Προς το περιεχόμενο

Axe Fx tube amp modeling - ενα μικρο review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ έχει αρκετά βιντεάκια με  το  Axe Fx

Για High gain καταστάσεις  είναι Super.

 

http://www.youtube.com/my_subscriptions?pi=0&ps=20&sf=added&sa=0&sq=&dm=2&s=IqFjN2ct_SA&masthead=1&as=1

 

Καλόπαιχτο Γιώργο,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εδώ έχει αρκετά βιντεάκια με  το  Axe Fx

Για High gain καταστάσεις  είναι Super.

 

http://www.youtube.com/my_subscriptions?pi=0&ps=20&sf=added&sa=0&sq=&dm=2&s=IqFjN2ct_SA&masthead=1&as=1

 

Καλόπαιχτο Γιώργο,

 

 

Ευχαριστω φιλε Μακη!!! Για σενα βεβαια ειναι γνωστο το μηχανημα μιας κ το εχεις δοκιμασει αποτι θυμαμαι πολυ καιρο πριν!!!! ( ως συνηθως!!! :) :) )

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε Μακη!!! Για σενα βεβαια ειναι γνωστο το μηχανημα μιας κ το εχεις δοκιμασει αποτι θυμαμαι πολυ καιρο πριν!!!! ( ως συνηθως!!! :) :) )

 

Ναι το είχα δοκιμάσει με προενισχυτή κιθάρας Soldano,έβγαζε υπέροχο ήχο.

Η αλήθεια είναι ότι η τιμή του είναι αρκετά τσιμπημένη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είσαι πειραγμένος στο έχω πει.

Το ότι είσαι πορωμένος το ξέρεις.

Το ότι είσαι και ψαγμένος (με γνώση) είναι ιδανικός συνδυασμός.

 

Θα το δούμε και στο live από ότι κατάλαβα. Για αυτό να ξεκαθαρίσεις από νωρίς σε όλους μας ότι "you can look but you better not touch" που λέει και ο Boss.

 

Ωραίο review.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργη (Marillion), εχω διαβάσει πολλα reviews ιδιωτών και μή για το AxeFx αλλά το δικό σου το θεωρώ απο τα πλέον "έγκυρα"...ενα μεγάλο μπραβο και τον σεβασμό μου (τον οποιο τον ειχες πολύ καιρο πριν ουτως ή αλλως) απο μενα... ;)

 

Δυστυχώς το συγκεκριμένο μηχανημα εχει ξεφυγει τόσο πολύ (οταν το ειχα πρωτο παιξει ειχα πει χαρακτηριστικά οτι "το μέλλον ηρθε μια 10ετία νωρίτερα") που για τον μέσο "λαμπάκια" κιθαρίστα ειναι δυσκολο να πιστεψει αυτά τα reviews (δεν βγαζω την ουρά μου εξω και εγω ειχα τις αμφιβολιες μου πριν ερθω σε επαφη με το Axe) αν δεν εχει άμεση επαφή μαζί του...

 

Και καλα για τον ηχο, με 4000 ρυθμισεις τον φτιαχνεις, αλλα αντε τωρα να πιστεψεις οτι αυτο το μαραφετι εχει τις δυναμικές λαμπάτου, καθαρίζει κανονικοτατα με το volume και συνεχίζει να εχει τις δυναμικες που θα ειχε και ενας λαμπάτος, "στην πένα" συμπεριφέρονται το ιδιο ή οτι π.χ. ακόμα και τα φαζ του συμπεριφερονται οπως πρεπει (και παλι με κλεισιμο του volume) κοκ αν δεν το εχεις παιξει...μακαρι να υπήρχε μια αντιπροσωπία να μπορουσε ο οποιοσδήποτε να περασει να παιξει και να κρίνει μόνος του...

 

Τελειώνοντας και πάντα κατα την ταπεινή μου γνωμη, για καποιον που ειναι διατεθιμένος να ασχοληθει με ρυθμισεις και δεν ειναι δεινοσαυρος του στυλ "on-περιμενω λιγο-standby-παιζω" (σαν του λόγου μου), που τον ενδιαφερουν πολλοι ενισχυτές και δεν ειναι κολλημενος σε μια κατηγορια (σαν του λόγου μου) και που θέλει ενα σημαντικότατο ποσοστό του gear του συμπυκνωμένο σε ενα μικρό κουτάκι τα χρήματα είτε του standard είτε του ultra δεν ειναι πολλα δεδομένου οτι μεγαλο ποσοστό του gear μπορει να αντικατασταθει χωρίς συμβιβασμούς τις περισσοτερες περιπτωσεις απο αυτό...

 

ΥΓ: καποια στιγμή ειχα ετοιμάσει κλιπακια με AxeFx (σεταρισμένο να ακουγεται οπως ο συγκεκριμένος πλεξι μου) καρφί στην καρτα ηχου και plexi+motherload elemental (cab sim) και καρτα ηχου και τα ειχα μοιρασει σε φιλους...ολα τα κλιπς ειχαν κυρίως παιχνίδια δυναμικές/"πένα", καθαρισμα με volume κλπ κλπ...για καποιον περιεργο λογο ποτε κανεις δεν κατάλαβε ποιό ηταν ποίο απο την συμπεριφορά του, οπως δεν καταλαβα και εγω την πρωτη φορα που επαιξα μαζι του αν παιζω με λαμπάτο ή κατι ψηφιακό...η δε πλακα ήταν οτι το 99% των ακροατών προτιμούσαν τα κλιπς του AxeFx...go figure...(παλιοασχετοι!!! φτου σας ρε!!!  ;D ;D ;D  :-[ :-[ :-[    )

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργη (Marillion), μετά από όλα αυτά που έγραψες (και μας έφτιαξες), οι απαιτήσεις μας είναι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ για την επόμενη Παρασκευή...ας πρόσεχες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είσαι πειραγμένος στο έχω πει.

Το ότι είσαι πορωμένος το ξέρεις.

Το ότι είσαι και ψαγμένος (με γνώση) είναι ιδανικός συνδυασμός.

 

Θα το δούμε και στο live από ότι κατάλαβα. Για αυτό να ξεκαθαρίσεις από νωρίς σε όλους μας ότι "you can look but you better not touch" που λέει και ο Boss.

 

Ωραίο review.

 

Χε χε , δωσε axe fx στον λαο!!! Οποιος θελει ας το πειραξει , μαζι μας θα το παρουμε?? :D :D

 

Νικολα Freedom εσυ φταις για ολα!!!! Εβαλες φυτιλιες στον οικογενειακο μου προυπολογισμο!!! Σε περιμενω για plexi κατασταση αλλα παιζεις πολυ δυνατα ρε παιδι μου!!!!! :D :D

 

 

 

Γιώργη (Marillion), μετά από όλα αυτά που έγραψες (και μας έφτιαξες), οι απαιτήσεις μας είναι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ για την επόμενη Παρασκευή...ας πρόσεχες...

Φιλε marathon το μηχανημα ειναι τεραστιο αλλα οχι εγω!!! Εχω προγραμματισει μερικους ηχους για το live κ αυτο ειναι ολο!! Μην με αγχωνεις!!!! :D :D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικολα Freedom εσυ φταις για ολα!!!! Εβαλες φυτιλιες στον οικογενειακο μου προυπολογισμο!!!

 

Oooooooooooooooooχιιιιιιιιιιιιιιιιι filos...εεεεεεεεεεεεεσυυυυυυ φταις που "ακούς" με τα αυτία σου και οχι με τα μάτια, σπεκς κοκ...  ;D

 

Σε περιμενω για plexi κατασταση αλλα παιζεις πολυ δυνατα ρε παιδι μου!!!!! :D :D

 

Περιμενω προσκληση...πες εσυ το ναι και 2 λεπτα μετα θα ειμαι απέξω...δυνατα? Τι δυνατα? Εντασεις δωματίου ειναι αυτες...ΔΩΣΤΕ ΦΟΥΛ ΣΤΑΚΣ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! (είπε ο κουφός δεινοσαυρος και ρευτηκε)...  ;D

 

ΥΓ: ξεχασα να σου πω...ΜΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!  ;D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου