Προς το περιεχόμενο

Axe Fx tube amp modeling - ενα μικρο review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν λές καλά πάλι που σε άφησε να γράψεις και αυτό.Εσένα απλά σου την έπεσε δίπλα και σου κούναγε το πόδι......η δικιά μου την πέφτει κατευθείαν στην κιθάρα και στις χορδές και όποιον πάρει ο Χαρος.

Πάντος το εργαλείο σκοτώνει.....και μάλλον θα κάνει θαύματα.

 

Φιλε lsega πεντε φορες ξεκιναγα να το γραψω κ δεν με αφηνε!!! Ειναι η εκτη φορα αυτη κ αγανακτησα κ λεω ασ το ανεβασω εστω κι ετσι!!! :) Οσο για την συνηθεια με τις χορδες σε παραπεμπω σε ενα θεματακι που ειχα ανοιξει πριν κανα μηνα περιπου!

http://www.noiz.gr/index.php?topic=174087.0

 

A ναι...για το μηχανημα τωρα!!! :) :)

Ειναι τοσο καλο οσο χρονο θα του αφιερωσεις!! Ελβετικος σουγιας!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Φίλε Γιώργο, ευχαριστούμε για μια ακόμα φορά για την ενημέρωση περί του Axe!  ;)

 

Για το κλιπάκι, δυο λόγια:

 

1) Η κορούλα σου είναι κούκλα (να σου ζήσει, again!) και θα γίνει πολύ απαιτητικό θηλυκό!  ;D

 

2) Τον ήχο δυστυχώς τον άκουγα mono και περισσότερο μάντευα (επειδή είχα φρέσκες τις εντυπώσεις από το Axe) για το πόσο super θα ακούγονται τα νέα καλούδια. Πρέπει να συντονιστούμε για να κάνουμε μια υψηλής ηχητικής ποιότητας ηχογράφηση, ώστε να καταλάβουν όσοι δεν το έχουν ακούσει από κοντά για τι πράγμα μιλάμε.  ;)

 

Μόνο χρόνο να βρούμε...  :-\

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε lsega πεντε φορες ξεκιναγα να το γραψω κ δεν με αφηνε!!! Ειναι η εκτη φορα αυτη κ αγανακτησα κ λεω ασ το ανεβασω εστω κι ετσι!!! :)

 

Πολύ καλά έκανες και είναι πολύ όμορφο τέλος!! Ηχητικά ακούγεται και πάλι ιδιαίτερα ενδιαφέρον - αν κατάλαβα καλά πρόσθεσαν την προσομοίωση ενός Xotic BB preamp? Έξυπνη κίνηση. Υπάρχει κάποια λίστα στο νετ για να δούμε όλα τα πετάλια που προσομοιώνει?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φιλε ΓΙΩΡΓΟ καταλαβα απο το βιντεο οτι η κορη σου δεν σε αποδεχεται σαν κιθαριστα....λυπαμαι που το λεω αλλα το κλαμα αυτο εδειξε.....το παιδι κανει την επανασταση του και σε αμφισβητει απο τωρα......παει το'χασες το παιχνιδι απο τα αποδυτηρια...... ;D

 

 

 

εμενα μου ακουγεται παρα πολυ καλα.......οπως ακριβως εκεινη την μερα που ειχα ερθει και το ακουσα απο κοντα :P.......ρε ΓΙΩΡΓΟ ανεβασε ομως και κατι με mesa boogie κλπ κατι πιο βαρυ για εμας τα μεταλλικα αγορια......να γουσταρουμε ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά έκανες και είναι πολύ όμορφο τέλος!! Ηχητικά ακούγεται και πάλι ιδιαίτερα ενδιαφέρον - αν κατάλαβα καλά πρόσθεσαν την προσομοίωση ενός Xotic BB preamp? Έξυπνη κίνηση. Υπάρχει κάποια λίστα στο νετ για να δούμε όλα τα πετάλια που προσομοιώνει?

 

Φιλε Σπυρο υπαρχει η λιστα με τα πεταλια κ τους ενισχυτες που προσωμειωνει στο axe fx wiki

 

http://axefxwiki.guitarlogic.org/index.php?title=Main_Page

 

εχει κ πολλα ενδιαφεροντα tips!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φιλε ΓΙΩΡΓΟ καταλαβα απο το βιντεο οτι η κορη σου δεν σε αποδεχεται σαν κιθαριστα....λυπαμαι που το λεω αλλα το κλαμα αυτο εδειξε.....το παιδι κανει την επανασταση του και σε αμφισβητει απο τωρα......παει το'χασες το παιχνιδι απο τα αποδυτηρια...... ;D

 

 

 

εμενα μου ακουγεται παρα πολυ καλα.......οπως ακριβως εκεινη την μερα που ειχα ερθει και το ακουσα απο κοντα :P.......ρε ΓΙΩΡΓΟ ανεβασε ομως και κατι με mesa boogie κλπ κατι πιο βαρυ για εμας τα μεταλλικα αγορια......να γουσταρουμε ;)

Xε χε!!! Μαλλον ετσι ειναι!!!

Ακομα περιμενω τηλ ρε αρχηγε μου για metal demo!!!! Εχει πολυ πραααααααμα σου λεω!!!!Θα φερεις κ το νεο σου αποκτημα ( που αποτι ακουσα ειναι πολυ καλο!) Μου την λες ασχημα κ θα σε αποζημιωσω καταλληλως!!!!! :)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Γιώργο καλησπέρα,

 

τελικά το AXE Fx αντικατέστησε τα λαμπάτα σου μηχανήματα? Δεν εχουν πλεον καμμια χρηση και σημεια που να υπερτερουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου