Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας πω κι εγώ:

Παίζω κιθάρα γύρω στα 11 χρόνια και είμαι 25 χρονών.Δεν έχω δουλέψει κανονικά ακόμα σε σχέση με την σχολή την οποία τελείωσα αλλά ευελπιστώ να βγάλω λεφτά από το κύριο επάγγελμα μου ώστε να μπορέσω να ικανοποιήσω και το κομμάτι που λέγεται μουσική.Από την μουσική έχω βγάλει λεφτά μόνο στην πρώτη συναυλία που έπεξα στη ζωή μου το 1994! και το ποσό;10 χιλιάρικα 8O

Απο τότε έχω παίξει αρκετές φορές σε συναυλίες και φεστιβάλ αλλά ποτέ δεν πήρα φράκγο.Οπότε για μένα η μουσική είναι καθαρά ένα χόμπυ και ποτέ δεν θα την έβλεπα ως επάγγελμα αν και θα ήθελα αν ήταν διαφορετικές οι συνθήκες στην Ελλάδα.Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι βιρσοδέψης αλλα το όνειρό μου είναι να γίνω τερματοφύλακας....... :roll:

 

....βασικά γραφίστας είμαι και θέλω να εκφράσω την απογοήτευσή μου για τα χάλια που βλέπω στις αφίσες και στα εξώφυλλα (των cds) των καλλιτεχνών. Πραγματικά μπορούν να γίνουν υπέροχα πράγματα αν οι καλλιτέχνες και οι εταιρίες δεν ήταν τόσο......."απαίδευτοι". Αντί να δοκιμάσουν νέες ιδέες με περίεργα κοπτικά, "δυνατό" εικαστικό και εκτυπώσεις σε διαφορετικά χαρτιά (έχω σιχαθεί αυτό το illustrasion), προτιμούν να βάζουν τη χαζόφατσά τους στα κακάσχημα εξώφυλλα των σιχαμερών πλαστικών cds... ή να αντιγράφουν τους άγγλους. Φυσικά υπάρχουν πολλές "δυνατές" εξαιρέσεις, όπως πάντα.

 

Επίσης γράφω μουσική για sites και καμιά φορά και για κανα διαφημιστικό στην tv, πράγμα που κάνω με μισή καρδιά γιατί το θεωρώ ξεπούλημα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου.... Η σχολή όπου σπουδάζω λέγετε Εφαρμοσμένης Πληροφορικής & Πολυμέσων δηλαδή ΕΠΠ αλλά εμείς το έχουμε αλλάξει σε Εκμετάλλευση Πατρικής Περιουσίας. Όπως καταλάβατε είμαι ακόμα φοιτητής και με ταΐζουν . Βέβαια δουλεύω σε ένα εργαστήριο στο τμήμα μου αλλά δεν μας πληρώνουν... Η σχέση μου με την μουσική ως κιθαρίστας δεν είναι κάτι το τραγικό, απλά πράγματα “ερασιτεχνικά”, είμαι σε μια μπάντα και το μόνο που θέλουμε είναι να περνάμε καλά.. :D

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Kαλως σας βρισκω ολους παιδια πλεον σαν μελος και οχι ποια σαν επισκεπτης.Αφορμη που γραφω σε αυτο το topic ειναι για την "γνωριμια".Ειμαι 24 και εχω τελειωσει το τμημα ηχοληψιας του αντ1 και απο τοτε δουλευω στο σχετικοτατο επαγγελμα του πατερα μου(ευτυχως που υπαρχει και αυτος) σαν οικοδομος-πλακας!Να πω την αληθεια δεν ειχα πεσει και με τα μουτρα στην ευρεση εργασιας,αλλα τωρα αρχιζει και χτυπαει ο κωδων επαγγελματικης αποκαταστασης.Τωρα που ανοιγει ο καιρος και αρχιζουν περιοδειες-festival ψαχνω σε αυτον τον χωρο.Πραγματικα πιστευω πως αν ειναι να παω ηχοληπτης σε ραδιο ή τηλεοραση,καλυτερα να κατσω εδω που ειμαι.Ονειρο μου,ελπιζω οχι ανεκπληρωτο,ειναι να ξεκινησω απο συναυλιες-εκδηλωσεις και με τον καιρο να μπορεσω να ανοιξω το δικο μου στουντιο.Αυτα τα ολιγα!Κανεις που να θελει βοηθο ??? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Εγώ είμαι ο βαρύτερος άσημος κιθαρίστας που εμφανίστηκε από τότε που σταμάτησε η χρήση εντοσθιων για χορδές...

 

Ταλαίπωρος φοιτητής της Παντείου,σε μια σχολή που μου τρώει χρόνια και μου δίνει χρόνιες ασθένειες,σερβιτόρος απ'τη μέρα που τέλειωσα το σχολείο,έκτακτος υπάλληλος σε δημόσιο οργανισμό τον τελευταίο ενάμιση χρόνο.Και ενδιάμεσα,κιθάρα.Όχι πολλή μελέτη,ούτε κλασσικές σπουδές κλπ.Εγώ και η γεροντομπασμένη SG μου.Αφιερώνω τα χρόνια που περνούν στην αναζήτηση του απόλυτου distortion που θα βγάλει ήχο στα κιλά μου... :wink:

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:arrow: Earendil! May your light be with us! Οι δυο μεγαλύτερες μου αγάπες είναι η μουσική και ο Tolkien φίλε μου!!!

:P Λοιπόν ας συστηθώ κι εγώ καλύτερα τότε!

Είμαι 17 χρονών παίζω 12 χρόνια αρμόνιο εκ των οποίων τα 8 τελευταία μόνος μου (εννοώ όχι ωδείο κλπ). Είναι θα λέγαμε το πάθος μου :D ! Ωστόσο τα τελευταία 2-3 χρόνια παίζω κιθάρα κι από πέρσι το καλοκαίρι και μπουζούκι το οποίο υπερλατρεύω σαν όργανο! Όσο για το τι «επαγγέλομαι», από τη χρονιά που θα μπει θα είμαι μαθητής Γ' λύκείου οπότε σκούρα τα πράγματα. (Για να μην πω μαύρα :lol: !)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Tolkien είναι κορυφή... έχω διαβάσει το silmarilion δεκάδες φορές :P

Εγώ είμαι 22 χρονών, έχω τελειώσει ΙΕΚ ηχοληψίας και δούλεψα ελάχιστα ως ηχολήπτης.

Τελικά κατέληξα να ασχολούμαι με τον ήχο ερασιτεχνικά (το προτιμώ) και να δουλεύω τελικά ως προγραμματιστής και web developer.

Επίσης παίζω ηλεκτρική κιθάρα (ή τουλάχιστον έτσι πιστεύω :P)

www.pramnos.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ο βαρύτερος άσημος κιθαρίστας που εμφανίστηκε από τότε που σταμάτησε η χρήση εντοσθιων για χορδές...

 

Αφιερώνω τα χρόνια που περνούν στην αναζήτηση του απόλυτου distortion που θα βγάλει ήχο στα κιλά μου... :wink:

 

Δεν είσαι μόνος σου και άλλος ψάχνει και δε βρίσκει. :( Ελπίζω να βρώ αυτό που θέλω σε έναν Combo Peavey XXX :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου