtai cuvn8ws (kai me oles autes tis cuvtomeuceis kai ta akpwvumia) to 8ewpw 7potimotepo. Icws e7eidn etsi eivai 7ali h ellnvikn gpafn, a7lws metamfiecmevn...  ;)

 

Δωστε μου καρμα, καταλαβα τι ειπε..

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα εγώ πάντως έχω internet από τα 14. Γράφω greekglish όλα αυτά τα χρόνια. Γενικά ποτέ πρόβλημα ιδιαίτερο δεν είχα. Η μόνη περίοδος που κάηκα και άρχισα να μπερδεύομαι με μερικά ορθογραφικά ήταν όταν άρχισα το World of Warcraft. Μιλούσα και με παιδάκια που γράφαν "ne na su po, omg k 3 lol, o rly, ya rly, wtf, ffs, qq more..." το πιάνετε το σύνθημα και με έπιασα να ενσωματώνω συντομεύσεις στα γραπτά μου, του στυλ τπτ, δηλ, το "και" το γράφω αποκλειστικά "κ" πλέον ;D

Απ' την άλλη προσαρμόζομαι γρήγορα και την έχω καταβρεί που στα 2-3 φόρα που γράφω πλέον, θα γράφω είτε Ελληνικά, είτε Αγγλικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κληρονόμε το αλφάβητό σου είναι ΣΟΥ, είναι δικό σου, δεν το έχω δει να εφαρμόζεται ποτέ και πουθενά

 

το c και το 7 ειδικά, ως σ και π, είναι εντελώς κουφά

 

τα greeklish πρέπει να εκλείψουν καθολικά, να εξαφανιστούν, δεν έχουν πλέον κανέναν λόγο ύπαρξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορ φακς σεηκ τίποτα δε ξέρεις πια;

To qqmore λοιπόν είτε σημαίνει quit complaining, είτε cry more ανάλογα. Πιάνεις το νόημα.

 

pwned noob χαχαχαχαχχααχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φχαριστω...

μαθαμε κατι και σημερα!

αλλα εχω και αλλες αγνωστες λεξεις....!!!

 

 

pwned noob χαχαχαχαχχααχ

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου