Προς το περιεχόμενο

Ο Έλληνας και το τσιγάρο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ναι!

 

Γκρίνια, γκρίνια, γκρινια.

 

Μια ερώτηση: Έψαξα το google και ΔΕΝ έβγαλα αποτέλεσμα: ΠΟΙΟ είναι το τηλ που παίρνει κανείς για να καταδώσει (<-καλό εεε;) μαγαζία που δεν ακοουθούν τον νόμο, παρακαλώ;

 

Γιατί ο Έλληνας είναι πολυ καθίκι ώρες ώρες! Και ρωτάς το γκαρσόνι, ενώ είσαι με τα παιδιά σου "γιατί καπνίζουν εδώ μέσα; Δεν υπάρχει νόμος;" Και σου απαντάει "Εγώ απλά δουλεύω εδώ".

 

Βαρέθηκα, και δε με νοιάζει διόλου αν θα κλείσει το μαγαζί.

 

(Ασε που είναι ένα θέμα για συζήτηση, κι ας ακούγομαι κάθετος. Γενικά δεν έχω πρόβλημα με το τσιγάρο, και στο σπίτι μου, σπίτι άκαπνων με παιδιά, αφήνω να καπνίσουν, αφού μου δείχνουν το σεβασμό τους, με το να με ρωτήσουν πρώτα! Στο κάτω κάτω μία φορα στους 6 μήνες γίνεται αυτή η δουλειά.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αχ ρε ΝΙΚΟΛΑ.....................αχ..............ωρες ωρες με απογοητευεις....γιατι εισαι ρομαντικος.................να ητανε αυτο το μοναδικο κακο σε αυτη τη χωρα..............εχουν αλλα προτεραιοτητα και ομως τιποτις δεν γινεται............... :-[

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρομαντικός ναι. Αλλά ψάχνω λύση και πράττω!

 

Το τηλέφωνο κανείς; Γιατί αν δεν κάνουμε ΕΜΕΙΣ κάτι, ποιός θα κάνει; Αν δεν απαιτήσουμε ΕΜΕΙΣ τη λύση και το δίκιο μας, ποιός θα το κάνει;

 

Ααααα... ΔΕΝ είναι για το μαγαζί εχτές. Liveαδικο ήταν, όχι family oriented μαγαζί! Μην μου ανησυχείτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πετυχές μαγαζί αποκλειστικά καπνιζόντων? Γιατί έχουν βγεί ανάλογα σήματα για μαγαζιά καπνιζόντων και... άκαπνων!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1142

 

ΣΚΙΣΤΟΥΣ. Και αν δεν το κόψουν ΞΑΝΑΣΚΙΣΤΟΥΣ. Κάποτε, πρέπει να μάθουμε να τηρούμε τους νόμους έστω και αν μας αναγκάσουν. Τα συγχαρητήριά μου για την προσπάθειά σου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

minor: ΟΧΙ! Ήταν demi, ΜΕΓΑΛΟ (πάνω απο 100 τμ) με αυθαίρετο απ'έξω. Πολύ ωραίο φαϊ ομολογώ, καθώς και πολύ καλό εξαερισμό! Αλλά να σου πω απλά έχω ΒΑΡΕΘΕΙ ολους που κάνουν ότι νομίζουν!

 

Θενξ mscmkr! ;) Θα το φροντίσω! Αν έχω άδικο, στο κάτω κάτω, θα ελέγξουν και... δε θα κόψουν ticket!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ωραία...

 

Πήρα τηλέφωνο στο 1142 (μου απάντησε ο τύπος "1135"... και τον ρώτησα και μου λεέι... "ΑΑΑΑΑ ΝΑΙ")

 

Νικολας: Θέλω να κάνω μια καταγγελεία.

Υπάλληλος: Θα μου δώσετε το όνομά σας

Ν: Μπαρδόν; Γιατι;

Υ: Γιατί μπορεί να θέλει να κινηθεί νομικά ο καταστηματάρχης

Ν: Μετά τι γίνεται; Πώς είναι η διαδικασία;

Υ: Τα στοιχεία πάνε στις ομάδες ελέγχου, κλπ.

Ν: Δηλ, τα στοιχεία μου τα έχει η ομάδα;

Υ: εεεε... ναι...

Ν: Οκ... (μετά απο σκέψη). Δημήτρης Χατζιπαπάρας, τηλ 6999123456

Υ: Αληθινό είναι;

Ν: Με δουλεύεις;

Υ: Οκ. Καλά... Στοιχεία του μαγαζίου;

Ν: Μπλα, μπλα.

Ν: Νομός: Αττικής

Υ: Ευχαριστώ.

Ν: Διεύθυνση δε θέλετε;

Υ: Αν την έχετε

Ν: Μα φυσικά, διεύθνυση, όνομα υπέυθυνου, τηλ...

 

...

 

Είμαι τελικά πολύ ρομαντικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ν: Οκ... (μετά απο σκέψη). Δημήτρης Χατζιπαπάρας, τηλ 6999123456

Υ: Αληθινό είναι;

Ν: Με δουλεύεις;

Τα σπασες πάντως, έλιωσα στα γέλια εδώ.

 

Είμαι τελικά πολύ ρομαντικός

Δυστυχώς ναι, εδώ είναι ντροπή να ζητάς τα δικαιώματά σου, και ένα καταχρηστικό δικαίωμα του άλλου να καπνίζει όπου να ναι δημιουργώντας μια κακή ατμόσφαιρα για όλους επιβάλλεται σε όλους. :(

 

Αχ ρε ΝΙΚΟΛΑ.....................αχ..............ωρες ωρες με απογοητευεις....γιατι εισαι ρομαντικος.................να ητανε αυτο το μοναδικο κακο σε αυτη τη χωρα..............εχουν αλλα προτεραιοτητα και ομως τιποτις δεν γινεται............... :-[

Πάντα αυτό το έχουν άλλα προτεραιότητα μου την έδινε. Είμαι της άποψης πως από τα μικρά βήματα καταφέρνεις τα μεγάλα :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι τελικά πολύ ρομαντικός

 

αμ δεν σου αρεσε το Λονδινο και μου ηθελες ....Γερακα.....παρτα τωρα που εφυγες απο τον πολιτισμο και ηρθες στους Ζουλου..... ;D (μα καλα ρε παιδι μου εμεις κοιταμε πως να φυγουμε απο το μπορντελο να σωθουμε και εσυ ξεφυγες & ξαναγυρισες?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου