Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να ασχοληθείς επαγγελματικά με τη μουσική είναι αρκετά δύσκολο.Εγώ βρήκα ως λύση την παράδοση ιδιαίτερων μαθημάτων :)

http://encoremusiceducation.blogspot.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι απόφοιτος Πληροφορικής με μάστερ στην Μουσική Τεχνολογία (τρομάρα μου) κ σε λίγες μέρες πετάω για την νέα μου δουλειά ως βοηθός έρευνας στo Academia Sinica της Taiwan (Spoken language group).  :P Στην Ελλάδα ήθελε πολλά κονέ για να χωθείς δυστυχώς κ δεν την πάλεψα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

οδηγω Tram τωρα, παρατησα την πληροφορικη μετα απο 6 χρονια stressing pressing και τα συναφη σε ιδιωτικη εταιρεια,τωρα απλα βολταρω πανω σε ραγες :P

Συγνώμη αλλά είσαι Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ! Πας σε συγκεκριμένες περιοχές, ή κινήσε σε όλη την έκταση των ραγών του ΤΡΑΜ? Επίσης, αν σε πετύχω πουθενά (ή το κανονίσουμε), θα με αφήσεις να βάλω τα παιδιά μου να σε δουν να οδηγάς; (σοβαρά το λέω... αλήθεια)...

 

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι απόφοιτος Πληροφορικής με μάστερ στην Μουσική Τεχνολογία (τρομάρα μου) κ σε λίγες μέρες πετάω για την νέα μου δουλειά ως βοηθός έρευνας στo Academia Sinica της Taiwan (Spoken language group).  :P Στην Ελλάδα ήθελε πολλά κονέ για να χωθείς δυστυχώς κ δεν την πάλεψα...

 

εσυ και αν εισαι ο καλυτερος!

 

ευγε! (σοβαρα μιλαω & θα περασεις φανταστικα στο εγγυωμαι ,ασε που η Ασια ειναι απλα το μελλον φιλε μου )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα ηλεκτρονικά, πήγα 7 χρόνια πιάνο στο Ωδείο του Βόλου, πέρασα στην επετηρίδα για διορισμό σε δημόσιο σχολείο και καταργήθηκε η επετηρίδα..... Μετά δούλεψα σαν λαϊκός τραγουδιστής 3 χρόνια μέχρι που βαρέθηκα και κουράστηκα (καθε βράδυ), αργότερα σαν ηχολήπτης-μουσικός παραγωγός για άλλα 4 χρόνια μέχρι που ξαναβαρέθηκα (δεν έπαιρνα και καλά λεφτά ενώ είχα συνηθήσει αλλιώς από το σκυλάδικο, -με αρκετά φράγκα) και έδωσα εξετάσεις στην τότε Τράπεζα Εργασίας και για 17 συναπτά έτη είμαι στην Τράπεζα (τώρα Eurobank), όμως κάτι μου λέει ότι κάτι διαφορετικό θα κάνω πάλι (βαρέθηκα.... και είναι και τα λεφτά λίγα).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ και αν εισαι ο καλυτερος!

 

ευγε! (σοβαρα μιλαω & θα περασεις φανταστικα στο εγγυωμαι ,ασε που η Ασια ειναι απλα το μελλον φιλε μου )

 

Χα thnx sf! Χαίρομαι που κάποιος στο άκουσμα της Taiwan δεν απαντά "Θα σου πάρουν το νεφρό, δεν έχουν μπουζούκια, θα τρως ωμά ζώα κτλ"  :P Αν έχεις πάει κατά κει θα ταν ώραια να μας πεις εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες αγορι μου φευγεις απο τον ΤΑΦΟ (μπορντελο) που λεγεται Ελλαδα (και φανταζομαι τωρα που εισαι ακομα νεος) & πηγαινεις σε μια απο τις πλεον ισχυρες & αναπτυσομενες (σε καθε τομεα) χωρα και το συζητας? :o

 

μια συμβουλη μονο ( που ετσι κι αλλοιως θα την ακολουθησεις): ΜΑΘΕ ΚΙΝΕΖΙΚΑ.

 

και αλλη μια: ΠΑΨΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΑΣ (οσο μπορεις τουλαχιστον ;D) & παψε να ασχολεισαι με την Ελλαδα (ετσι κι αλλοιως ουτε που θα την ακους εκει μια και ουδεις την γνωριζει.... ;D)

 

ΣΩΘΗΚΕΣ αγορι μου και ας μην το εχεις ακομα καταλαβει.....

 

Και παλι μπραβο και καλη επιτυχια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Dj απο 14 ετων. Σπουδες, Music Production / Sound design / Remixing Uk.

 

Τωρα εργαζομαι ως Dj (Prog House/Techno/Minimal) / Music Producer / Remixer / Sound Designer και επιμενω σε βυνιλιο ναι. Δηλωνω τρελος "λολ" συλλεκτης βυνιλιου!!

 

Συντομα θα κυκλοφορησω ενα τετραπλο Sample CD με Λουπες / μελωδιες / Vocals. Eιδικη εκδοση με υλικο για Djs/Remixers/Music Producers/Loop Performers ^^

Και επισης ετοιμαζω δικη μου δισκογραφικη σε House/Techno/Minimal/Prog House/Prog Breaks..

 

Αυτα :P

 

Χαρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου