Προς το περιεχόμενο

Ο Έλληνας και το τσιγάρο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρίνοντας από το απόσπασμα και μόνο, ο συντάκτης του άρθρου μάλλον δεν έχει πάρει είδηση την εκτίναξη των λαθραίων τσιγάρων που φυσικά δεν καταγράφονται σε επίσημα στατιστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επαναφέρω το θέμα αφού προέκυψε αυτό

http://www.kathimerini.gr/795863/article/epikairothta/politikh/meiwsh-twn-kapnistwn-kata-30-se-pente-xronia

 

Επιτέλους κι ένα ευχαριστο νέο και νομίζω μια απάντηση σ' αυτό το thread.

 

Δεν ενδιαφέρομαι να επαναφέρω το θέμα, ούτε να κοντραριστώ με κανέναν για το θέμα του τσιγάρου, όμως η πηγή σου και το συμπέρασμα που βγάζει, είναι μακριά νυχτωμένη.

Το τι λαθραίο τσιγάρο παίζει στην αγορά και αντίστοιχα χύμα καπνός από Ελλάδα και Αλβανία, δεν περιγράφεται.

    Επίσης θα ήθελα να σου αναφέρω γιατί ίσως δεν το γνωρίζεις, πως στη περιοχή που πλέον ζω και κινούμε λόγω δουλειάς,αρκετοί επανέρχονται στη καλλιέργεια καπνού....................αλλά αν το συνεχίσω λίγο ακόμα θα πάει η κουβέντα στο πολιτικό και ειλικρινά για μια κακή συνήθεια -την οποία έχω κι εγώ-δεν θέλω να χαλαλίσω φαιά ουσία.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό με τα λαθραία είναι σωστή παρατήρηση αλλά και η δική μου αίσθησή (από την αλληλεπίδραση με τη νέα γενιά  ;D ) ότι πλέον καπνίζουν λιγότεροι.

Το έχω ξαναπεί ότι εδώ και 15 χρόνια είμαι σε μάχη με το τσιγάρο.

Αυτή τη στιγμή έχω να καπνίσω 4 μήνες και έχω βρει τεράστια βοήθεια σε ηλεκτρονικό κατασκεύασμα. Βασικά τώρα το πρόβλημά μου είναι πως θα κόψω αυτό, για κανονικό τσιγάρο δεν έχω καμία επιθυμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι λαθραίο τσιγάρο παίζει στην αγορά και αντίστοιχα χύμα καπνός από Αλβανία, δεν περιγράφεται.

Από τότε που τους πήραν τις άδειες Σάμυ.... μόνο από Αλβανία, αλλά τι να λέει.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που τους πήραν τις άδειες Σάμυ.... μόνο από Αλβανία, αλλά τι να λέει.

 

Όσοι επιδοτήθηκαν για να τα ξηλώσουν..................οι υπόλοιποι?  Μιλάω γι αυτά που βλέπω στη περιοχή και αγοράζω μόνο απ το χωράφι, αλλά εσείς οι χαμουτζίδες, χαμουτζίδες είστε  ;D ;D ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου